Onkyo 606 + JBL E80 = dobre stereo?

yacysh

New member
Poczytałem forum i chcę się jeszcze upewnić tutaj. Planuję kupić zestaw stereo (w przyszłości może kino). Głównie do słuchania muzyki. Czy taki zestaw będzie dobrze grał? Może co innego w tej kategorii cenowej (czyli do 3500).
Szukam też odtwarzacza do tego (najlepiej zeby czytal z hdd) ale to chyba juz inne podforum.
 

armi

New member
Bez reklam
amplituner 7.1 do słuchania stereo ? to jest amplituner kina domowego. zamierzasz rozbudowywać system w przyszłości ?

jeśli zamierzasz zakończyć na stereo to poszukaj amplitunera stereo np H/K lub Yamahy...
 

yacysh

New member
Będę budował więcej. Na razie mam mały pokój 6x3 m i pasuję mi praktycznie tylko stereo do niego. Kwestia czy będzie okej.
Przemawiają za nim 4 wejscia HDMI i to, ze jest kontynuacja 605, a ta z tego co przeczytałem jest liderem w tym przedziale cenowym
 

don111

Banned
jak chcesz dobre stereo to kup sobie teraz wzmacniacz stereo i przede wszystkim dobrze grające kolumny, a nie takie co tylko potrafią narobić huku i świstu
amplituner (z wyjściem pre-out aby nie rezygnować z dobrego stereo) dokupisz w przyszłości razem z resztą kolumn do kina
 

krzychu125p

New member
onkyo 606

Co do onkyo 606 to wydaje mi się on (dla mnie) dobrą inwestycją (nie to, że polecam ale wnioskuję z lektury hd forum kupno 606 ma dla mnie sens).
Z wyjaśnień "pewnego kolegi" z forum wywnioskowałem że kupując ten ampli będę miał dobrą podstawę na przyszłość: hdmi 1.3, dekodery dźwięku hd, poprawa jakości obrazu etc
(jestem na etapie kupna jamo s606 i onkyo 606)
ale zastanawiam się czy wybór ampli bez dekoderów dźwięku hd (np denon 1508), który ma wejścia dźwięku 7.1 ma sens?
nie chce tu porównywać tych ampli, chcę ciąć koszty.
DD HD i DTS HD z tego co wiem dostępne są na blue-ray - czyli dla mnie za drogie - czyli narazie nie wykorzystam tych funkcji onkyo 606 przez 2,3 lata.
I pytanie moje: czy mając zestaw gotowy na "wejście" dźwięku rozkodowanego (np denon 1508) będę mógł w przyszłości puścić sygnał na niego z odtwarzacza blue-ray (już rozkodowany)???
 

drek02

New member
Problemy Onkyo 606

Witam wszystkich!
Czy nikt nikt sie nie spotkał z takim problem ze podlaczeniach Hdmi z dowolnym sprzetem PS3 czy Dvd wystepuja glosne szumy przednich glosnikow.Dziwne bo problem dosyc czesto opisywany na zagranicznych forach.Proponuje dokładnie sprawdzic przed zakupem ja niestety taki posiadam i jutro jedzie do serwisu..Pozdrawiam
 

bushido

New member
Witam mam pytanie:który amplituner będzie pasował do głośników JBL E80?
PIONEER VSX-418K czy Denon AVR 1509??Czekam na szybką odpowiedź?
 

rafal735r

New member
Aplituner wielokanalowy do kolumn stereo E80. To dopiero pomysl. Nie dosc ze kolumny sredniego brzmienia to jeszcze ujmujecie im calkiem wszystko jakims wielokanalowcem za 1100zl.
 

arniparus

New member
Haha totalna parodia - zgadzam sie z przedmowca. JBL to brzmieniowa generalnie tragedia, do tego tylko brakuje jakis ampli za 1000zl. To bedzie "wymiatacz" - ojjj bedzie bolalo :D
 
Do góry