jakie głośniki do marantz stereo

andrzejadam

New member
zastanawiam się nad głośnikami stereo do ampli marantza 2 x 70W a później do CA 540r oglądam narazie w internecie, chcę wstępnie wydzielić kilka możliwych zestawów żeby poszukać sklepu :)
cena: do 2200 zł
Słucham w większości muzyki rokowej- raczej lekkiego, dżezu i pokrewnych.
może coś doradzicie
aha najlepiej żeby można było je dosunąć jak najbliżej ściany (mały pokój około 15-20m ale chcę podłogówki bo mam zamiar zmienić lokum :) )
moje typy to:
* Audio Academy Mimas II - 1800zł
* Infinity Primus II 360 - 1600zł
* YAMAHA NS 555 (ładne wizualnie) - 1800zł
* przechodzone B&W 603 S1 - 1800zł
* Heco metas 700 - 2200zł
* Kef Q7 - 2000zł
* Acoustic Energy Evo 3 - 2200zł
* MISSION M 35i - 1700zł
* Dali Concept 8 - 2200zł

dla mnie ciężko zacząć wybierać chciałbym wiedzieć czy się sprzęty nie gryzą, no i chciałbym pójść słuchać już z powiedzmy 3-5 konkretnymi modelami. Nie znam się do końca na tych sprzętach bo chyba same parametry techniczne nie mówią o wszystkim.
Z góry dzięki, pozdrawiam
 

Marcell_80

New member
te sobie posluchaj:

CANTON LE 170
DALI CONCEPT 6
ELAC FS57
JBL E80
MAGNAT QANTUM 506
MISSION M34I
WHARFEDALE DIAMOND 9.5

podaj maila na priv to testy tych glosnikow ci przesle.
 

andrzejadam

New member
mam pytanie czy te JBL Northridge E 80 nie będą za bardzo biły basem??
szczerze powiem że nie lubię słuchać muzyki z przesadzonym basem nie słucham muzyki disco itp
 

Marcell_80

New member
andrzejadam napisał:
mam pytanie czy te JBL Northridge E 80 nie będą za bardzo biły basem??
szczerze powiem że nie lubię słuchać muzyki z przesadzonym basem nie słucham muzyki disco itp

duzo tez zalezy od akustyki pomieszczenia
jak mialem e80 ustawione w rogach pokoju to bas byl taki ze az oddechu nie moglem zlapac....teraz mam je na innej scianie i bas jest idealny i wogole brzmienie jest idealne....akustyka pomieszcenia jest bardzo wazna.
 

andrzejadam

New member
no zaszaleć nie mogę bo mam pokój z aneksem kuchennym a w kuchni głośników nie postawię...
czy duża jest różnica między E80 a ES80 bo cenowo jest spora :) kwestia taka mnie interesuje czy słychać różnicę bo jak patrzę na częstotliwości przenoszenia to niby są różnice no i czy warto tych parę setek dołożyć do ES80 a no i nie wiem czy dobrze mówię bo może to nie ta półka ale brzmienie Quadral Quintas 500 było nie do przyjęcia tak grają moje stare głośniki. Więc jakbyście mogli zaktualizować swoje typowane konstrukcje, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
 

Marcell_80

New member
ja nie slyszalem es80 ale ludzie na innych forach ktorzy porownywali e80 i es80 mowia ze roznica jest tylko w wygladze kolumn,,,jbl zrobil czysty zabieg kosmetyczny.
 

Marcell_80

New member
ja tam nie wiem ,nie sluchalem ale musze ci powiedziec na roznych forach w interniecie spotkalem sie z taka krytyka JBL serii E ze az bylem w szoku.
ja osobiscie jestem bardzo zadowoilony ze swoich e80.
 

andrzejadam

New member
no właśnie też naczytałem się złych opinii na temat jbla no i właśnie trochę odstraszało mnie to co mówiono o tych głośnikach, że są bezpłciowe i tylko łomoczą (dużo ponoć w nich basu), jak oglądam fotki w necie nie pokazują ich z tyłu jest w nich opcja bi-wiringu?
blackninja myślisz że warto dodać do spisu do odsłuchu ES 80? bo są jak wspomniałem sporo droższe
interesują mnie mocno głośniki które mają dużo tonów średnich i trochę cykaczy i basów :) w tej kolejności raczej
pozdrawiam
 

Marcell_80

New member
andrzejadam napisał:
w necie nie pokazują ich z tyłu jest w nich opcja bi-wiringu?

jest opcja bi-wieingu ...
E80 to głosniki trójdrożne o stromych zboczach filtrowania i wysokiej efektywnosci - bi-wirng byłby tu wskazany.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dużo tonów średnich to z serii E ma tylko E80. ES80 można posłuchać. Dla całkowitej odmiany posłuchaj jeszcze Monitor Audio BR5 lub nawet BR6.
 

andrzejadam

New member
Wybór głośników jest spory, a podejść do czegoś (wybranych modeli głośników) trzeba jak się znajdę w konkretnym sklepie...
1.Czytając różne artykóły zauważyłem że ludziołki bardzo ciepło mówią o KEF iQ7 zwłaszcza do CAMBRIDGE AUDIO który mam zamiar niedługo kupić co myślicie o tych głośnikach i jak byście porównali z konkurencją powiedzmy że cenowo to szczyt moich możliwości:
http://www.allegro.pl/item366093000_kef_iq7_najtaniej_.html
2.Obecnie mam starszy wzmacniacz stereo marantza z 4-ma końcówkami słyszałem, że można podłączyć ampli w bi-wiringu, czytając instrukcję niczego o tym się nie dopatrzyłem. Możecie mi coś podpowiedzieć?
 

andrzejadam

New member
obejrzałem te Monitor Audio Bronze BR6 na stronce ładne, ale one są 4 omowe nie zesmaży mi się ampli? jak takie kolumny podłączę. No i jeszcze kwestia tak duże głośniki i nie mają 3 drożnej konstrukcji czy to coś znacząco zmienia? Nie wspominając o cenie ale bardzo chętnie dopiszę jako warte posłuchania.
 

andrzejadam

New member
blackninja może wyślesz mi PM z ceną 2 x BR6 poglądowo żebym wiedział z jaką kwotą mam się liczyć... wybierając takie głośniki
 

andrzejadam

New member
kusząca propozycja, jak przesłucham to napewno dam znać.
Może znacie jakieś sklepy w Trójmieście gdzie można spokojnie posłuchać jak grają głośniczki omawiane w temacie??
Pozdrawiam
 
Do góry