Wzmacniacz i Głośniki

Zed997

New member
Witam.Przymierzam się do zakupu wzmacniacza i dobrych głośników do ogólnej sumy 700zł.Aktualnie posiadam jakieś zwykłę głośniki Sony (Szkoda o nich mówić)Sprzęt ma także służyć do nagrywania wokalu.Pokój ma 34m2.Na forum jest dużo znających się osób,mam nadzieję że razem coś uda nam się wybrać.


Pozdrawiam Kamil :)
 

przemek202

New member
wzmacniacz plus głośniki do kwoty 700zł to będzie wyjątkowo ciężka sprawa. zastanów się bo może za takie pieniądze nie da się kupić nic więcej niż sony. polecam allegro, może tam trafisz na jakąś super okazję.
 

Zed997

New member
Witam ponownie.

Przemyślałem to wszystko i postanowiłem,że kupie samego wzmaka do ceny 600zł.


Sprzęt jaki posiadam aktualnie:

Moc nie jest podana na kolumnach


2xSONY SS-L90V-rezystancja 6ohm
2xGłośniki SURROUND SS-SR101-rezystancja 16ohm


Jak już mówiłem zamierzam kupić wzmaka do 600zł.Proszę o rady.
 

buba1982

New member
zestaw stereo do 5000zł

Witam!

Jako nowy użytkownik na forum witam serdecznie wszystkich tutaj obecnych.

Przejrzałem sporo tematów, jakie mnie interesują, lecz nie znalazłem pomocy, więc zdecydowałem się na "podpięcie";) pod ten post, bo nowego założyć nie mogę :( .

W bieżącym miesiącu zamierzam zakupić sprzęt stereo, górna kwota to 5000zł. Interesuje mnie amplituner stereo, odtwarzacz CD oraz para frontowych kolumn podłogowych.

Pokój nie jest mały - ma 35m2, preferencje muzyczne są następujące:
-> moja żona: głównie hard rock (Metallica, Him, Marlin Manson, System Of A Down, Korn;
-> moje: Sting, Santana, często chill out.

Spośród pozycji, jakimi jestem zainteresowany są to (wg. kolejności):
- amplituner: Denon DRA 700AE, Marantz SR4021, ewentulanie coś z Yamahy;
- cd player: Denon DCD-500AE, Marantz CD-5001, ewentualnie jakiś niski model Yamahy, gdyby padło na wybór takiego amplitunera;
- kolumny: Missiom m35i, Dali Concept 8, Paradigm 7 v.5, KEF iq 5 / 50.

Ogolnie oczekuje dużej dynamiki, dobrego i głębokiego basu, no i aby sprzet dał sobie radę na takiej powierzchni.


Zdaje sobie sprawde, ze musze udać sie na odsłuch sprzętu, ale poki co zwracam sie z prośbą o wskazanie, czego mam unikać, a na czym sie ewentualnie skupić.


Z góry bardzo dziekuje za pomoc :eek:k:!!!


Pozdrawiam,
Jacek!
 

don111

Banned
powinieneś chyba założyć nowy temat....

Paradigm 7v5 będą chyba za małe... podobnie iq 5
Mission i Dali sobie poradzą ale znowu grają ciut gorzej od tych wyżej...
spróbuj posłuchać czegoś takiego (sprawdzone do cięższej muzyki)

Paradigm Monitor 9v5
Focal Chorus 726
z amplitunerów może być HK 3390/3490, ale chyba lepiej wzmacniacz np Cambridge 740a do Paradigmów i jakiś Nad do Focali + używany tuner za 100zł ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich wybrałbym Marantza + Kefy - to sprzęt desygnowany.
Oceny też znajdziesz właśnie tych zestawów stereo na portalach w UK.
Odsłuchujemy je na codzień w sklepie.
 

buba1982

New member
don111 napisał:
powinieneś chyba założyć nowy temat....

Paradigm 7v5 będą chyba za małe... podobnie iq 5
Mission i Dali sobie poradzą ale znowu grają ciut gorzej od tych wyżej...
spróbuj posłuchać czegoś takiego (sprawdzone do cięższej muzyki)

Paradigm Monitor 9v5
Focal Chorus 726
z amplitunerów może być HK 3390/3490, ale chyba lepiej wzmacniacz np Cambridge 740a do Paradigmów i jakiś Nad do Focali + używany tuner za 100zł ;)

paradigm Monitor 9 v5 + HK 3490 to juz ponad 5tyś zł :( a gdzie CD? :confused:
 

sebooh44

New member
do buba1982

jeśli interesuje Cię dobre stereo to chyba to forum średnio Ci pomoże;
proponuje poczytać trochę chociażby audiostereo, jest tam mnóstwo podobnych wątków i porad


pokój spory i preferencje muzyczne dość szerokie, więc łatwo nie będzie;
moim zdaniem trudno znaleźć sprzęt, który zagra bardzo dobrze w ciężkiej muzyce i chill out'ie, a do tego zdoła nagłośnić tak duże pomieszczenie


nie wiem jakie masz oczekiwania, kwota którą dysponujesz jest spora (przynajmniej dla mnie), jeśli to początek Twojej przygody z audio, to może najpierw posłuchaj różnego sprzętu z różnych pułapów cenowych, może zadowoli Cię sprzęt tańszy, a może masz już na tyle wyrobiony słuch, że droższy sprzęt też nie spełni Twoich oczekiwań (znam ludzi, którzy nie muszą wydawać kilku tysi na sprzęt, bo i tak nie usłyszą różnicy)

może warto poszukać lepszego sprzętu używanego

powodzenia na nowej drodze :)
 

don111

Banned
buba1982 napisał:
paradigm Monitor 9 v5 + HK 3490 to juz ponad 5tyś zł :( a gdzie CD? :confused:
u Blackninja się wyrobisz w cenie, przynajmniej z Paradigmami (albo ciut więcej)....
z Focalami w sumie też powinno wyjść niewiele więcej, chyba że są kiepskie zniżki na tą firmę (tego nie wiem), na pewno warto ich posłuchać
 
Do góry