CA340R+Monitor Audio BR5? Czy coś innego?

ruster

Member
Witam wszystkich.
Po kilkunastu tygodniach zaprzestania poszukiwań zestawu stereo postanowiłem wrócić do tematu. Widzę, że ceny lekko spadły tak więc czas na konkrety. Od czasu odsłuchu CA i pozostawieniu w tyle Onkyo 606 zostałem przy amplitunerze CA Azur 340R (choć jestem otwarty na wszelkie sugestie). Do tego ampli zamierzam dokupić dwa głośniki podłogowe bez suba itd. Zależy mi tylko i wyłącznie na dwóch stojących obok wiszącej plazmy panasa Pv70. Co do głośników przymierzam sie do:
1) Monitor Audio BR5
2) KEF IQ5
3) Canton GLE407
4) Mission M34i
5) Celestion F30
6) Dali Ikon 5

Mam pokój ok 25m2. Muzyka 80% (rockowe brzmienie, również czarne,chilout, groove), filmy 20%. Zależy mi przede wszystkim na czystości dzwięku, separacji instrumentów, z nastawieniem na dość dynamiczny bas, ale nie dudniący (np. w moich uszach JBL) i męczący, z minimalną średnicą, piękną, czystą górą. Z racji tego, iż nie zamierzam dorzucać suba, bas musiałby być naprawdę zauważalny. Niestety z odsłuchami jest trochę gorzej, np MA BR5, Mission nie słyszałem (w 3mieście nie znalazłem)- polegam tylko na dość pozytywnych opiniach. Nie wiem tylko jak zagra z CA 340R bo tego ampla słyszałem tylko z Celestionami F28 i całkiem ładnie wypadło. Mam dodatkowe wymagania, mianowicie wymiar - niestety jak najniższe i wąskie(max 900mm x 220mm). Kwestia finansów, to chciałbym zamknąć sie w 3.5 tys. Dodam, iż jestem otwarty na każdą propozycję nawet z sugestią innego amplitunera. Słyszeliście może takie zestawienie: CA340R+BR5?
Co wy na to szanowne koleżanki i koledzy? Wiem, że wiedzę macie niesamowitą, szczególnie osoby, które każdego dnia mają możliwość testów. Za każdą odp. serdeczne dzięki.
 

elG

New member
Jeżeli ma to być komplet za 3500zł i zależy Ci na muzyce to to nic lepszego niż CA340R+BR5 raczej nie znajdziesz. Budżetowe ampli innych firm zagrają zdecydowanie gorzej. Celestion F28 to dobre głośniki w cenie poniżej 2000zł. Może nie mają bardzo wysublimowanych wysokich tonów, ale są dość zrównoważone tonalnie w całym pasmie. Ikon 5 - są również warte uwagi kolumny, ale nie wiem jak się zgrają z CA - może być trochę ostro na górze - musisz koniecznie posłuchać.
Przepraszam, ale nie rozumiem dlaczego piszesz, że chcesz minimalną średnicę - to już druga taka wypowiedz na forum. Dobra średnica to świetne wokale, wyraźny głos ludzki, dobra przestrzeń. Nie rozumiem jak może komuś nie zależyć na czystych wokalach... Spotkałem się też z opinią, że niektórzy uważaja, iż dużo "średnicy" jest męczące. To również bardzo zaskające dla mnie twierdzenie:) Męczy głównie nadmiar wyeksponowanych wysokich, ostrych tonów (czyli taka "szklaneczka", kiepskiej jakości wysokie częstotliwości są zwyczajowo bardziej męczące dla ucha niż ich niższe odpowiedniki) a nie średnich. Musiałyby być naprawdę kiepsko zrealizowane ("szeleszczące sybilanty"). Proszę upewnij się, że właśnie właściwie interpretujesz dźwięk zanim określisz wymagania stawiane kolumnom. Do spokojnej muzyki głośniki powinny być dość zrównoważone (ale z drugiej strony warto zwrócić uwagę, aby nie były zbyt nudne...). Mam nadzieję, że na coś się przyda mój komentarz. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krych83

New member
Witam
Jak tylko dwie kolumny to czemu amplituner a nie wzmacniacz stereo.
W cenie CA340R jest już duży wybór dobrych wzmacniaczy. Do muzyki są dużo lepsze.
 

ruster

Member
Tak szukam, czytam, przeglądam, ale niestety nie odsłuchuje tych BR5 z CA:) Jednak coraz bardziej sie nastawiam na ten zestawik. Czas chyba szukać dobrej oferty cenowej, ale najpierw przydałoby się odwiedzić Olsztyn na odsłuchy u kolegi BlackNinja, gdyż jeszcze nigdy nie kupiłem sprzętu bez wcześniejszych testów i zamierzam się tego trzymać. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie źródła muzyki. Z racji tego, iż zależy mi na nagrywarce dvd dmr-eh 58 i z niej będę musiał odpalać muzykę z płyt, jak wg was będzie z jakością odtwarzanej muzy? Duza różnica pomiedzy odtwarzaczem np. 340C lub jakimkolwiek innym czytnikiem płyt CD, DVD, a tą nagrywarą?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nagrywarka i odtwarzacz CD (jeśli podłączysz do amplitunera po cyfrze) zagra identycznie. Co innego podłączenie analogowe tu będzie słychać różnicę na rzecz odtwarzaczy CD ale nie jest ona ogromna.
 
Do góry