Yamaha i Monitor audio BR5

pepper

New member
Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na forum, chociaż od jakiegoś czasu jestem jego biernym użytkownikiem. Chciałbym dowiedzieć sie czy ktoś w was forumowicze posiada zestaw Yamaha (397, 497, 797) wraz CD (397, 497) z kolumnami Monitor Audio. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego zestawu (opcjonalnie coś w podbie) wiem że wsyzstko zależy od indywidualnego odsłuchu ale we Wrocławiu jest problem posłuchać te wszyskie klocki razem.... Osobno i z innymi kolumnami i zasilaniem są lecz razem jest to problemem. Chciałbym pozanć wasze opinie czy ten zestaw się nie "gryzie" i najważniejesze słucham muzyki w całym przekroju od elektronicznej, techno przez rap aż na jazzie kończać. Zależy mi na czystym volalu ale nie kłującym w uszy. Z góry dziekuje za wszelkie sugestie i pozdrawiam.
Zdr.
 

marivs

New member
Witam,
Nie wiem jakie kolega ma preferencje odnośnie zakupu sprzętu, tzn. czy musi być od jednego producenta lub niekoniecznie, nowy/używany itd?
Osobiście poszukałbym sprzętu z drugiej ręki i od różnych producentów a o Yamasze bym zapomniał. Y gra zapewne poprawnie ale bez fajerwerków a za cenę nowych urządzeń można zakupić używane ale klasowo dużo lesze.
Np. za cenę nowego CDX-497 lepiej kupić Cambridge Audio 540c v2 z b. dobrym przetwornikiem DAC Wolfsona 8740. Oryginał gra dobrze ale nie rewelacyjnie jednak można to poprawić i uzyskać brzmienie lesze niż droższy model 640c v2.
Podobnie jest ze wzmacniaczem, wystaczy poszukać.
Kolumny - może coś z Kef'a lub od Qba www.qba.com.pl ?
 
Ostatnia edycja:

pepper

New member
Dziekuje za zainteresowanie, ale jeśli chodzi o preferencje w gre wchodzi sprzęt tylko nowy - nie jestem zwolennikiem używanej elektorniki pod każdą postacią.
 
Do góry