Zmiana decyzji - stereo

bazyli88

New member
WITAM

Jakis czas temu zastanawialem sie nad zakupem kina domowego.......dobrze ze go nie kupilem bo zmienilem zdanie;
Oto chce zakupic kolumny stereo do salonu ok . 30m^2.
Co sadzicie o kolumnach JBL E100 czy moze kupic mniejsze ES 90?
Ktore lepiej zagraja w kinie oraz muzyce(rock, pop, reggae, R 'n B, rap)
A moze jakies inne propozycje? Na kolumny chcialbym wydac ok. 2300 zł
 

bazyli88

New member
do kolumn dokupie wzmacniacz badz amplituner taki jaki bedzie potrzebny , powstrzymalem sie z zakupem. Na wzmacniacz badz ampli mam 1200 zl.....zakupie wzmaczniacz po zakupie kolumn. A moze cos polecisz ?
 

Undziak

Member
Bazyli88,

Niezależnie od Twojej decyzji radzę posłuchać głośników a nie pytać ludzi co sądzą. Sam kiedyś też byłem przed dylematem: kino domowe czy stereo. Jako, że 90% czasu jaki poświęcam na rozrywki to muzyka, więc wybrałem stereo. I jestem zadowolony. Przede wszytskim za ten sam budżet kupisz lepiej brzmiący zestaw. Uważam, że zestaw należy składać w całości, powoli i dużo słuchać. Choć w przypadku budżetowego zestawu można kupić coś uniwersalnego i będzie ok. Polecam inne .forum: audiostereo. pl (nie mogę dodać dokładnego linka, bo jest poniżej 5 wypowiedzi i jest uznawany za spam). Poczytaj tam sobie, przejrzyj co ludzie mają do sprzedania. Uważam, że głośniki możesz smiało kupić używane o ile nie są zbyt stare (do 5 lat jest ok). Do 2000 PLN kupisz dużo lepsze używki niż nowe za Twój budżet (2300 PLN). Możesz też zwrócić uwagę na kolumny "firmy" Studio 16 Hertz. Robi je mała firemka, więc nie są drogie. Ale przede wszystkim słuchaj i nie kupuj w ciemno. Do 30m2 mogą być smiało głośniki z pasmem dolnym 40Hz lub niżej.
Owocnych poszukiwań, pozdrawiam
Undziak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Undziak - ale wygarnąłeś : Niezależnie od Twojej decyzji radzę posłuchać głośników a nie pytać ludzi co sądzą. .
To oznacza że Twoja słowa też są niepotrzebne. Niepotrzebnie się trudziłeś - jeśli dobrze interpretuję Twoje słowa.
Ja wręcz przeciwnie uważam . Po to są fora aby czegoś się dowiedzieć , nauczyć , czy nie popełnić błędów.
Osobiście zdecydowanie wolę nowe urządzenia niż te których inni się pozbywają . Zakup ma nieść radość.
Ja wybrałbym przy tych warunkach JBLa i HK bądź Marantza.
 

Undziak

Member
Kiki,
ok, przyznaję, że moje słowa można źle zinterpretować - moja wina. Chodzi mi o to, aby ktoś, kto potrzebuje pomocy nie opierał się wyłącznie na sugestiach innych (w tym i mojej), ale sam też spędził troszkę czasu na "wyrobieniu" swojego gustu. Często początkujące osoby nie wiedzą jaki dźwięk im się podoba - dlatego warto posłuchać. Oczywiście każde forum jest kopalnia "praktycznej" wiedzy i warto czytać, ale też należy konforntować opinie ludzi ze swoimi potrzebami, swoim gustem i tym co słyszymy. Nigdy nie uważam, że konkretny model wzmacniacza czy głosnika jest najlepsze, bo każdy ma inny gust i kropka. Podzielam Twoje uwagi, bo są Twoje i są przydatne. Uważam, ponadto, że z moich też ktoś może skorzystać.
Nowe urządzenia to nowe - jest ta przyjemność, zgadzam się. Ale w przypadku budżetowego sprzętu często ludzie kupują i szybko sprzedają bo coś im nie pasuje. Czasem coś w miarę "świeżego" można tanio kupić. Ale decyzja zależy od kupującego.
Kolega Bazyli88 pytał o głosniki - nie słuchałem tych co wymienił, bo moje gusta są inne. Dlatego zaproponowałem Koledze aby przede wszystkim posłuchał, bo głosnik głosnikowi nie równy i nawet ten sam głośnik zagra inaczej z innym wzmacniaczem i w innych pomieszczeniach.
Pośpiech jest złym doradzcą. To nie czekolada, którą można nie zjeść bo nie smakuje;)
pozdrawiam
 
Do góry