Sprzet

forzainter1g

New member
Kompletnie sie nie znam na sprzecie audio.
Posiadam w teh chwili sprzet Pioneera i wchodzi w to odtwarzacz cd wzmacniacz i odtwarzacz kaset.
Chcialbym kupic taki zestaw odtwarzacz cd + wzamcniacz(apmitiuner i wzmacniacz to to samo chyba a co to jest tuner bo kompletnie sie na tym nie znam)+ kolumny i kable.
Sprzet do 6000zl.
I Chcialbym sprzet jak da rady tylko firm Yamaha Onkyo Pioneer i Sony z mocniejszym wskazaniem na Pioneera i Sony.
Moglby ktos wytlumaczyc na czym polega roznica pomiedzy wzmacniaczem stereo ampitiunerem a tunerem??
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Amplitunery kina mają więcej kanałów i gorzej grają w stereo rozumiem, że poszukujesz zestawu stereo?
 

forzainter1g

New member
Nie ogarniam

Kiki ja wogole nie odrozniam jedengo od drugiego jestem zupelnym laikiem.
Chodzi mi o cos takiego zeby to dobrze gralo zeby odtwarzalo plyty i zeby odbieralo radio i zeby mialo kolumny.
I ma to byc firmy Pioneer Sony Yamaha Onkyo.

I ma to wszytsko z okablowaniem wyjsc do 6000zl
 
Ostatnia edycja:

marivs

New member
Jeżeli ma być Pioneer to może coś z nowości jakie wyszły:
1. http://www.pioneer.pl/pl/products/42/97/418/A-A6-J/index.html
aa6j_detailpage.jpg

za ok. 1500 PLN
2. http://www.pioneer.pl/pl/products/42/1502/18420/PD-D6-J/index.html
pdd6j_detailpage.jpg

za ok. 1500 PLN
3. Tuner to trzeba by wyszukać używany
4. Kolumny Mission M34i lub M35i powinny wystarczyć
5. Okablowanie ProCab LS25 oraz LS40 i zrobić bi-wiring - tanio a porządnie.
6. Interkonet to coś z Klotz'a LaGrange lub zrobiony na mikrofonowym MY206 - z pewnością nie popsują dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

forzainter1g

New member
Dzieki za odpowiedzi podoba mi sie ten zestaw Pioneera.
Ale mam 2 pytania:

1 Czy firma Sony robi dobry sprzet audio bo slyszalem ze jest dobry i w telewizjach chodzi tylko Sony ale podbno godny uwagi jest tylko ten z najwyzszej polki.Dlaczego Sony bo mam:
Sony KDL x3500
Sony RDR hx750
Sony BlueRay
I by ladnie pasowalo ale jak jest gorszy to nie ma sensu.

2Co to jest i do czego sluzy tuner i Interkonet??
 

marivs

New member
Tuner to inaczej odbiornik radiowy.
Interkonekt to przewód łączący poszczególne elementy systemu audio ze wzmacniaczem, np. tuner + wzmacniacz.

SONY też robi takie elementy np to:
TUNER - http://www.sony.pl/view/ShowProduct...pl_PL&imageType=Main&category=HFC+Radio+Tuner
WZMACNIACZE - http://www.sony.pl/view/View.action...&site=odw_pl_PL&page=ProductRetiredSeriesHome
Odtwarzacze SACD - http://www.sony.pl/view/ShowProductCategory.action?site=odw_pl_PL&category=HFC+Super+Audio+CD+Player
AMPLITUNERY czyli radio + wzmacniacz w jendej obudowie - http://www.sony.pl/view/ShowProductCategory.action?site=odw_pl_PL&category=HFC+Receiver
a cały przegląd produktów jest tutaj:
http://www.sony.pl/view/ShowProductCategory.action?site=odw_pl_PL&category=HiFi+Components
 
Ostatnia edycja:

forzainter1g

New member
Odp

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
To co powiesz o sprzecie Sony audio jest dobry??
To nie lepiej kupic Amplituner niz wzmacniacz i tuner osobno??

BlackNinja nieraz glosno jak nie ma nikgo w domu ale przewaznie to tak normalnie mozna powiedziec ze cicho.

Pomieszczenie to:
6 m dlugosc
5 m szerokosc
2 ,60 wysokosc.
Ale mam dosyc duzy dom salon wchodzi w kuchnie sa jeszcze 2 pietra.
Wymiary to oczywiscie salonu
 

marivs

New member
Każdy sprzęt niezależnie od producenta gra dobrze pod jednym warunkiem! Że Tobie takie granie odpowiada i niekonieczenie osobom drugim lub trzecim też musi odpowiadać. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Jeżeli nie wiesz dokładnie na czym ci zależy to proponuję pochodzić po salonach audio: małych, dużych i posłuchać różnych konfiguracji sprzętowych i wybrać sobie coś dla siebie. Z moich obserwacji należy unikać zestawów jasno grających - na szybko taka prezentacja dźwięku jest bardzo efektowna jednak przy dłuższym obcowaniu z muzyką może się nagle okazać, że zaczyna boleć głowa od zbyt dużej ilości wysokich tonów. Takie brzmienie po prostu zaczyna męczyć.
Nic nie zastąpi jedynej drogi jaką jest słuchanie i jeszcze raz słuchanie zestawów i wybranie tego ostateznego zestawu.
 

forzainter1g

New member
Dzieki

Dzieki BlackNinja a moglbys mi napisac co jest co bo jak pisalem jestem zupelnie zieolny w strefie audio.
A moglbys cos podac z firm ktore wymienilem zawsze byly Pionierami w dziedzinie dzwieku tu mam na mysli Pioneera i Yamahe czy mam za slaby budzet co powiesz o zestawie:

Odtwarzacz Super Audio CD - Pioneer PD-D6-J
Amplituner Pioneer VSX-917V-K
Mission M35i
Okablowanie ProCab LS25 oraz LS40 i zrobić bi-wiring to co kolga mowil.
Z tego co sie dowiedzialem Apmlitiuner to wzmacniacz ktory odbiera radio a wzmacniacz to tylko wzmacniacz czyli logicznie tuner odbiera tylko radio
Wiec co lepiej kupic amplitiuner czy wzmacniacz i tuner osobno??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
forzainter1g - przestań .
CA - jest zdecydowanie wyżej pozycjonowane od Pioneera.
Sprawdź rankingi nawet w Polsce.
 

forzainter1g

New member
Ok

Kiki OK moze i jest dla ciebie ale jak bym mial do wyboru Pioneera i CA wybralbym Pioneera z dwoch powdow mam od nich stary sprzet i jestem bardzo zadowolony i po dugie
1.Audio video zestaw roku A-A6-J
2.Audio video zestaw roku i nagroda EISA audio player PD-D6-J.

Powiedzcie mi czy lepiej wlasnie amplituiner czy tuner i wzmacinacz osobno.

Odtwarzacz Super Audio CD - Pioneer PD-D6-J
Amplituner Pioneer VSX-917V-K
Mission M35i
Okablowanie ProCab LS25 oraz LS40 i zrobić bi-wiring to co kolga mowil.
dobry to zestaw??
 

marivs

New member
Jeżeli chcesz się bawić w kino domowe to Amplituner Pioneer VSX-917V-K jest jak najbardziej na miejscu ale wówczas zamiast odtwarzacza Super Audio CD - Pioneer PD-D6-J wyszukałbym zwykłe DVD np. DV-600.
Jeśli wystarczą ci tylko 2 kanały i zależy ci na przywiązaniu na marce to jak najbardziej klocki z nowej serii Pioneera będą wystarczające, należy jedynie dokupić używane Radio tej marki aby w pełni cieszyć się zestawem bo póki co nowego amplitunera stereo nie widziałem w ofercie.
Missiony to z pewnością godne polecenia kolumny, grające równym pasmem a nie samymi skrajami.
Co do okablowania to na początek wystarczy ProCab LS25.
 

forzainter1g

New member
Dzieki

Dzieki Marvis chyba juz wiem co i jak ale wez mi napisz :
Co to znaczy okablowanie na poczatek to co bede musial je zmienac a i 2 sprawa nie ma takiego czegos juz jak ja mam w starym zestawie ze mam wzmazniacz ale on odbiera radio
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Piszesz "wybralbym Pioneera - mam od nich stary sprzet i jestem bardzo zadowolony". A jaki konkretnie sprzęt Pionera posiadasz?
Powinieneś zostać uświadomiony, że pomiędzy starym sprzętem audio stereo Pioneera, a tym wyprodukowanym poźniej (od czasów gdy Pioneer przerzucił się na kino domowe) jest spora różnica w dźwięku na korzyść starego!
Broń Boże nie zakładaj więc, że skoro kupujesz nowy sprzęt (i to do tego amplituner), to zagra w stereo lepiej od starego wzmacniacza. Będzie raczej odwrotnie, a ucho masz już pewnie przyzwyczajone do dobrego dźwięku ze starego wzmaka Pioneera.

Nie ma rady - przed zakupem musisz odsłuchać osobiście!
 
Ostatnia edycja:

forzainter1g

New member
Zestaw

Mysle nad takim zestawem powiedzcie jak go oceniacie:
Odtwarzacz Super Audio CD- Pioneer PD-D6-J
Amplituner A/V Pioneer - VSX-917V-K - i tu pytanie czy to ma byc amplituner a/v czy hi-fi??
i wspominiane
kolumny: Mission M35i
Okablowanie:proCab LS25 oraz LS40
Lub:
Odtwarzacz Super Audio CD- Pioneer PD-D6-J
kolumny: Mission M35i
Okablowanie:proCab LS25 oraz LS40
Wzmacniacz: Pioneer A-A6-J
Skad wziasc jakis tuner Pioneera w miare nowy??
Inna firma:
Odtwarzacz Super Audio CD Sony SCD-XA1200ES
Amplitiuner Sony STR-DG700
I okablowanie ProCab LS25 oraz LS40
Kolumny:Mission M35i
Lub
Odtwarzacz Super Audio CD Sony SCD-XA1200ES
Tuner:Sony ST-SE370
Wzmacniacz Sony
TA-FA1200ES . - starszy model bo nowych jeszcze nie ma.

Co powiecie o tych zestawach??
Co do Hoodzielca
Wiecie co nawet nie pamietam kiedy ojciec kupil ten zestaw ale ma okolo 10-12 lat w sklad wchodzil:
Pioneer PD -S504
Pioneer SX-203RDS
Pioneer CT-S210
Okablowanie-najtansze pierwsze lepsze i w sadzone nie wiadomo w co byle gralo
Kolumny:zaraz zobacze:D
 
Ostatnia edycja:

marivs

New member
forzainter1g
musisz znaleźć salon, który będzie posiadał wymienione przez ciebie urządzenia a potem nie pozostaje nic innego jak wygodnie usiąść w fotelu, włączyć ulubione płyty i wybrać zestaw jak najbardziej Tobie odpowiadający brzmieniowo.
 
Do góry