Wielka niewiadoma: ampel stereo czy AV? POMOCY

Slawkus

New member
Witam:)

Na samym początku myślałem o zakupie dvd + ampel av + kolumny (5.1). Pierwszy krok już uczyniłem kupując odtwarzacz dvd Marantz dv-7001 (z którego jestem b. zadowolony - przy okazji pozdrawiam blacknije). Miałem następnie dokupic ampel Marantz sr-7002 + kolumny (blacki polecał Monitor Audio RS6. I wszystko byłobo oky, gdyby nie okres zakupu (który trochę mi się wydłuża - ach ta kasa;) ). Co raz częściej myślę czy nie zdecydowac się jednak na stereo. Odwarzacz dvd byłby jednocześnie "stacją" cd + np MARANTZ PM-15 S1 (jak się uda - przy okazji prosłbym blacka o cenki na priv) + dobre kolumny (bez szaleństw - np. Elac 207.2:confused: ). W sumie po długim zastanowieniu sądzę, że stosunek muzyki i filmów to jakieś 70/30; nie wiem kiedy da mi sie dokupic kolujmny do zestawu 5.1; nie wiem też czy super dźwięk w kinie nie jest kosztem co najmniej tylko średniej jakości stereo?
Mam też pytanie, czy podłączając w/w dvd + np. PM-15 S1 (lub PM-7001 KI - jak nie wyjdzie inaczej:) ) oglądając filmy na dvd to wzmak stereo (zwłąszcza w/w) da sobie radę w kinie a jeżeli tak to jak? Czy ścieżka dźwiękowa będzie dostatecznie odtwarzana? Czy można połączy dvd ze w/w aplitunerami stereo (ew. innymi - jakimi?) tak żeby oprócz satysfakcjunąjącego dźwięku w stereo, dźwięk w kinie był też przyjemny, zadawalający? Czy będzie możn później doda tuner?
Liczę na pomoc użytkowników w tym blackiego, kiki i innych chcących pomóc, bo ja sam mam jużź mętlik w głowie:(
 
Do góry