Stereo h/k lub ca

slavtor

New member
Chce się zorientować czym różnie się amplituner stereo o wzmacniacza, np h/k 3490 od h/k 970 i czy cambridge audio jest lepsze? Zamierzam zaopatrzyć się w stereo i nie wiem czy amplituner czy wzmacniacz będzie lepszym rozwiązaniem. Do tego kolumny monitor audio rs 8 albo jak znacie coś lepszego i tańszego to zaproponujcie.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Amplituner rózni sie od Wzmacniacza tym ze ma jeszcze radio wbudowane

z modeli ktore podałes akurat lepszy jest HK 3490 ale jezeli pod uwage wezmiesz HK 980 to ten wygrywa w jakosci

ja bym kupil do tych kolumn hk 980 albo hk 990 mmm..kiedys ;)
albo jakiego arcam'a bo widac ze wysoko celujesz a to nie moj przedział cenowy :roll:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
najlepiej bedzie jak ich posluchasz ja moge tylko cos polecic polecam zebys zobaczyl arcama i H/K ja jestem fanem H/K i nic innego bym nie kupil poczekaj na opinie innych zaraz bedziesz mial zabawe bo sie zleca fani onkyo i yamahy :]
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
hahah no to tego każdy dorzuci swoje 5 gr i jesteś usmażony. Idź na odsłuch albo kup z możliwością zwrotu w kilka dni. Ciężko wróżyć z fusów a tym bardziej coś polecić bo każdy inaczej odbiera muzykę. Nie wiemy jak na prawdę Ty sam odbierasz muzykę i jakie brzmienie Ci odpowiada najbardziej.
Sam też polecam H/K mam i jest na prawdę przyjemnie. DO stereo lepszy wzmacniacz ale ampli pociągnie kino itp.
 

slavtor

New member
to muszę wynaleźć odsłuch tylko gdzie, mieszkam w szczecinie. A co do cambridgeaudio i arcom czy h/k w tej samej cenie jest lepszy od nich.
 

Rob_Maczug

New member
mam podobny dylemat , aczkolwiek zastanawiam się między CA640 a HK990,
no chyba że warto rzucić się na CA740 , bo HK już nic lepszego nie ma
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
H/K to zdecydowanie inna charakterystyka dźwięku od CA. Trzeba zastanowić się jaką barwę dźwięku się preferuje i wybierać.
 

don111

Banned
HK robi typowo budżetowe wzmacniacze (wyjątkiem może być ten 990), jak jest do wydania nie więcej niż 2 tys. to wtedy można nad nim myśleć, inne warte uwagi w tej cenie to NAD c325/c352, CA 740 (niższymi nie warto sobie głowy zawracać), Advance map 105, Denon PMA 1500 - każdy z nich gra nie gorzej

odnośnie pytania niżej to co to za wybór w ogóle między CA 640 kosztującym 1,5k a HK 990 za ponad 5k? w cenie tego HK jest taki wybór wzmacniaczy że głowa boli...
 

Rob_Maczug

New member
don111 napisał:
HK robi typowo budżetowe wzmacniacze (wyjątkiem może być ten 990), jak jest do wydania nie więcej niż 2 tys. to wtedy można nad nim myśleć, inne warte uwagi w tej cenie to NAD c325/c352, CA 740 (niższymi nie warto sobie głowy zawracać), Advance map 105, Denon PMA 1500 - każdy z nich gra nie gorzej

odnośnie pytania niżej to co to za wybór w ogóle między CA 640 kosztującym 1,5k a HK 990 za ponad 5k? w cenie tego HK jest taki wybór wzmacniaczy że głowa boli...

generalnie miałem na myśli CD !!!
 

jery--

New member
Bez reklam
O H/K3490 przeczytaj sobie we wrześniowym AUDIOVIDEO. Bardzo pozytywny artykuł. Polecany do kina stereo.

Pozdrawiam
 

horak

New member
W zeszłym tygodniu po długich poszukiwaniach sprzętu kupiłem swój zestaw stereo: HK 3390 + Monitor Audio BR5. Mam pokój w blokach 16m2 i muszę powiedzieć, że w tych warunkach zestaw gra bardzo dobrze jak na moje ucho.
HK ma wystarczająco dużo mocy żeby zasilić te kolumienki ale ty potrzebujesz czegoś znacznie mocniejszego bo i kolumny masz dużo bardziej wymagające.
Do Monitor Audio polecam HK ponieważ grają bardzo ciepłym dzwiękim i jak na stosunkowo nieduże kolumny grają w takim pomieszczeniu bardzo wyrazistym basem.

Ps. Przemierzam się do zakupu jakiegoś odtwarzacza CD do 1500 pln ponieważ aktualnie wszystko gra na 5 letnim odtwarzaczu DVD Panasonica z niższej pułki. Czy zmiana na odtwarzacz CD poprawi znacząco jakość dzwięku ??
 

skipper

New member
Czy w tym Harmanie (3490) da się wyłączyć podświetlenie w czasie słuchania muzy? A przynajmniej to podświetlane pokrętło głośności?
 

don111

Banned
na pewno, w 3380 z tego co pamiętam można było ściemnić podświetlenie (łącznie z gałką) albo wyłączyć całkowicie
 

szafir1

New member
HK 3490 może byc idealnym rozwiązaniem do budżetowego stereo i do oglądania filmów z mega efektami ( mozliwość podłączenia suba , a nawet 2 subwooferów )

W av ma naprawdę pozytywną opinię, ale tak jak to mówią, czy czasem te artykuły nie są sponsorowane?
 
Do góry