Porównanie cambridge audio

SNAJPERSTWO

New member
Mam takie pytanie do osób ,które się orientują czy jest różnica między
Cambridge Audio Azur 640H a dtwzrzaczem cd cambridge audio azur 740?
I jeżeli jest to czy jest to przepaść czy urwisko??:grin:
 
Ostatnia edycja:

Mars

New member
SNAJPERSTWO napisał:
Mam takmie pytanie do osub które się oriętują cczy jest rużnica między
Cambridge Audio Azur 640H a dtwzrzaczem cd cambridge audio azur 740?
I jeżeli jest to czy jest to przepaść czy urwisko??:grin:

Różnica nie jest wielka w charakterze dźwięku, za to 640 jest odtwarzaczem wybitnym w swej klasie cenowej. 740 na pewno jest bardziej wyrafinowana technicznie, np. układ upsamplingu, dobry zestaw tworzy ze wzmacniaczem 740. Ten duet był swego swego czasu testowany w "Audio".
Najlepsze wrażenie robi najdroższy CA, czyli 840 i nadroższa integra, która zresztą zasłużenie dostała nagrodę EISA za najlepszy europejski wzmacniacz stereo.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
SNAJPERSTWO napisał:
Mam takmie pytanie do osub które się oriętują cczy jest rużnica między
Cambridge Audio Azur 640H a dtwzrzaczem cd cambridge audio azur 740?
I jeżeli jest to czy jest to przepaść czy urwisko??:grin:
Snajperstwo zamiast myśleć o Azurze to niech pomyśli o jakimś słowniku ortograficznym.
 

SNAJPERSTWO

New member
Dziękuje mam ale nadal mam z tym problem ale z lektury forum nie ja jeden :-D :-D :-D :-D :-D a co możesz powiedzieć w temacie -- nic -- to po co offtopujesz możesz użyć prv i nie będzie się robić śmietnika .
A poza tym to czy warto kupować odtwarzacz cd czy też cambridge audio 640 h -- podobno od serii 740 to całkiem przyzwoity sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

elG

New member
640H to w zasadzie serwer muzyczny na bebechach 640C (te same Wolfsony). 740C też jest na Wolfsonach tylko z tego co pamiętam nieco nowszych (ciut lepsze parametry). Zależy czego potrzebujesz, jeżeli dodatkowych funkcji jak ripowanie muzyki na dysk czy odtwarzanie mp3 to warto się zainteresować 640H. Jeśli natomiast istotna dla Ciebie jest tylko jakość dźwięku to wybierz 740C. Dźwięk z 740C jest nieco lepszy od 640C/H. Być może to zasługa układu nadpróbkującego (anagram) być może odrobinę lepszych układów c/a. Różnice są dość subtelne (pełniejszy dźwięk, trochę więcej detali), więc niestety bez obsłuchu się nie obejdzie. Dla jednych to będzie przepaść, inni nie zauważą nawet, że właśnie im zmienili źródło :). Czasami po wypowiedziach na forum wnioskuję, że różnie z tym słuchem bywa u naszych niektórych drogich forumowiczów :p
 
Ostatnia edycja:

SNAJPERSTWO

New member
Na forum audio stereo = cambridge audio od seri 740 jest dość wysoko oceniane a do tego ta cena całkiem przyzwoita. Chyba niechciałbym iść na komprois wole lepszą jakość dzwięku od dodatkowych funkcji. Myśle że troche pooszczędzam i dołożę do zestawu 840.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Trochę googlałem za tym Azurem, bo przydałaby mi się taka maszynka ("niedrogi" serwer muzyczny). Trafiłem na dużo negatywnych opinii, nie o jakości dźwięku, ale o pracy urządzenia - same zwisy i problemy z poprawnym działaniem...
 
Do góry