Cambridge Audio 640C,A a bi-wire ?

AvataR

Banned
Prosba o pomoc :) Lada dzien bede mial do mojego CD firmy Cambridge Audio 640C v2 wzmak tej firmy model 640A v2 i mam pytanie bo wiem ze ludzie tak podlanczaja ..... jak to tam zrobic aby bylo bi-wire ;) Wiem ze sa po 4 zaciski sekcji A i B . Pytanie gdzie co podlaczyc aby bylo ok ?? Mam fajny kabelek IXOS biwire i nie za bardzo mi sie usmiecha kupowanie innego standardowego
 

magik1973

New member
Witam

Mam pytanie: czy w Kef 7 z tyłu masz 2 pary zacisków do podłączenia kabli głośnikowych?
Pytam, bo nie mogę znaleść żadnego info, ani zdjęć

Pozdrawiam
 

czachaaa

New member
Ja na swoje KEF'y jeszcze czekam, ale ze zdjec wynika ze kolumny maja po 2 pary zaciskow.

iQ7_terms_LABEL.jpg




Sam zastanawiam sie, jakie kable dobrac do nich aby podlaczyc je do NAD'a 352. Najczesciej ludzie wskazuja na Audionova Moonwalk Bi-Wire (~400zl x 2szt) lub nieco tanszy DNM Reason (~70zl/mb).. chociaz jak doliczy sie do tego koncowki (banany zdaje sie?) itp. to wyjdzie w sumie na to samo.

Sam juz nie wiem co wybrac.. czacha mi dymi ;)
 
Ostatnia edycja:

czachaaa

New member
Taa, ale podobno strasznie obcinaja gore. Chyba kupie pierwsze lepsze po 10zl/m i przynajmniej nie bedzie mi zal pozniej ich zmienic ;)

Na jednym z boardow do zestawienia KEF + NAD ludzie polecali Atlasa Hyper 2.0, ale to juz 90zl/mb.

Jak nie banany to co? Widelki czy na "owijke"? ;)
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Qrcze Panowie zrobil sie zupelenie odmienny watek niz zamierzony :) Czy ktos cos wie na temat takiego polaczenia o jakim mowa w glownym poscie :)
 

magik1973

New member
AvataR
Trochę się rozgadaliśmy.
Zwykle (tak sam podłączałem) górne wyjścia we wzmaczniaczu łączysz z górnymi wejściami w kolumnach, a dolne z dolnymi, i - we wzmaczniaczu łączysz z - w kolumnach.
Mam nadzieję, że pomogłem.:)

czachaaa
Zawsze stosuję na "owijkę".
Nie muszę się gimnastykować, a końcówki dokręcam na maksa - we wzmaczniaczu.
W kolumnach możesz spróbować widełek, jeżeli masz miejsce, tak aby się nie stykały, bo można zrobić zwarcie i pa pa nasze stereo...
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Heh spoko - troszke to jest inaczej :) Znajomy przeslal mi link do stronki gdzie jest ladnie wytlumaczona dokladnie zasada dzialania bi-wiringu i bi-ampingu :) Jak przyjdzie wzmak kolo srody to bede wiedzial jak to ugryzc :) Ale dzieki za dobre checi :)
 

czachaaa

New member
Co Cie sklonilo do wyboru CA do KEF'ow? Sluchales innych wzmacniaczy z tymi glosnikami? Mi sie bardzo podobalo jak gral NAD, ale z KEF'em nie mialem okazji posluchac.
 

AvataR

Banned
Poniewaz to jest jedno z lepszych polaczen :) Jak chcesz wysle Tobie na maila PDF z informacja jak to dziala :) Takich artykulow jest bardzo duzo - osobiscie uchowal mi sie jeszcze jeden :)
 

czachaaa

New member
No wlasnie z tego co ja wyczytalem KEF + CA = bolace uszy ;) Osobiscie nie mam gdzie posluchac takiego zestawienia, a wszyscy polecaja bardziej NAD'a.
 

AvataR

Banned
Heh no coz mam na to powiedziec :) Do CA pasuje najlepiej KEF i Monitor Audio. Jezeli ktos uwaza ze KEF gra zle to juz nie wiem z czym mogloby zagrac lepiej :) Nie tyle sprzet jest winien wyastrzania dzwieku co przypuszczam ze kable. Sam sluchalem i niektore rzeczywiscie graja sama gora - inny kabel i inny dzwiek :) Dla mnie polaczenie KEF i CA to pelen bajer :) NAD tez jest bardzo dobry oczywiscie :) Nie slyszalem w polaczeniu z KEFami

Napisze jak to sie spisuje w moich warunkach :) W srode bede mial prawdopodobnie wzmaka i bede odsluchiwal :)
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Czesto ludzie niestety testuja glosniki KEFa jak sa niewygrzane a tekie graja duzo bardziej ostro i plastikowo niz po wygrzaniu. Zdecydowanie nabieraja wiecej kultury po wygrzaniu zwrotnicy i glosnikow. To moze tez zamulic obraz tego co ten sprzet potrafi :)

Tutaj masz fajny artykulik o takim polaczeniu. Co prawda tam jest recenzowany zestaw 740 ktory mi sie marzy ale 640 tez potrafi niewiele mniej ;)
http://www.cambridgeaudio.com/assets/documents/Hi-FiChoiceFeb08740A-CKeflicensed.pdf
 

czachaaa

New member
azur 740 to zbyt drogi sprzet, przekraca magiczna bariere 2tys zl ktorej nie mam zamiaru naruszac. ca640 to zapewne dobry wzmacniacz, ale to jednak nie to samo co 740, o czym sam doskonale wiesz :)

chyba jednak NAD, w koncu go slyszalem i mi sie podobalo jak gra.
 

czachaaa

New member
Nie nagrzalem tylko nie slyszalem CA ani Rotel'a .. i nie mam gdzie posluchac ;) No coz poradzic, moze to i lepiej..nie wiem co trace :)
 
Do góry