DVD zamiast CD w stereo?

marianna42

New member
Czy to ma szanse zagrać dobrą muzykę? Stosunek słuchanej muzyki do filmów to 80/20 %.
Denon DRA 700
DVD 1940 i do tego Dali cocept 6
czy dać sobie spokój i zamiast DVD 1940 kupić DCD 700AE i do tego dokupić jakiś odtwarzacz DVD tanszy niz DVD 1940?
 

Mars

New member
marianna42 napisał:
Czy to ma szanse zagrać dobrą muzykę? Stosunek słuchanej muzyki do filmów to 80/20 %.
Denon DRA 700
DVD 1940 i do tego Dali cocept 6
czy dać sobie spokój i zamiast DVD 1940 kupić DCD 700AE i do tego dokupić jakiś odtwarzacz DVD tanszy niz DVD 1940?

Dali zdecydowanie zasługują i na lepszy wzmacniacz i odtwarzacz. DVD Denona to bardzo udany model, znakomity obraz, dobry dźwięk na wyjściu koncentrycznym, dobry skaler obrazu. Tylko, że nie ma go co porównywać z dobrej klasy audiofilskim odtwarzaczem CD, czyli przy odsłuchu przez wyjścia stereo. Czy to NAD czy Cambridge Audio, Marantz czy inny bardziej specjalistyczny producent (a nawet CD Denona), zagrają po prostu lepiej. Można dokupić dobrej klasy audiofilski amplituner (NAD, Cambridge Audio) i potraktować Denona jako sam transport, wykorzystując dzieki kablowi cyfrowemu (koncentryczny zagra lepiej niż optyczny) przetworniki we wzmacniaczu. Efekt może być lepszy niż przy wykorzystaniu jego własnego toru Audio.

PS. Dźwięk z wyjścia wielokanałowego 5.1 jest w Denonie lepszy niż z osobnego wyjścia stereo.
 

dario135

New member
skoro stosunek muzyki do filmow 80/20
to wedlug mnie cd bedzie lepszym rozwiazaniem tez mialem ten problem sprzedalem zestaw kina domowego kupilem cd+wzmak+kolumny, zestaw ktory mam gra cudnie (cd i wzmak kupilem uzywane ale w stanie idealnym od "milego maniaka" )to tyle z mojej strony, a jeszcze jedno teraz kompletuje zestaw kina wg mnie stereo i kino domowe = dwa zestawy biorac pod uwage moje preferencje 85/15.
 
Ostatnia edycja:
Do góry