Kable głośnikowe za 50 zł/m ?

Konrado

New member
Witam
Po zakupie kolumn pora na podłączenie ich jakimiś dobrymi kablami, ale takimi które nie będą niepotrzebnie przewyższały klasowo moje dotychczasowe klocki (Denon avr-4306 oraz fronty Vifa Sense VS6,5F). Kolumny maja możliwość podłączenia bi-amp. W amplitunerze będe miał wolne końcówki na tylne surroundy i można je wykożystać własnie do bi-ampu.
Czy warto inwestować w kable do tego połączenia czy lepiej pozostać w single-wiring? Aktualnie mam podłaczone pezewodami z auta dietz PROFESSIONAL SILVER line za 25 zł/m http://www.nokaut.pl/oferta/dietz-nr-23281.html
Początkowo bas strasznie sie ciągnął. teraz podczas wygrzewania jest już bardziej kontrolowany.
Poszukuje kabla o dobrej kontroli basu, dający dużo powietrza i życia brzmieniu.
Wstępnie przeglądając fora testy i opinie urzytkowników do swoich rozważeń wybrałem
Qed Silver Anniversary XT
Audionova MOONWALK
lub coś z audioquesta
Może ktoś miał doczynienie z podobnym zestawieniem i może wyrazić swoje opinie.
Pozdrawiam
 

Deimos

Banned
Ja na Twoim miejscu skierowałbym się bardziej z tym zapytaniem w strone audiofilów z forum Audio-Stereo (Audio) np.
Tu zaraz znajdzie się pewnie paru malkontentów, którzy będą pisać "porady" typu: w ślepym teście...itd. I co ciekawe takie pseudo-porady zwykle piszą tacy, co użytkują najtańszy sprzęt...ale za to na wszystkim się "znają";)
Zwróć uwage na Monster Cable Z2.
Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

Konrado

New member
I tam znalazł sie ten wątek.
Co do Z2 Monstera to zapoznałem sie wstępnie z nimi. Z tego co wstępnie można wyczytać to mają ona właściwości eksponowania basu, dynamiki czyli po amerykańsku. Jeśli chodzi o kontrole basu to ok. Lubie punktowy szybki bas z lekkim zaokrągleniem jego konturów. Natomiast jak prezentują sie pozostałe składowe na tym kablu? Chciałbym uzyskać wmiare dobrą szczegółowość i przestrzenność w tej cenie.
Z2 kosztuje dużo ponad 100zł/m. W podobnej cenie można mieć Audioquest Type 8. Co sądzicie o tym kabelku? Choć nie chciał bym zbytnio wybiegać po za granice 100 zł/m. Może coś ciekawego znajdzie sie na rynku wtórnym :)
 

Konrado

New member
Hmmmm Warto rozpatrzyć ta oferte. jednak wolałbym do bi-ampu. Nie wiem czy jest sens ciągać dwa takie kabelki a nie są wcale cieńkie :)
A może jak już to poszukać dwa różne do niskich i do średnich wysokich?
Ten Monster Z2 to by chyba na niskie pasował. Możesz opisać jego właściwości brzmieniowe?
 

Deimos

Banned
Ja słuchałem je u znajomka i podłączone do B&W 703, dla mnie bas fenomenalny, analityczność pozostałych dźwięków bez zarzutu:)
 
Do góry