Marantz czy HK

mazdar

New member
Witam wszystkich użytkowników. To jest mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym pznać wasze opinie w kwestii zestawu stereo (ampli+CD). Moja uwaga skupiła się na dwóch: Marantz SR4021+CD 6002 i HK 3490(3480)+ HD970. Który zestaw waszym zdaniem bardziej sprawdzi się u mnie?. Pokój 20m2 z otwartą kuchnią,80% muzyka (jazz, swing, pop, rock), 20%DVD. proszę o propozycje kolumn podłogowych do ww.zestawów. Pozdro dla wszystkich.
 

andrzejadam

New member
osobiście odradzam marantza do tej muzyki którą podałeś. kupiłem mniej więcej to tych samych rodzajów muzyki :) i jestem załamany. B.dużo basui ogólnie niskich tonów. Nadaje się głównie do disco itp. każdy słucha po trochu różnej muzyki ale kupując teraz wybrałbym coś innego.
Pozdrawiam
 

mazdar

New member
Witam ponownie, do tej pory użytkuje wysłużony już zstaw 4 klocków technicsa z kolumnami podstawkowymi, ale chciałbym zakupić kolumny podłogowe z jednym ze wspomnianych zestawów. Zatem proszę o radę. A może spróbować zstaw Yamahy? Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mars

New member
mazdar napisał:
Witam wszystkich użytkowników. To jest mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym pznać wasze opinie w kwestii zestawu stereo (ampli+CD). Moja uwaga skupiła się na dwóch: Marantz SR4021+CD 6002 i HK 3490(3480)+ HD970. Który zestaw waszym zdaniem bardziej sprawdzi się u mnie?. Pokój 20m2 z otwartą kuchnią,80% muzyka (jazz, swing, pop, rock), 20%DVD. proszę o propozycje kolumn podłogowych do ww.zestawów. Pozdro dla wszystkich.

Powiedzmy sobie szczerze. Średniobudżetowe amplitunery grają jak niskobudżetowe wzmacniacze stereo. Niestety, ale taka jest prawda. Nie oczekujmy zatem audiofilskiej nirvany ani od Marantza ani od Harmana Kardona. W ofercie obu firm są bardzo dobrze grające urządzenia, ale raczej stereofoniczne. Jeśli chodzi o amplitunery audiofilskie to mogę polecić Cambridge Audio AZUR 540 V3. To jedyny znany mi amplituner (może poza NAD 744), który gra bezkompromisowo w stereo, tj. porównywalnie ze sprzętem stereo za podobne pieniądze. DVD Cambridge Audio AZUR 540V2 (za 1300-1400 zł) okazał się bardziej przekonujący w stereo niz np. DENON DVD 3930, który przecież jest kilkakrotnie droższy.

Wracając do Marantza i HK to proponuję spokojne w brzmieniu kolumny brytyjskie, może coś z KEF-a (z Cambridge to połączenie idealne) albo Wharfdale`a. Odradzam tanie KODY, JBL itd. Dzwięk dyskotekowy, oparty na podbitym średnim basie i wyostrzonej górze pasma i to nawet, gdy wyłączymy korektory barwy dźwięku, co chyba jest oczywistością przy poważnym odsłuchu. Jeśli pokój ma rozsądne proporcje to można zaryzykować kolumny podłogowe. Okablowanie, cóż, tu już trzeba spróbować na własne ucho.
 

bobo123

New member
mazdar napisał:
Witam wszystkich użytkowników. To jest mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym pznać wasze opinie w kwestii zestawu stereo (ampli+CD). Moja uwaga skupiła się na dwóch: Marantz SR4021+CD 6002 i HK 3490(3480)+ HD970. Który zestaw waszym zdaniem bardziej sprawdzi się u mnie?. Pokój 20m2 z otwartą kuchnią,80% muzyka (jazz, swing, pop, rock), 20%DVD. proszę o propozycje kolumn podłogowych do ww.zestawów. Pozdro dla wszystkich.

Proponuję abyś odwiedził Audiohobby.pl poczytaj zadaj pytania i możesz się zdziwić :krol: a wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz sprzęt :hmm: niiespiesz się kupuj tam gdzie możesz wziąć sprzęt na odsłuch do domu i np po 3-4 dniach zwrócić , lepiej się troszkę natrudzić i mieć komfort pozdrawaim
 
Do góry