Zestaw stereo do 5K, głównie do rocka

melee

New member
Moja sytuacja wygląda następująco: nigdy nie miałem zestawu audio z prawdziwego zdarzenia, teraz kończy się remont mieszkania i wreszcie przyszła na niego pora ;) Pokój, w którym sprzęt będzie stał, ma ok. 27 m2. Zestaw poza słuchaniem muzyki będzie również używany do filmów, mam projektor Sanyo Z5. Będą mi zatem potrzebne:

Wzmacniacz stereo i tuner radiowy (lub amplituner stereo)
Odtwarzacz DVD z tunerem telewizyjnym
Zapewne wszyscy powiedzą, że również oddzielny odtwarzacz CD :)
Kolumny

Ilość funduszy na zakupy jest dość płynna, bardziej zależy od tego, ile będzie niezbędne, 3-6 tys. Chodzi mi o to, aby osiągnąć satysfakcjonujące rozwiązanie, w miarę minimalnymi środkami.

Preferowane gusta muzyczne - głównie rock, w tym dużo szybkiego, ciężkiego i mrocznego grania. Do tego jazz, muzyka klasyczna, prawdopodobnie trochę wykluczające się gatunki, więc można się skupić na rocku (tym bardziej, że zestaw ma być również używany do filmów). Przejrzałem mnóstwo wątków na różnych forach, pozostawiły właściwie tylko mętlik i mnóstwo pytań. Postanowiłem więc założyć nowy wątek i prosze o pomoc i sugestie ;) Ew. odsłuchy wchodze w grę dopiero za kilka tygodni..
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
CA740A
CA640T lub CA340T

Odtwarzacz dvd z tunerem to nagrywarka np Pioneer DVR-LX60

Odtwarzacz CD będzie potrzebny CA640Cv2

Kolumny to Monitor Audio RS6 lu RS8.
 
Ostatnia edycja:

marivs

New member
>melee
Na twoim miejscu zrobiłbym odsłuch takich kolumienek: MISSION M34i.
Trochę niedoceniane a grają bardzo równo, bez podkreślania żadnego pasma. Przyjemne i miłe dla ucha wysokie tony oraz prawidłowo prowadzony wokal wróży tym kolumnom, że mogłyby na dłużej zagościć w twoim systemie. Przy prawidłowym ustawieniu kolumn (odległość od ścian) dostajemy porządne i prawidłowo kontrolowane niskie tony - zupełne zaprzeczenie tego co jest w kinie domowym tj. jednostajna łupanka. Do tego dochodzi szeroka i głęboka scena a to już jest atut
Dynamika... słuchając płyty Yello-Baby... rozkosz dla uszu a banan nie schodzi z buzi
Wydaje się, że kolumienki dobre do wszyskiego - dynamika w Rock-u i subtelność w klasyce/jazzie.
Odsłuch: źródło Cambridge Audio Azur 340C, wzmacniacz NAD "coś tam?"
 

Mr.X

New member
Potwierdzam to co napisal kolega marvis,ja posiadam kolumny mission m35i ktore naglasniaja pokoj 26 m2,slucham glownie heavy,power i rocka a takze radia.Missiony w tym gatunku muzyki sprawuja sie bardzo dobrze,graja dobra srednica i dobrym,mocnym basem -nie ma mowy o zadnym buczeniu,trzeba sie naprawde dobrze postarac z rozmieszczeniem kolumn aby wywolac taki efekt,natomiast gora oszczedna ale czysta i nie meczaca.
 

puzik

New member
blackninja napisał:
CA640Av2
CA340T
DVR-LX60
MA B6

W 6 się mieścimy z zapasem.

Czytam i oczom nie wierze skad te ceny.Sam cos chce zlożyc ale taki zestaw poniżej 7.5 mi nie wychodzi moze jakis adresik gdzie mozna kupic tak tanio sprzęt. Pozdrawiam.
 

byczy

New member
rowniez polecam Mission, posiadam m33i (do tego m31i, centralny i sub) slucham glownie punkrocka i takze ciezsze odmiany rocka itp.....
wszystko to gra w pokoju okolo 22m
napedzane przez CA 540Rv3
jak dla mnie jest to idealne rozwiazanie na ktorym z przyjemnoscia slucham moja ulubiona muzyke

ps. a ceny blackninja ma SUPER polecam :)
 
Do góry