Niskobudżetowe stereo

pawliszak

New member
Cześć, ostatnio myśle nad zakupem zestawu stereo, póki co mam dwie opcje do wyboru:
a) zakup Yamahy Pianocraft
b) zakup odtwarzacza cd i wzmacniacza, a jako kolumny by wtedy robiły Altusy 75 (w tym wypadku wymiana kolum nastąpiłaby po roku lub dwóch)
Przewidziany budżet wynosi 2000 zł i ani centa więcej. Z góry zaznaczam, że wszelkie sprzęty używane nie wchodzą grę.
Warunki odsłuchu:
- pokój 12mkw o kształcie prostokąta z metrowym korytarzykiem z pokoju do drzwi, czyli warunki raczej akustycznie sprzyjają
- muzyka głównie metal, rap, rock i pop(czasami)
- mieszkam w szeregówce, więc będe słuchał na normalnych poziomach głośności
Aha, chciałbym jeszcze zaznaczyć, że ma być to sprzęt tylko i wyłącznie do muzyki. A więc czekam na wasze propozycje i rady. Z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam,
pawliszak :)
 

marivs

New member
Poruszając się na pułapie cenowym jaki podałeś i sprzęt ma być nowy to ja na zbyt wiele bym nie liczył a na pewno nie na sprzet zbudowany z "klocków"... już skłonny jestem uwierzyć, że Yamaha Pianocraft E810 to najrozsądniejszy wybór i jeszcze filmy na tym obejrzysz.
 

Skibus

New member
Nie kombinuj. Pianocraft w najl;epszej wersji jaką zmieścisz w budżecie, a z czasem można zmienić kolumny na lepsze ( choć na 12 m2 sens dość wątpliwy ).
 

pawliszak

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Czytając je zrozumiałem, że taka Yamaha Pianocraft zagra lepiej niz np. Denon PMA 500 + DCD 500, czy Yamaha AX397 + CDX397 lub CA 340A + 340C. A jakoś nie chce mi się wierzyć, że taki wzmacniacz-cd-dvd-tuner-kolumny-in-one zagra lepiej niż wzmacniacz+odtwarzacz CD. A odnośnie kolumn to bym je zakupił jak już napisałem za rok (za dwa jeśli bym miał jakieś nagłe wydatki) i bym miał na nie 1500-2000 zł, a te Altusy mają być tylko i wyłącznie na przeczekanie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam,
pawliszak :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jestem dość "świeżo" po zakupie Cambridge Audio 340A i C.
Razem wyszło nieco poniżej 2000 zł. Gra to u mnie z Paradigmani Espritami v.3 oraz z słuchawkami Sennheiser HD 555. Jak dla mnie gra to bardzo dobrze.
Do KD mam ampa Denon 1907 i dvd 1930. Fronty te same. Róznica w stereo na korzyść CA jest duża. Przyglądałem sie NADowi 315 z 515 i wybrałem co wybrałem. Z całym szacunkiem dla Pianocrafta.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Problem jest taki, że jak przywykłes do takiego dzwięku to zaryczysz sie jak kupisz pianocrafta, powiesz , że piękny ale nie gra :)
 

pawliszak

New member
Właśnie do nich nie przywykłem, bo muzy z nich mało słuchałem. Bo one nie były moje tylko je dostałem w "spadku" :) Muzy to ja głównie słuchałem i słucham na boomboxie Panasa i MP3 tylko od czasu do czasu dorwę się do Monitor Audio i Marantza "spadkodawcy" i właśnie przez ten sprzęcior złapałem ochotę, żeby mieć własny sprzęt na jakimś poziomie.
 
Ostatnia edycja:

Skibus

New member
blackninja napisał:
Problem jest taki, że jak przywykłes do takiego dzwięku to zaryczysz sie jak kupisz pianocrafta, powiesz , że piękny ale nie gra :)

Jak usłyszysz CA z altsami to się dopiero popłaczesz.
Na cuda nie licz masz 12m2. Pianocraft sprawdzi się świetnie i moim zdaniem lepiej niż CA 340A+C+ Monitor Audio ( z racji bardzo małej powierzchni ), o kombinacji CA + Altus nie wspominając
 

pawliszak

New member
No to namieszaliście mi w głowie! ;)
Przynajmniej wiem co teraz robić. Nie pozostaje mi nic innego jak wybrać się na odsłuch, Pianocraft vs. reszta świata :). Wielkie dzięki za odpowiedzi, mam teraz sprawę jasno postawioną i jak zwykle zadecyduje moje ucho (a może i dwa? :)).

pozdrawiam
pawliszak :)
 

pawliszak

New member
Apropos altusów, to mam jeszcze satelity Tonsila z serii Voyager (coś takiego) i 10-wattowe Technicsy:) (jako kolumny "przeczekaniowe" oczywiście) Może by i te voyagery były lepsze. A wracając do tematu, to jakoś nie mogę się przekonać do tego Pianocrafta - ale posłuchać, posłucham. A tak poza tym to jaką moc kolumienek uważacie za słuszną na mój pokoik? I czy gdybym kupił Pianocrafta to te satelitki powinienem mocować na podstawkach z kolcami itp. czy to już jest z deko przesada?

pozdrawiam,
pawliszak :)
 

Skibus

New member
Hmm dziwne pytanie.

Ale ok, postaram się odpowiedzieć.
Uwzględniając skuteczność kolumn na poziomie 88 dB, moc całkowicie wystarczająca do porzadnego nagłośnienia 20m2 pokoju to jakieś ... 8-12 W.

Kolumny Pianocrafta to nie satelity a monitory ( satelity to w sumie funkcja kolumny i nie świadczy o jej rozmiarze ). Mozna eksperymentować z kolcami, dociążeniem itd, dużo większy wpływ na jakość będzie miało gdzie i na czym te kolumny postawisz.
 

pawliszak

New member
Ostatnio szukałem wieżyczek, które mogłyby być konkurencją dla Pianocrafta, znalazłem takie:
- Denon D-F102
- Denon D-M33
- JVC EX-A10E
- JVC EX-AK1
- ONKYO CS V815
Jak się one mają w porównaniu z Pianocraftem (chodzi mi oczywiście o jakość dźwięku)?

pozdrawiam,
pawliszak :)
 

art_pl

New member
Stereo do sypialni

Witam wszystkich,
chcialbym odswierzyc temat.
Poszukuje rozwiazania stereo do sypialni.
Co sie zmienilo przez ten czas? Ci z Was ktorzy zakupili taki sprzet - jakie macie komentarze?

pozdrawiam,
A
 

mandaryn

New member
porównywałem bezpośrednio pianocraft e810 z denon m37 i denon wypadł zdecydowanie bardziej jasno, czytelnie, czysto, yamaha miała trochę więcej basu

-> z tych dwóch ja brałbym bezwzględnie denona
 
Do góry