Prośba o pomoć w konfiguracji zestawu stereo.

qazik

New member
Witam wszystkich.
potrzebuję pomocy w doborze zestawu stereo (amplituner stereo + 2 kolumny podłogowe).
wykorzystywany będzie 40/60- kino/muzyka.

chcę też "wzmocnić" dźwięk z kablówki, tyle że jedynym wyjściem audio w dekoderze jest wyjście optyczne, a chyba nie każdy amplituner stereo posiada takowe wejście.

pomieszczenie do nagłośnienia - 30m2,

muzyka - rock, pop, metal, jazz. z najcięższych słuchanych przeze mnie-metalica , acdc.

cena- do 3000-, (liczę amplituner + kolumny)

myślałem o zestawie : mission M35i + yamaha RX-797 lub RX-497( jak wystarczy).
yamaha ns 525 /325 F + RX-797
jestem laikiem w temacie i czym więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie. Lubię czysty i wyraźny dźwięk. Tylko co z podpięciem kablówki do amplitunera? Proszę o pomoc i ewentualne propozycje. z góry dziękuję i pozdrawiam

i jeszcze jedna sprawa, nie mam za bardzo możliwości odsunięcia kolumny od ściany, a chyba przy kolumnach z tylnym bas reflexem stanowi to problem?
 
Ostatnia edycja:

buba1982

New member
...po raz drugi "podpinam się" pod czyjś topic, tyle że mam do dyspozycji kwotę 5000zl oraz pokój 35m2.

szukam brzmienia dynamicznego, żywego i głębokim basem, moje typy to:
[FONT=&quot]- amplituner: Denon DRA 700AE, Marantz SR4021, ewentulanie coś z Yamahy;
- cd player: Denon DCD-500AE, Marantz CD-5001, ewentualnie jakiś niski model Yamahy, gdyby padło na wybór takiego amplitunera;
- kolumny: Missiom m35i, Dali Concept 8, Paradigm 7 v.5, KEF iq 5 / 50.[/FONT]

Z góry dziekuję i pozdrawiam!
Jacek
 

qazik

New member
wszystko ładnie tylko trochę za drogo jak na mój budżet.
a co powiesz o zestawach które podałem? i co z podłączeniem kablówki?
pozdr
 

qazik

New member
nie dopatrzyłem, hk ma optical. a nie ma jakiegoś innego ampli z optycznym? lub mplituner 5,1?

czy naprawdę nie ma tutaj nikogo kto mógłby mi pomóc i ruszyć problem??
rozumiem że czasu brak, żeby zajmować się pierdołami, ale może jednak znajdzie się ktoś kto ze mną podyskutuje i podzieli się swoją wiedzą i doświaczeniem.
z góry dzięki za zainteresowanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bepeh

New member
tak ceny na HK 3490 naprawde polecam

Witam
To naprawde porzadny ampli stereo, a i w kinie bedzie z niego zadowolony -ostatnio testowany w polskim czasopismie chyba Audio
 

qazik

New member
a co powiecie na ampli yamaha rx-497 i 797?
dotego jakieś kolumny yamaha ns 555 , ns 325 lub 525? jak to zagra? może do tych kolumn wystarczy 497 ?
pozdrawiam
 

Shagohad

New member
Bez reklam
gazik - do muzyki jaka preferujesz zdecydowanie cos z marki Harman Kardon. Zrob to co Ci poradzil kolega armi. Byc moze sie uda.
 

don111

Banned
Paradigmy z HK ok byłyby do tej muzyki ale za 3 tys. albo ciut ponad to chyba da radę tylko model HK 3390 zamiast 3490 + 7v5
tylko Paradigmy mają bas reflex z tyłu, trzeba ze 40-50 cm od tylnej ściany ostępu i nie mogą to być niewytłumione narożniki pokoju bo będzie problem z basem
 

qazik

New member
mam jeszcze jedno pytanko.
mam do wyboru 2 amplitunery yamahy - rx-797 i rx-497 oraz kolumny też yamahy - ns 555, ns 777 , ns 325 i ns 525 i kolumny mission M 35i.
z tej 5 chcę wybrać kolumny. i moje pytanie czy słabszy ampli poradzi sobie z tymi kolumnami i nie warto przepłacać za 797? i które kolumny będą lepsze ( wystarczające ) do 30 m2. pozdrawiam
 

qazik

New member
cisza

rozumiem że - jeżeli nie chcesz tego co ci oferujemy- to radź se sam.
widzę że wypowiedzi na forum kilku osób ograniczają się do napędzania klientów pewnemu sklepowi internetowemu. nie ma to nic wspólnego z analizą tematu i żetelną doradą.
mimo wszystko dziękuję za "porady" i żegnam kółko wzajemnej adoracji.
 

don111

Banned
bingo , ale ameryki tym stwierdzeniem nie odkryłeś :mrgreen:
dlatego trzeba zaufać własnym uszom a nie opiniom innych...
ale jak już sam sobie coś wybierzesz to warto zapytać o ceny Blackninja, chociażby po to żeby wiedzieć ile utargować w sklepie gdzie sobie odsłuchiwałeś sprzęty :D

nie wiem czemu ograniczasz się tylko do kolumn Mission i Yamahy (jeśli już to tylko 777 i 555 ze względu na duży pokój), ale jeśli koniecznie z tych dwóch firm to do tej muzyki raczej Mission, a amplituner Yamaha 797 oprócz wyższej mocy zagra na pewno lepiej od 497
 
Do góry