Onkyo 503 + grandhigh 3080 potrzebny wzmacniacz?

pat0

New member
Witam.

Posiadam zestaw jak temacie i wszystko jest w miarę dobrze jeśli chodzi o jakoś dzwięku, tylko cały czas mam wrażenie że dzwięk nie jest hmm "czysty", oraz z basem jest kiepsko. Gałka na maksa (basowa :) ) a efekty dosyć marne. Spodziewałem się troszkę lepszego "kopa" po nie za małych przecież kolumnach.
Stąd nasuwa się pytanie czy tak czasem ampli nie jest do tych kolumn za mały?
Przeszukiwałem internet w poszukiwaniu kogoś kto ma takie kolumny,ale z mizernym skutkiem niestety.
Może ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć/doradzić?

pozdrawiam
 

pat0

New member
Dzięki za odpowiedź .
Tak też mi się wydawało :), może jakaś podpowiedź na temat w jakich mocach wzmacniaczach (i markach) najlepiej się rozglądać ?
Czytałem już sporo na ten temat, ale trafiałem na sprzeczne opinie w tym temacie : jedni są za wzmacniaczem o mocy ok. 70% kolumn inni znowu, że moc o takiej samej lub większej wartości.
Jak już miałbym zainwesytować to raz a dobrze.
Nie chodzi mi ozniesienie mieszkania mojego i sąsiadów, lecz o czystym i mocnym dzwięku.
Naiwnie myślałem że jak proponuje się taki zestaw to ampli powinien wydolić, a tak niestety do końca nie jest :(
Ogólnie jestem zadowolony ale w miarę jedzenia..........
 

don111

Banned
zależy od kolumn, zwykle producent podaje takie informacje - jaki jest zalecany wzmacniacz, najczęściej jednak polecany jest mocniejszy od nominalnej mocy kolumn, łatwiej uszkodzić kolumny słabszym wzmacniaczem (przesterowanie) niż zbyt mocnym (tutaj już musisz zwracać uwagę na zniekształcenia kolumn)
 

pat0

New member
Czyli jednak większy.
Niestety nie znalazłem żadnego użytkownika tych kolumn, więc chyba sprzęt niezbyt popularny :(
Na temat JBL, Dali itd. są naprawdę tony informacji: z czym najlepiej grają itd. a o moich GH cisza (chyba że źle szukałem).
Jeżeli chodzi o markę wzmacniacza to też dominują raczej Harmany, CA, Rotel.O Onkyo mało znalazłem i tu następne pytanie: czy szukać produktu tej samej firmy co reszta sprzętu czy jednak mimo wszystko postawić na inną markę?
Nie jestem audiofilem, również znaczek na sprzęcie nie jest najważniejszy dla mnie.
Po prostu oczekiwałbym przyzwoitego dzwięku w stereo,z filmami raczej nie ma problemu i ampli spokojnie sobie radzi. Nie mam suba i chociaż wiem że poprawiłby z pewnością odczucia to przy eksplozjach, pęknięciach lodu trzęsie mi wypoczynkiem i to wystarczy. Jednak sytuacja diametralnie zmienia się przy słuchaniu muzyki.
 

don111

Banned
wzmacniacz ma się zgrywać przede wszystkim z kolumnami, dlatego aby coś doradzić musisz napisać jak mniej więcej grają te Granhigh (czy eksponują jakąś część pasma, np grają łagodnie czy ostro itd) i jakiej muzyki głównie słuchasz
 

pat0

New member
Don111:

Co do muzyki to "rozstrzał" jest dosyć spory: od Patti Young po Faith no More i z powrotem np mesh.
Wieczorem jednak głównie muzyka elektroniczna.
Ciężko opisać granie moich kolumn, każda z rodzajów muzyki brzmi inaczej, a skali porównania do innych nie mam.
Mimo wszystko postaram się dokładnie przesłuchać parę kawałków po pracy i opiszę co i jak.
Tak jak pisałem audiofilem nie jestem i mogę inaczej opisywać rzeczy, które inni fachowo nazywają :), ale jakbyś zechciał poczytać moje wypociny i postarać się coś doradzić byłbym wdzięczny:) .
 

pat0

New member
Przepraszam za przerwę w pisaniu, ale żona trochę później kończy pracę i zanim przyjedziemy do domu jest już za późno na testy (córka 2,5 roku).
Jutro będę miał odpowiednie warunki, więc coś dokładniejszego napiszę o dzwięku moich kolumn.
 
Do góry