miał być HK970 i HD 970 a teraz to już nie wiem nic

Georg1005

New member
Proszę pomóżcie bo już całkiem zgłupiałem po przeczytaniu kilkudziesięciu postów w dziale stereo.
Mam kolumny Paradigm Monitor 9 ,ok. 2.600 zł.w kieszeni i dylemat jaki kupić wzmacniacz i jaki cd żeby sluchanie muzyki sprawiało radość.:confused:
Wiem że w tej cenie rewelacji nie będzie ale mam nadzieję że będzie przynajmniej dobrze.
Pokój 20 m kw. Muzyki slucham różnej od Kenny G. po Jarra i Jacksona.
Z góry dzięki za każdą pomoc.
Pozdrawiam wszystkich.:grin:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
miał być HK970 i HD 970 - ja uważam że w tej klasie cenowej to zdecydowanie przyjemnie zagra :D
 

Georg1005

New member
A jak się ma ten HK970 np.do Rotela RA-04 , NAD C325BEE lub
CA Azur 640A v2 ???
Oczywiście z kolumnami Paradigm monitor 9.
 

don111

Banned
z HK to będzie za miękko, do tego przebasowione i efektowne brzmienie z wycofaną śednicą, na dłuższą metę może męczyć... do starszych wersji najlepszy byłby Rotel albo jakaś Yamaha, teoretycznie CA też mogłby się nadać (ale tutaj widziałem też sprzeczne opinie)
 

Georg1005

New member
Czy to znaczy że NAD-a wogóle nie brać pod uwagę?
Chcę po prostu posłuchać dobrej jakości muzyki, teraz mam Onkyo 605 do kina domowego i osobno chciałem wzmacniacz i cd do muzyki.
Niestety będę musiał przełączać kable z kolumn bo Onkyo 605 nie ma pre outa i nie ma innego rozwiązania,ale czego się nie robi dla muzyki :grin:
 

Georg1005

New member
Powiem tak że wcześniej miałem ampli Denona avr 1705 i jak zamieniłem go na 605-tkę to poczułem różnicę na duży plus dla Onkyo.Więcej basu delikatny sopran ale brakuje jakby przestrzeni i lepszej dynamiki.
Czytając dużo na tym forum o stereo to wszyscy piszą że żaden amplituner nie zagra tak jak wzmacniacz dlatego postanowiłem kupić sobie jakiś wzmacniacz i odtwarzacz cd.
I mam nadzieję że rzeczywiście jest taka ogomna różnica między ampli kd a wzmacniaczem stereo.
Teraz tylko muszę wiedzieć co najlepsze w cenie ok.1700 za wzmaka.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dobrze by było jednak przejechać się i posłuchać, wiele zależy od słuchacza. Jednemu spodoba się dźwięk z jamnika, a innemu sprzęt za 100tysi będzie mało :)
 

don111

Banned
z Nadem będzie podobnie jak z HK (w mniejszym stopniu), "gęsty" dźwięk z wycofaną średnicą... z tych kolumn jednak ciężko wycisnąć wyrównane brzmienie, mógłbys poszukać jakiegoś Marantza (nie mam pojęcia czy ma jakieś nowe modele na rynku), pamiętam że moje byłe 7v4 bardzo dobrze zgrały się z PM80 (starszy wysoki model) chociaż dalej obstawiałbym za Rotelem (dobrze zrównoważy brzmienie kolumn)
 

Georg1005

New member
Z Rotela to stać mnie jedynie na RA-04.
Czy Twoim zdaniem będzie kolosalna różnica porównując z 605-tką?
Sorry że tak wypytuję ale "kto pyta nie błądzi" :D
Chciałbym już coś wiedzieć zanim umówię się gdzieś na odsluch i przytargam tam moje Paradigmy.
 

don111

Banned
tak patrze, on ma tylko 40W... troche mało do tych kolumn chociaż są dosyć efektywne... w grę wchodzi tylko nowy sprzęt ?
 

Georg1005

New member
Raczej tak,chyba że byłoby coś z pewnej ręki.
Ja bardzo dbam o mój sprzęt i po paru latach wygląda zawsze jak nowy dlatego niechętnie kupuję coś używanego :???:

don111 a co powiesz na to: VINCENT SV-129 LUB AUDIOLAB 8000SE :confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
szczerze mówiąc nie mam pojęcia, nie chcę teoretyzować... z tego co wiem Vincenty dysponują sporym zapasem mocy ale grają bardzo ostro na górze (a kolumny do łagodnych nie należą w tym zakresie)

do listy możesz dorzucić też takie dwa wzmacniacze, spróbuj posłuchać
Advance MAP105
Xindak A-06
 

Georg1005

New member
O.k wielkie dzięki . Nie będę już zabierał Ci Twojego cennego czasu,w końcu to i tak Ja muszę wybrać wzmacniacz dla siebie.Bardzo Ci dziękuję za pomoc,ale jeżeli wpadł by Ci do głowy kiedyś jeszcze jakiś pomysł to z góry dziękuję.
Pozdrawiam :)
blackninja, jeżeli już wybiorę jakiś wzmacniacz to zgłoszę się do Ciebie po jakąś dobrą cenę. :mrgreen:
Aha jeszcze jedno pytanko w sprawie pre outa. Onkyo 605 wiadomo że tego wynalazku nie ma i wzmacniacza do niego podłączyć nie można,ale czy to działa również w drugą stronę?
Tzn.czy jeżeli wzmacniacz stereo pre outa posiada to czy można do niego podłączyć amplituner kd,w tym wypadku Onkyo 605 i korzystać z tej samej pary kolumn bez przełączania kabli???
Chyba że to obydwa urządzenia muszą mieć tego pre outa, w tym wypadku sorki za pytanie.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do zabawy w łączenie jest potrzebny preout w amplitunerze, a najlepiej gain-in we wzmacniaczu :)
Jak wybierzesz cena będzie ok.
 

Georg1005

New member
don111 napisał:
http://www.audiostereo.pl/podlaczenie_wzmaka_do_ampli_bez_preout_42378.html

z nowych wzmacniaczy niestety więcej nic mi do głowy nie przychodzi, po prostu nie ma w tej cenie dużego wyboru...
don111 wielkie dzięki za tego linka,on rozwiązuje problem który mnie nurtował przez wiele tygodni tzn.połączenie amplitunera i wzmacniacza do jednej pary kolumn i to bez pre outa.
Wystarczy zrobić dzielnik napięcia i sprawa zostaje załatwiona w 100%.
I podobno Yamaha kiedyś własnie w taki sposób zastosowała pre outa.
Jeszcze raz dziękuję , teraz spokojnie mogę wybierać wzmacniacz i rozkoszować się jego dzwiękiem.:grin::grin::grin:
Pozdrawiam wszystkich!!!
 
Do góry