Jak rozmieścić głośniki ?

esik

New member
Witam ;)
Kupiłem niedawno telewizor 40", teraz czas na kolumny do kina.
Myślałem nad Infinity Beta HCS i prawdopodobnie się na nie zdecyduję. Dobry wybór? Myślę, że nie są złe.
Ale do rzeczy - mam dosyć nieustawny pod tym względem pokój. Tutaj macie mój rysunek (starałem się :() - http://tiny.pl/2skk. Telewizor stoi we wnęce i jest pod takim kątem do kanapy jak widać (ta szara, największa kanapa - to ta, z której najczęściej będzie się oglądać telewizję i filmy - jest jeszcze szary kwadrat - fotel - z niego też będzie się oglądać.

Teraz pytanie - czy tak, jak planuję rozmieścić głośniki to nie jakaś tragedia? Nie będzie problemu z Surroundem i tymi sprawami? Centralny chciałbym umieścić za telewizorem (na parapecie) - nie będzie się jako kłócił z subwooferem, który widać w rogu wnęki? Może tak być?

Ciężko u mnie z tym, pokój ma około 20m^2 i największą przeszkodą sa duże meble na największej ścianie, które nie sposób zmieścić gdziekolwiek indziej, tak aby telewizor był na wprost miejsca, z którego będzie się go oglądać :(

Co o tym sadzicie? Może proponujecie coś innego?
Dzieki z gory za pomoc i pozdrawiam
Krzysiek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bardzo dobrze się starałeś :D. Rysunek - extra.
Ale rozwiązanie wymuszone przez układ ścian bym pozostawił.
Beta HCS zagrają rewelacja. Wszystko będzie do Ciebie docierało w odpowiedziej ilości. Ja bym nic nie zmieniał.
Jeśli chcesz dobrą cenę to pisz na priw.
 

xiwox

New member
Witam,

Podłączam się pod wątek.
Wkrótce stanę się dumnym właścicielem zestawu (już w drodze):
Telewizor- HDready 42" 100Hz JVC 42P80
Amplituner: ONKYO TX-SR606
DVD: Pioneer DV-410V-K
Głośniki: JAMO S606 HCS
Sub: JAMO sub200

Zatem już niedługo będę musiał poczytać forum jak cały sprzęt dobrze połączyć (wybór złączy), bo jak przypuszczam kable nie zostały oryginalnie dołączone..

Tymczasem zmagam się już teraz z problemem ustawienia sprzętu. Będzie stał w domu- w salonie, który ciągnie się tak naprawdę przez całą długość budynku. Salon (skrajnie lewa część) przechodzi w jadalnię (żadnego odgrodzenia), a następnie w otwartą kuchnię (delikatne zasygnalizowanie oddzielnej izby dwoma bocznymi mini-ściankami).

Przez specyficzny kształt- pomieszczenie nabrało niepożądanych cech akustycznych. Mianowicie, osoba oglądająca TV w lewym skrajnym rogu pomieszczenia (na kanapie) słyszy lepiej odgłosy dobiegające z kuchni (skrajna prawa część po drugiej stronie budynku), np.: zmywarkę, mini-radio, czy rozmowę przez telefon od dźwięku z TV.
Dodatkowym utrudnieniem w ustawieniu głośników jest kominek (zaznaczyłem czerwoną kropką), który chyba wyklucza (temp.) ustawienie głośnika w jego pobliżu?
jak w tym przypadku najlepiej ustawić mój zestaw jamo s606 HCS + sub200?

Dziękuję za rady.

pozdrawiam,
i.
 

xiwox

New member
Chciałbym załączyć wizualkę, ale wyskakuje jakiś błąd i info o spamie..
prosiłbym o kontakt na priva. Być może chodzi o ograniczenia dla nowych użytkowników.. Moze przesłałbym komuś ten link do wstawienia?
dzieki z góry i pozdrowienia!

xiwox napisał:
Witam,

Podłączam się pod wątek.
Wkrótce stanę się dumnym właścicielem zestawu (już w drodze):
Telewizor- HDready 42" 100Hz JVC 42P80
Amplituner: ONKYO TX-SR606
DVD: Pioneer DV-410V-K
Głośniki: JAMO S606 HCS
Sub: JAMO sub200

Zatem już niedługo będę musiał poczytać forum jak cały sprzęt dobrze połączyć (wybór złączy), bo jak przypuszczam kable nie zostały oryginalnie dołączone..

Tymczasem zmagam się już teraz z problemem ustawienia sprzętu. Będzie stał w domu- w salonie, który ciągnie się tak naprawdę przez całą długość budynku. Salon (skrajnie lewa część) przechodzi w jadalnię (żadnego odgrodzenia), a następnie w otwartą kuchnię (delikatne zasygnalizowanie oddzielnej izby dwoma bocznymi mini-ściankami).

Przez specyficzny kształt- pomieszczenie nabrało niepożądanych cech akustycznych. Mianowicie, osoba oglądająca TV w lewym skrajnym rogu pomieszczenia (na kanapie) słyszy lepiej odgłosy dobiegające z kuchni (skrajna prawa część po drugiej stronie budynku), np.: zmywarkę, mini-radio, czy rozmowę przez telefon od dźwięku z TV.
Dodatkowym utrudnieniem w ustawieniu głośników jest kominek (zaznaczyłem czerwoną kropką), który chyba wyklucza (temp.) ustawienie głośnika w jego pobliżu?
jak w tym przypadku najlepiej ustawić mój zestaw jamo s606 HCS + sub200?

Dziękuję za rady.

pozdrawiam,
i.
 

xiwox

New member
chyba znalazłem sposób na zamieszczenie linka..
przepraszam za jakość rysunku..

tiny.cc / FhkmH

trzeba usunąć spacje przed i po /

pozdrawiam,
i.
 
Do góry