Stereo do małego pokoju

00krzysiek

New member
Witam nosze się z zamiarem kupna zestawu stereo amplituner + głośniki chodzi mi o możliwie najlepszą jakość dźwięku niestety nie jestem najlepiej obeznany w tych wszystkich modelach:) sprzęt ma grać w kwadratowym pokoju wielkości około 11 m2 czyli naprawdę niewiele budżet jakim dysponuje to 2,5 do 3 tyś bardzo dużo muzyki słucham z komputera - głównie elektronika czekam na jakieś ciekawe propozycje i z góry dziękuje za dobre rady:)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jak głośno to z pewnością jakieś JBL by się najlepiej sprawdziły (najszersze pasma przenoszenia, w seriach ES i Studio, miód malyna), jak cicho to jednak lepsze byłyby Monitor Audio...
co o tym myślisz Blackninja ? :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Proponuje sprawdzić B&W lub np. Kef - dwie różne bajki ale może któreś Ci przypadną do gustu. Kolor i ich głośność zostaw na koniec...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Problem jest taki, że za jakością której oczekujesz idzie dokładność, a ta uwidoczni wszystkie niedociągnięcia muzyki z komputera, efekt bedzie wiec odwrotny do zamierzonego, bo nie będziesz mógł tego słuchać.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Blackninja ma rację, co do głośności mam pokój o podobnym metrarzu i tutaj wcale nie trzeba mieć estradówek żeby był meksyk:)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
H/K ampli jakiś jeden z niższych i Kef Concerto One - są to podłogówk i z tym ampli grają bardzo przyjemnie. Wiadomo H/K robi swoje w kwestii bassu co mi się podoba a Kefy dają delikatną górę. Kolumny są na 13cm głośniku i na jednym wysokotonowym. Do mojego pokoju ok 12m2 jest świetnie. Jakbym miał teraz kupić kolumny pierwsze co robie to obczajam B&W, kolega ma i uwierz potrafią zagrać.
Jeżeli zbierasz się do kupna całego sprzętu to pomyśl o połączeniu H/K + Kef wiele osób chwali to połączenie. Na twoim miejscu zwróciłbym też uwagę na Martantz'a ale do tego nie mam pojęcia jakie kolumny. Wyjście jest jedno: salon z odsłuchem;)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Ja się nie wypowiem, mogę dodać jedynie tyle że kiedyś miałem yamahę i moje kolumny grają zdecydowanie lepiej z H/K
 

00krzysiek

New member
blackninja napisał:
Problem jest taki, że za jakością której oczekujesz idzie dokładność, a ta uwidoczni wszystkie niedociągnięcia muzyki z komputera, efekt bedzie wiec odwrotny do zamierzonego, bo nie będziesz mógł tego słuchać.


a gdy kompa podłącze przez wejście optyczne do jakiegoś amplitunera z takim wejściem to zmieni to cokolwiek?
 
Do góry