Poprawienie stereo.

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Nadeszła mnie ochota poprawienia sobie stereo. :)
Mam Denona 1907 z przodami Paradigm Esprit v.3.
Źródłem sygnału do stereo jest leciwy odtwarzacz CD Technics SL-PG490 podpiety analogami.
Oczywiście do tego jest dvd (Denon 1930) i reszta kolumn, ale skupmy się na stereo. O ile w KD nie mam ochoty nic poprawiać, o tyle w stereo ... owszem.
Wiem, że najlepiej przeprowdzić testy własnym uchem, wiem, że do stereo najlepiej kupić zestaw stereo, ale może jest inne wyjście.
Myśłałem o zakupie Denona 2307 ( i oczywiście sprzedać 1907), ale czy to w sposób zauważalny poprawi jakość stereo ? Może jakiś wzmacniacz stereo do tego Technicsa ? Nie chciałbym "inwestować" więcej niż ok. 1000 zł.
Wszystko w pomieszczeniu 18 m. kw.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
wymiana 1907 na 2307 mija się z celem, te Espirity grają chyba podobnie do wersji v4 Monitorów więc z amplitunerem Denona to nieciekawe połączenie (miałem 7v4 z 2106), za to z wzmacniaczami Denona to już inna bajka

możesz jeszcze spróbować trafić z drugiej ręki jakiegoś Rotela (np 980BX czy może nawet coś tańszego)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Don111 ... jakie wzmacniacze Denona masz na myśli ?
Zapewne nie te najtańsze. Co sądzisz o NAD C320 ?
 

don111

Banned
akurat u mnie grał najniższy z serii x60 (Denon PMA 260) i spisał się o wiele lepiej od 2106, wyższe modele czyli 560, 860, 1060 grają na pewno jeszcze lepiej... tylko generalnie to taka mieszanka wybuchowa - Denon ma dynamiczne brzmienie, bezpośrednie - podobnie Paradigmy, do spokojniejszych klimatów możnaby wybrać coś innego...
Te nowe Nady nie wiem, prawde mówiąc raczej uważałbym z nimi (przejechałem się na NAD 370 - paskudne "chirurgiczne" brzmienie, mało muzykalny)... za to te stare Nady grają pięknie, ja obecnie gram na NAD 3240PE, już nie powiem ile o wiele droższych klocków pokonał :)
jakbyś na takiego trafił to szczerze polecam (chodzą po ok 350-400zł)...
a z droższych wzmacniaczy oprócz Roteli (bardziej analityczne i równe brzmienie, bdb kontrola basu) polecam też HK 680 ok 900zl (również analityczne brzmienie ale duża większa dynamika)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jeszcze jedno pytanko.
Jak podłączyć pare kolumn do wzmacniacza stereo i jednocześnie nie rezygnować z ich połączenia z amplitunerem KD ?
Jakiś przełącznik, czy po prostu równolegle i uważać aby jednocześnie nie włączać stereo i KD ?
 

don111

Banned
możesz połączyć na 2 sposoby:
- wzmacniacz pracuje jako końcówka mocy (nie wszystkie wzmacniacze mają taką funkcję). wtedy głośnością steruje amplituner ale zawsze, nawet do odsłuchu stereo amplituner musi być włączony
- wzmacniacz pracuje normalnie, wtedy do odsłuchu stereo możesz używać samego wzmacniacza albo razem z amplitunerem (wadą takiego rozwiązania są 2 gałki głośności)
 
Do góry