Cambridge AUDIO CD players - czy sie roznia i czy warto doplacic ?

AvataR

Banned
Panowie jak to jest z tymi dwoma odtwarzaczami CD Cambridge Audio AZUR 640c v2 a 540c v2. Jedyna roznica jaka widze z opisu jest taka ze 640-stka ma 2 x Przetwornik 24 bity / 192 kHz Wolfson 8740 a 540-stka jeden. Czy roznia sie czyms innym i co daja te dwa przetworniki ?

Acha i czy odtwarzaja plyty CD-R/RW ??
 
Ostatnia edycja:

marivs

New member
Jedyne sensowne podejście do sprawy to podłączyć oba do twojego systemu. W bezpośredniej konfrontacji posłuchać i zdecydować, który warto wziąć?

W systemie: wzmak Naim Nait 5i + kolumny Quad 11L lepiej zagrał NAD C540 (cd-ek z roku 2000) - w ciekawszy sposób prezentował muzykę.
Osobiście CA Azur 540c v2 nie przypadł mi do gustu a CA Azur 640c v2 nie słyszałem. Jak dla mnie gra zbyt chłodno i w dość słaby a raczej minimalistyczny sposób buduje scenę dźwiękową.

Moja ocena opiera się na odsłuchu przy wymienionym systemie powyżej i może się zmienić jeśli system będzie posiadał inne elementy. Słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać.... na końcu decydować :)
 

AvataR

Banned
No tak ale w gruncie rzeczy do KEfow polecaja albo Cambridge albo Marantz. Czy uzytkownicy maja podobne zdanie ??
 

paproch

New member
a do jakiego wzmaka to bedziesz podpinal, nie warto myslec tylko o zrodle ale o calym torze zeby sie wszystko ladnie zgralo
jezeli chodzi o cdr to smiga jak sie patrzy, rw nie testowalem
 

AvataR

Banned
No wlasnie nie wiem do konca - myslalem nad ampli Marantz 7002 bo podobno gra tak samo dobrze jak wzmacniacz albo Cambridge - tylko nie wiem czy wydadza jakies konkretne modele ampli w tym roku. Poprzedni 640R HDMI gra podobno bajer ale wyposazenie bardzo slabe :(
 
Ostatnia edycja:

paproch

New member
kup wzmacniacz i podlacz go z twoim amplitunerem przez preouta, nie ma sensu wymiany twojego onkyo na innego ampli, bo i tak bedzie "slabe" stereo, a rozumiem ze o to Tobie chodzi
za fajne pieniadze mozna dorwac cambridge audio 640Av2/Cv2 :eek:k:
 

AvataR

Banned
Sa dwa problemy ONKYO 605 nie ma chyba preouta i do tego podobno ampli z wyzszej polki zarowno Marantza jak i Cambridge podobnie graja jak wzmacniacze tych samych firm. Przynajmniej wiele osob z odsluchu tak uwaza :confused: No i jeszcze jedna sprawa w ampli np ustawiam opoznienia i odleglosci dla frontow i innych glosnikow co daje lepsza scene - jak podlacze przez preouta to nadal bede mogl te parametry dla frontow ustawiac czy nie bedzie to mozliwe ? Ach i jeszcze jedno. Da sie jakos podlaczyc glosniki w systemie Bi-amp na takim wzmaku jak CA 640 v2?
 
Ostatnia edycja:

Skibus

New member
CA 640Cv2 gra bardziej dnetalicznie, z lepsza sceną od CA 540Cv2. Rożnica w jakości brzmienia warta jest różnicy w cenie. Rożnica w ilości przetworników to nie wszystko. Popatrz na parametry.

Nie da sie podłączyć w bi-ampingu kolumn do CA 640Av2. Podłączenie w bi-ampingu do amplitunera jest dość dyskusyjnie gdzyż amplitunery mają wspólne źródło zasilania, więc czy mozna mówić o prawdziwim bi-ampingu ? Dla pseudo bi-ampingu amplituner wystarczy.

Co do brzmienia ampl;itunerów to istotnie jest podobne, ale nie takie same. Zdecydowanie warto mieć wzmacniacz stereo.
 

AvataR

Banned
Hmm a jest jakis klasowy wzmacniacz do 2000 zl gdzie mozna podlaczyc bi-amping i co wazne dobrze wspolgrajacy z Kefami. Pytam bo moj kabel IXOS jest typowo do tego celu ;) i nie wiem czy jak mam osobno podlaczone w glosniku a do jednego wejscia w ampli nie trace wtenczas na jakosci. Szkoda mi troche wywalac dobry kabel - zreszta ja slysze roznice w Bi-ampie i podoba mi sie to rozwiazanie :)
 

Skibus

New member
Do bi-ampingu potrzebne sa 2 wzmacniacze a dokładnie 2 końcówki mocy stereo + pre.

W tej cenie nie ma takich "cudów" to duzo droższa zabawa.

Zabawy w bi-amping, bi-wiring sobie daruj, szkoda kasy. Lepszy wzmacniacz da wiekszy wzrost jakości niz tańszy + kombinacje z kablami.

Tak powaznie bi-ampingiem to warto się bawić na dużo wyższym poziomie. Dużo, dużo wyższym
 

Skibus

New member
I własnie tu zdania sa mocno podzielone. Dla mnie te kableki sa totalnie bezwartościowe. Tanie modele Wireworlda są dużo lepsze, zapewnieją dużo wiekszą szczegółowość brzmienia.
 

marivs

New member
Za przeproszeniem przy sprzęcie budżetowym to choćby w system kabel z czystego złota wmontować to różnicy w dźwięku się nie usłyszy - zbyt małe napięcia i prądy tam występują. Jestem skłonny uwierzyć, że większy wpływ na jakość dźwięku może wnieść przewód głośnikowy niż interkonekt. Chociażby jego długość - zazwyczaj ponad 2m na kanał i płynący przez niego wyższy prąd który powoduje tworzenie się pola magnetycznego. A jak wiemy... przez przewód umieszony w polu magnetycznym zaczyna płynąć prąd/napięcie (wzajemne oddziaływanie przewodów) itd... dlatego zaleca się odsunięcie przewodów głośnikowych jak najdalej od przewodów zasilających. Nie chce mi się więcej o tym pisać... wystarczy zajrzeć to jakiegokolwiek podręcznika z elektrotechniki lub aparatów i urządzeń elektrycznych. Zresztą ten temat jest tak niewdzięczny do dyskusji że lepiej o nim nie wspominać bo tylko nieporozumienia wychodzą :)
 

p0is0n

New member
marivs napisał:
Za przeproszeniem przy sprzęcie budżetowym to choćby w system kabel z czystego złota wmontować to różnicy w dźwięku się nie usłyszy - zbyt małe napięcia i prądy tam występu

tak jak by w niebudzetowych wystepowaly wyzsze napiecia i prady! Co za bzdura. O wysokosci napiec i pradow decyduja standardy, a nie budzetowosc sprzetu.
Masz racje, ze lepiej nie pisac na takie "niewdzieczne " tematy bo zaraz sie ktos przywali. Np ja :)
 

marivs

New member
No fakt p0is0n przywalasz się do fragmantów wyrwanych z całości!
"...zbyt małe napięcia i prądy tam występują..." dotyczy połączeń RCA (interkonekt) we wszyskich urządzeniach (drogich, tanich - do wyboru).
Jeżeli ktoś źle zrozumiał lub zabrakło mu powyższego sformułowania, no to sorry - trzeba umieć myśleć i wyciągać wnioski bo: "myślenie ma kolosalną przyszłość".
 

Skibus

New member
Heh akurat zmianę IC nałatwiej usłyszeć. Mały prąd ( jak to nazwałeś ) jest bardziej podatny na zakłócenia od "dużego".
 
Do góry