Amplituner AV + DVD do... stereo

JayKay

New member
Jako, że jest to mój pierwszy post - witam wszystkich.

Przyszedł czas na wymianę mojego wysłużonego zestawu Yamahy na coś lepszego. Proszę o jakieś typy sprzętu, który najlepiej sprawdzi się przy:
- przeznaczenie - audio 80% - kino 20%;
- muzyka - głównie metal (prog, trash, heavy);
- musi mieć przede wszystkim doskonałą kontrolę basu, ma być potężny ale zwarty, szybki i szczegółowy (czego mojej Yamaszce najbardziej brakuje);
- reszta pasma też powinna nie odstawać;
- budżet - 3 do max 3,5k PLN
Kolumny muszą zostać czyli Avance Omega 509 mkII na przodzie (6omowe), 503 na tyle (4omowe), centralny 504 mkII (8omowy) i sub 500.
Pokój ma ok. 28m2, otwarty na jadalnię, kuchnię, schody, korytarz...
Niestety nie mogę sobie pozwolić na zestaw typowo stereo i coś do kina więc amplituner musi być AV i z przeznaczeniem do późniejszego obsłużenia BR. Odtwarzacz DVD powinien maksymalnie dobrze brzmieć w audio i... w ogóle odtwarzać filmy ;) - tym później zajmie się BR player ale na razie muszę coś od czasu do czasu obejrzeć.

Mój pierwszy pomysł to: Cambridge Audio Azur 540 R v.3 + Cambridge Audio Azur 540 D v.2 ale czy dobry?

Proszę o jakieś góra 3 typy do odsłuchu (najlepiej jednej firmy, żeby to jakoś wyglądało - wiadomo WAF :rolleyes:).
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Ok, jeśli nikt nie jest w stanie mi pomóc to może chociaż znacie jakieś miejsca w Szczecinie lub okolicach gdzie w spokoju można odsłuchać kilka sprzętów?
Dzisiaj byłem w Audiofilu na Wyszyńskiego, podałem panu swoje preferencje a ten bez namysłu zaproponował mi H/K... Po chwili zorientowałem się, że tylko to ma :rolleyes: Zapytałem o odsłuch a ten, że i owszem ale za opłatą, jedyne... 200 PLN (słownie: dwieście złotych). Co prawda przy ewentualnym zakupie zwracają wyłożone pieniądze ale co z tego jak nie mam do czego porównać. Podziękowałem ładnie i wyszedłem. Znacie jakieś bardziej cywilizowane miejsca?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armi

New member
Bez reklam
no 200 PLN za odsłuch to całkiem nieźle...

ale ja też bym Ci H/K polecił
w tej chwili to albo avr255 + dv29
albo jeśli nie musi to być najnowsza linia to zwłaszcza do stereo
avr445 + dv29 / albo poprzedni model pasujący designem do apmli

a nie rozważałeś zakupu amplitunera stereo ?? takiego z dodatkowym wyjściem na sub aktywny ??
 

JayKay

New member
Dokładnie taki zestaw jak polecasz, czyli avr255 + dv29 tam stoi. Tylko, że się naczytałem, że H/K ma rozlazły i słabo kontrolowany bas a mi na tym aby taki nie był najbardziej zależy... A wydać 200PLN i przekonać się, że to nie to...
Cholera, do tego ampli stereo to coraz bardziej się przekonuję po coraz większej ilości przeczytanych wątków tutaj i na audiostereo. A może jakiś niedrogi Ampli AV przyzwoity w kinie + dobry (budżetowy) wzmacniacz stereo + DVD maksymalnie dobre w stereo??? Tylko żona chyba 4 z przodu nie zniesie (czyli maks 3999 PLN ;)). Polećcie coś proszę.
 

Mars

New member
Twój pierwszy wybór tj. Cambrigde Audio AZUR 540 V3 i DVD AZUR 540D V2 to strzał w "10". Jakością dźwięku rozkłada Harmana Kardona (bez obrazy dla tej skadinąd bardzo dobrej firmy) i każdego z Japończyków razem i osobno. Szczerze to jedyny zestaw za te pieniądze, który gra tak jak dobre audiofilskie stereo. DVD i amplituner Cambridge Audio to jakość dźwięku porównywalna z ich odpowiednikami w stereo, w tym nagradzanymi wielokrotnie wzmacniaczami i odtwarzaczami z serii 540 i 640.
Ponieważ mam zestaw Cambridge z serii AZUR, więc pozwolę sobie go zarekomendować. Wygląda doskonale, konstrukcja jak 2-3 krotnie droższa (wysokiej klasy przetworniki C/A, elementy dyskretne, zasilanie na toroidzie) doskonały dźwięk. Cóż. To zupełnie inna bajka niż konkurencja. Tu nie ma kompromisów kino - stereo. Można kombinować drożej, np. NAD 744 i DVD 535, tyle, że nie będzie lepiej. Po co, więc przepłacać? Dopiero zakup amplitunera i DVD Arcama (ale to 2.5 - 3 razy drożej) dałby postęp w stosunku do Cambridge Audio.
Cambridge lubi audiofilskie głośniki. Czyste, liniowe, bez podbitego basu i góry. U mnie doskonale gra to z KEFami z serii Qi. Szczerze, zgadzam się z wieloma recenzentami, że to połączenie być może idealne w tym przedziale cenowym. Żeby to tak zagrało potrzebne są jednak dobre kable i tu muszę zmartwić.
Mimo stosunkowo umiarkowanych cen CA to bardzo przeźroczysty sprzęt. Podpięcie kabelka sygnałowego za 100 czy 200 zł skończy się jak nie katastrofą to obnażeniem jego niedoskonałości. Trzeba dać 3-4 razy tyle i eksperymentować. U mnie gra to z Van den Hulem "The Orchid" i kablami głośnikowymi Wireworld "Solstice" bi-wire.
Jest doskonale, ale czy idealnie? Na pewno nie. Cóż, można szaleć jeszcze drożej. Głośniki koniecznie okabluj podwójnie. KEF potrafi pokazać różnicę. Muzyki audiofilsko słuchaj nie przez wejście CD/AUX, tylko DIRECT IN. Omijasz część obwodów, dźwięk jest wyraźnie lepszy. Doskonała liniowość pasma, bez podbitej wyższej średnicy jak w niektórych NADach, doskonały bas i wysokie, precyzyjna stereofonia.
Jak CA zagra z Avance? Tego nie wiem, choć wskazany model uważa się ogólnie za udany.

Pozostaje życzyć udanych odsłuchów i zakupów.

PS. CA to także bardzo dobry obraz. Obsłuży dobrą plazmę czy LCD bez problemów. Polecam złącze HDMI.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JayKay

New member
Już myślałem, że ten wątek umarł śmiercią naturalną a tu miła niespodzianka.
Dziękuję za typy, na pewno je sprawdzę.
 
Do góry