Stereo JBL E90 jaki amplituner ?

boggio

Member
Tak jak w temacie, jaki amplituner polecacie do tych kolumn ? Kwota jaką nie chce przekroczyć to 1000zł. Pokój ma 20m2, muzyka różna, czyli wszystkiego po trochu.
Oczywiśćie interesuje mnie amplituner stereo, więc o taki się pytam.
Czy w takiej cenie znajdzię się ampli, który uciągnie te paczki ?
Kolumn są już wybrane, tylko problem z doborem amplitunera. I nie wiem czy lepiej jest kupić nowy, czy może używany. Tylko że używany jakoś do mnie nie przemawia. Wolę sprzęt NOWY. :D

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam.
 

mareker

New member
Jezeli 1000 zl sztywno to na placu boju zostaje Yamaha.
( 90ki dobrze wysteruje NAD ... C315BEE : wydajnosć pądowa ! ale to sam wzmacniacz , tuner nalezy dokupić osobno )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Desygowany do tych kolumn to HK 3380:
hk3480frontuo8.jpg

pytaj blackninja
 

mareker

New member
RX 797, RX 497, RX 397

Testowałem dwa skrajne modele (poza wyposazeniem dodatkowym które preferuje zdecydowanie 797) brzmieniowo na "łatwych kolumnach rożnicy wielkiej nie było" ) , o ile mnie pamiec nie myli wewnetrznie różnia sie zasilaniem = transformatorem , tranzystory na wyjsciu te same)
797 dał sobie rade z dynaudio na 3+ .397 poległ. Z ESA Vivace oba grały swietnie (za te pieniądze ;-) JBL trudny nie jest wiec 497 i 397 ok (pytanie czy masz jeszcze magnetofon, albo słuchasz vinyli ... "dodatkowe wyposażenie" )
Pomagałem pzy wyborze znajomemu - stad kilanascie odsłuchów rożnych amplitunerów z różnymi kolumnami - ( Yamaha i Denon, NAD, Harman (nie pamietam oznaczenia) po 1-2 szt z oferty ) Ostatecznie wyszła inna kofiguracja ale dla ,nie to było najbardziej zrównoważone brzmienie.( 797 był w finale, wygrało znacznie droższe rozwiązanie ale wtedy też kosztował bliżej 2k niz 1k co ma miejsce obecnie)

HK nie skreślam - po prostu nie moje brzmienie (jeżeli ma być uniwersalnie )

Warto posłuchać !!!!!!! (opinie są subiektywne) podobnie jak recenzje wypromowananych nad Wisłą niektórych marek ale to już zupełnie inna bajka.
 

boggio

Member
@mareker dzięki za konkretną odpowiedź. ;)
Takie mam jeszcze pytanie, czytałem o mocy stereo i HK ma rzeczywistą moc podawaną. A jak to jest w przypadku innych producentów, bo coś za duze te moce u nich są. :hmm:
Wybór wychodzi mi na razie między HK a YAMAHA. Pewnie HK wybiorę, ale może jeszcze ktoś coś ciekawego napisze. :D
 

boggio

Member
Tak dokładać można w nieskończoność, a miałem też chrapkę na E100, tylko trzeba dobry piecyk na takie paczki. :D
Czy między E90 a ES90 są słyszalne różnice, aż tak warto kupić ES ?

I ponawiam z poprzedniego postu pytanie:"Takie mam jeszcze pytanie, czytałem o mocy stereo i HK ma rzeczywistą moc podawaną. A jak to jest w przypadku innych producentów, bo coś za duze te moce u nich są ?" :hmm:
 

boggio

Member
Czy to "lepiej" jest warte 600zł więcej od E90 ? Wiadomo, że tą kasę można na lepszy amplituner przeznaczyć, a nie tak dokładać i dokładać.
Jak inni lecą w kulki, to jaki jest przelicznik, żeby wyszła prawdziwa moc np. w DENON, ONKYO, PIONEER, YAMAHA itp :p
 

boggio

Member
Zastanawiam się, czy taki zestaw by mi wystarczył ?
Amplituner - HK 3380
Kolumny - JBL E90
Chyba nic lepszego nie znajdę w kwocie do 3000zł i ani grosza więcej, a dopłacać, to nie ma sensu, bo mógłbym tak składać i kupić zestaw za 5000zł a może i więcej, nigdy by się nie skończyło to dokładanie. :D
 
Do góry