Wzmak + kolumny + kable + karta muzyczna

Dr.Zepsuj

New member
Witam

Po przeczytaniu masy watków na tym forum doszedłem do następującego wyboru i prosiłbym o ocene zestawiku.

Sprzęt będzie podpięty do PC. Aktualnie dźwięki lecą z Logitech Z-2300. Zestawik ten ma dużo basu ale reszta już nie jest tak czysta bo te monitorki są dosyć małe.

Pokój: około 15 mkw przez 9 miesięcy i (do pokoju 25 mkw przez 3 miesiące)
muzyka: Hip-hop, rap, techno, rock, pop, hause

Wzmacniacz: Denon PMA 500 -
Głośniczki: Dali Concept 2, Mission M32i ktoś pisał jeszcze o JBL ES 30 ale te podobno mają płytki bas ale także przesłucham jak bedzie okazja
Kable: ?????
Karta muzyczna: wydaje mi się że karta muzyczna zintegrowana na płycie to raczej kipskie źródło dźwięku więc chciałbym dokupić karte muzyczną tylem że za jakiś miesiąc lub dwa jak zarobie na nią kase. Myślałem nad Audiotrak Prodigy HD2 -24/192kHz. Mysle że nie ma sensu bawić się w karty creativa bo dźwięk przestrzenny mi nie potrzebny.


Moje wątpliwości są następujące:
1. Czy ten wzmak podoła tym głośniczkom?
2. Nie wiem czy dobrze zdecydowałem się na monitory, może jakieś podłogówki?
3.Jeżeli macie jakieś pomysły na zmiany , piszcie.

Pozdro Mati
 

forzainter1g

New member
hmm

Nie znam sie na sprzecie audio ale na sprzecie PC juz troche tak.Nie wiem czego oczekujesz od swojego zestawu ale widze ze kupujesz wszytsko na full wypas dobrych marek ma to chyba duza moc!!
A jak sobie wmontujesz jakas cienka karte muzyczna efekt moze byc mizerny a do tego karta moze nie wyrabiac polece ci nie wiem czy twoj budzet ogarnie:
http://www.agito.pl/karty_dzwiekowe/creative_sound_blaster_xfi_elite_pro.85.28827.html
Moze bardziej zdaje egzamin w grach ale swietna karta http://www.agito.pl/karty_dzwiekowe/creative_xfi_platinum_fatal1ty_champion_series.85.43508.html
A i obojetnie jaka karte kupisz wmontuj cooler na nia
 

Dr.Zepsuj

New member
Dzięki za zainteresowanie ale myśle że te creative są słabsze od tego prodigy

Pozatym nie potrzebuje dźwięku 7.1 wystarczy stereo
 

Dr.Zepsuj

New member
Raczej nie chociaż jak jestem sam w pokoju to lubie głośno puścić muzykę.

Nie wiem czy mam dobry plan aby jedną kolumne podłogową postawić na parapecie a drugą na podwyzszeniu około 87cm. W tej cenie wydaje mi się że podłogówki zagrają znacznie lepiej niż monitory.

Co do tej kombinacji z podwyższeniami to jedna kolumna będzie albo na parapecie albo pod ( parapet gruby na 5 cm!!!) czy li albo kolumny będą miały poniżej 82cm i wtedy wejdą pod parapet albo na parapecie i wtedy bez ograniczeń.

Nie wiem co bedzie lepsze
 

marivs

New member
Nooo niezłe kolumny a z planowanych podstawkowych jednak na wolnostojące się skusiłeś - zdaj relację z ich brzmienia.
 

Dr.Zepsuj

New member
Tak wybór padł na wolnostojące. Podstawkowe nie były w stanie wygenerować wystarczającej ilości basu.

Przesłuchałem także JBL L 830 oraz Monitor Audio RS1.

Monitor Audio RS1:

PLUSY:
- wysokie tony bardzo czyste, bardzo mi się podobały
- potrafiły zagrać dźwięki których wcześniej nie słyszął w danych utworach
MINUSY:
- basu to praktycznie nie słuchać, delikatne pukanie

JBL L 830
PLUSY:
-
wysokie ton ytakże bardzo ładne jednakże mniej wyraziste niż w Monitor Audio RS1
- tutaj bas był jak najbardziej odpowiedniej siły
MINUSY:
- niestety podczas generowania niskich częstotliwości coś się wzbudzało, jakiś rezonans
- słychać że najniższe tony produkowane są głównie przez basreflex

Mission M34i:
PLUSY:
- silny bas
- wysoka efektywność ( potrafią głośno zagrać )
- tony wysokie troszke przytępione względem JBL ale mi odpowiadają ( bedzie to można dostroićna kompie )
MINUSY:
- przynajmniej na moim wzmacniaczu bas nabiera wigoru po przekręceniu pokrętła za godzine 9:30.
 
Do góry