Stereo - HK 3490 czy HK 980?

rsrs

New member
Witam, waham się między amplitunerem HK 3490 a wzmacniaczem HK 980. Ceny podobne, ale czy ktoś z Was może wskazać istone różnice na korzyść jednego albo drugiego? Kolumny z którymi chciałbym to spiąć, to Jamo s718. Pokój 26 m kw. Muzyka elektroniczna. Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK3490 to wejścia cyfrowe, tuner radiowy, wyjście na aktywny subwoofer i większa moc.
HK970 to wzmacniacz stereofoniczny.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
blackninja powiedz cos wiecej mam ten sam problem teraz siedze na hk 970 jakies zauwazalne róznice ? zwlaszcza miedzy 970 a 980:hmm:
 

rsrs

New member
Ja się cały czas zastanawiam. 3490 jest jednak mocniejszy i ma wejście cyfrowe i póki co skłaniam się ku niemu. Tak samo myślę jeszcze na kolumnami. Kilkakrotnie spotkałem się z opiniami, że jamo s718 zagra z tym sprzętem dobrze, ale szukam jeszcze alternatywy. Dostałem od Blackninja ceny na priv. Są bardzo dobre. Również czekam na opinie o HK 980.
 

Dr.Zepsuj

New member
Nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego napisze tutaj:

Kupiłem hk 980, wszystko ładnie gra ale niepokoją mnie dwie rzeczy:
1. gdy wyłączam wzmacniacz to słuchać pykniecie w kolumnach
2. gdy muzyka nie gra a ja kręcę pokrętłem od głośności to co mniej więcej 6dB słychać takie delikatne pyknięcie w kolumnach

Nie wiem czy jest to właściwe zachowanie dla tego wzmacniacza???
 

soplus

Active member
Bez reklam
Nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego napisze tutaj:

Kupiłem hk 980, wszystko ładnie gra ale niepokoją mnie dwie rzeczy:
1. gdy wyłączam wzmacniacz to słuchać pykniecie w kolumnach
2. gdy muzyka nie gra a ja kręcę pokrętłem od głośności to co mniej więcej 6dB słychać takie delikatne pyknięcie w kolumnach

Nie wiem czy jest to właściwe zachowanie dla tego wzmacniacza???

Coś mi się wydaje, że kolejny po AVR255 Harman ma te same dolegliwości. Możliwe, że podzespoły są w nich podobne.
 

Dr.Zepsuj

New member
Dodatkowo jeszcze słychać ciągły szum w kolumnach nawet jak są prawie na min. czyli -79dB.
Nie wiem czy oddać na gwarancji ??
 

soplus

Active member
Bez reklam
Szumienie zawsze będzie, choć przy -79dB powinno być niesłyszalne. Możliwe, ze to też kwestia użytych kabli. A odnośnie pykania to wysyłaj, zrobią Ci pewnie regulację prądu spoczynkowego jak w AVR 255.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Szum słychać w wielu urządzeniach elektronicznych, przy wł/wył pyknięcie w kolumnach słychać np. w TX-NR5007. Nie jest to usterka :)
 

Dr.Zepsuj

New member
kable to ultralink challenger także to chyba nie one.

sprawdziłem teraz z Denon PMA500 i tam ten szum zaczyna się dopiero od godziny 10 i w najintensywniejszym miejscu jest cichszy od tego z hk980.

Jeszcze ustaliłem że zmieniając soprany od -10dB do +10dB szum cichnie albo się zwiększa. Chyba jednak trzeba bedzie odwiedzić serwis.
 
Ostatnia edycja:

urbinio87

New member
Witam
panowie mam dylemat taki jak wy mam okazje kupić używkę HK3490 za 800 zl lub nowy wzmacniacz. Doradźcie mi co mam wziąść dodam ze w 70% chce słuchać muzyki. I oczywiście polećcie mi też kolumny do tego.
 

urbinio87

New member
wzmacniacz oczywiscie HK980 do tego kolumny tonisl maestro II180 lub JBL chociaz dzisiaj sluchalem denona pma720 AE z JBL i tez dawal rade mozecie polecic cos ?? Czy denon czy HK 980??
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ja bym wybrał HK z tym ,że będzie droższy od Denona .Harman jest bardziej uniwersalny łatwiej będzie dobrać kolumny
 
Do góry