Kable KLOTZ 2,5mm2 TWINAX glosnikowe 2x250cm + KLOTZ LA GRANGE Interkonekt LaGrange G

marivs

New member
Nie wiem co to za cudo ale sam czekam na przesyłkę tego: KLOTZ LA GRANGE Interkonekt LaGrange
Jak dotrze to mogę coś napisać z temacie!?
 

Debuger

New member
Klotz

Bardzo dobre kable - szczerze polecam. Sam używam Interkonekta i kabla sygn. do subwoofera właśnie Klotza. Jeśli chodzi o Allegro to szczególnie warto kupować u Janusza Rogoża. Wg. mnie to wybitny spec od elektroniki.

Klotz to niemiecka firma specjalizująca się głównie w okablowaniu estradowym i studyjnym. Rewelacyjne kable o doskonałych parametrach - szczególnie dobrze kontrolują bas. Zresztą o jego zaletach można wyczytać na forach w sieci.
 

Marcell_80

New member
Debuger napisał:
Jeśli chodzi o Allegro to szczególnie warto kupować u Janusza Rogoża.

Tez zamowilem u tego pana,tyle ze sie dzis przywiesil i kable wysle mi dopiero jutro.nie zauwazyl w mailu slowa ZA POBRANIEM musialem interweniowac.
Ale koles spoko,sympatyczny.
 

bogge

New member
Dobrej jakości kable (całe okablowanie mam właśnie od Pana Janusza) - za tą cenę, naprawdę ciężko kupić coś lepszego.
 

Skibus

New member
To kable służące do czegoś zupełnie innego ( kabel mikrofonowy przerobiony na głosnikowy czy IC to nie najlepszy pomysł ), adoptowane do potrzeb audio. Są kiepskie, za to tanie. Za tymi kablami stoją handlarze, któży niesamowicie rozdmuchali, że niby takie super itd. Nie ma się co dziwić, 1m kosztuje ok 9 zł w "hurcie" do tego końcówki i mamy gotowy IC + 150% zarobku.

Tu uczciwa aukcja: http://www.allegro.pl/item310842971_kabel_mikrofonowy_klotz_my206bl.html
reszta to chałupnictwo i tworzenie "niestworzonych" historii na forach.

Dajecie się nabierać i to mocno
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
Podobna sytuacja:
IMG Stage Line kabel głośnikowy SPC-525/SW 2*2,5
to dobry kabelek, ale za .....4.80zł/mb
Gościu od mikrofonowego Klotza przesadza z ceną, do 2x2.5m daje 8 końcówek (banany),a prosi 139zł... liczyć kaskę to i dzieci potrafią :D ........!
 
Ostatnia edycja:

marivs

New member
Klotz

Tak wygląda głośnikowy:
http://www.klotz-ais.com/cgi-bin/qu....lautmobil&wkid=1202797687-2494&ls=e&nocache=

Tak wygląda interkonekt:
http://www.klotz-ais.com/cgi-bin/qu...nalogmobil&wkid=1202797687-2494&ls=e&nocache=

A tak wygląda kabel mikrofonowy:
http://www.klotz-ais.com/cgi-bin/qu...e.mikrofon&wkid=1202797687-2494&ls=e&nocache=


Widzicie różnicę w budowie?



Cena faktycznie wysoka przeliczajac Euro na PLN. Dla mnie akceptowalna... co do sytuacji nabijania sie w butelke to mysle ze ceny powyzej 100 PLN za kabel glosnikowy (za metr) lub IC jest przegieciem.
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
"ktozy" sie pisze przez "rz" , a firma "la klotz" robi rozne , takie sygnalowe i takie glosnikowe , i nie sa kiepskie.
I zaloze sie ze nie stwierdzil bys roznicy miedzy moim ipodem , a swoim sprzetem , chyba ze na korzysc ipoda.
Podaj przyklad tworzenia niestworzonych historii na forach.
 

marivs

New member
La Grange

Witam,
Kabelek dojechał i zamienił się miejscami z poprzednim (jakiś taki dziwny Smile był), dostałem go za darmochę więc nie mogłem wybrzydzać :)
IC La Grange.. no cóż.. jeśli ktoś ma ochotę to może poczytać opinie użytkowników posiadających różne klocki audio.. http://www.audiostereo.pl/KLOTZ_LA_Grange_GY107_kable_sygnalowe_interkonekty-460-2620-16.html oraz http://www.audiostereo.pl/IC_klotz_la_grande_i_srodek_pasma_25499.html Tak więc siłą rzeczy opinie są od skrajnie pozytywnych do skrajnie negatywnych.

Jeżeli mogę wypowiedzieć się w tej kwestii to kabelek idelanie wpasował się w mój system. Od początku:
Posiadam kolumny DIY, w których Visaton W200S gra na basie, średnica i wysokie to Tonsil odpowiednio GDN 13/40 i GTC110 (jakaś wersja eksportowa - odpowiednik GDWK 11/100). Niby nic takiego ale jak się potrafi to z sobą dobrze zgrać to jest nieźle i zestawy sklepowe w cenie do 2.000 nawet nie podejdą z jakością dźwięku. Klocki audio jak w podpisie.
Słuchając muzyki na Yamaha RX-V393 zawsze odnosiłem wrażenie, że średnica jest bardzo krzykliwa.. trochę mnie to wkurzało, bo przecież ten głośnik (GDN 13/40) był wykorzystany w Totem Mite i w recenzjach zdobył bardzo dużo pozytywnych opinii właśnie za tworzenie wręcz spaktakularnej sceny. Zmiana wzmacniacza na Kenwood KA-7090R wyeliminowała problem krzykliwej średnicy i jednocześnie pozbyłem się tzw. "nosowego" basu - jednolitego. Basik stał się szczegółowy i już nie przesuwa się na pierwszy plan, mimo wszystko słychać taką ilość detali, o której wcześniej nie miałem pojęcia, ża tam są. Średnica wyrównała się do reszty całego pasma a wysokie zostały lekko ocieplone ale nie straciły nic ze swojego blasku. Co prawda wysokie wciąż grają delikatnie wyostrzonym, metalicznym skrajem pasma ale to jest zasługa (niestety) Yamahy CD-X393. Obecnie czekam na Philips CD820 + upgrade = będzie lepiej! :)
A co wniósł sam kabelek Klotz La Grange - powietrze, przestrzeń, jeszcze więcej detali, jeszcze bardziej wyrównał całe pasmo akustyczne. Zestaw dostał jakby drugi oddech jednocześnie nie tracąc absolutnie nic z tego co wprowadziła zmiana wzmacniacza - analityczność.
Jestem absolutnie na TAK za to, że kabelek kosztuje śmieszne pieniądze i w moim przypadku wprowadził zmiany na PLUS do zestawu. Jak będzie w innych zestawach? Nie mam najmniejszego pojęcia.. może być dokładnie tak jak napisałem na wstępie podając link do opinii.
 
Ostatnia edycja:

Skibus

New member
matias2004 napisał:
I zaloze sie ze nie stwierdzil bys roznicy miedzy moim ipodem , a swoim sprzetem , chyba ze na korzysc ipoda.

LOL. Przyjedź, zmierz się iPoda wywalisz szybciej niż myślisz. To zupełnie nie ten poziom dźwięku. Tak wiem malucha się lepiej parkuje, ale mimo to V80 to "troszkę" lepszy samochód ( tak samo ma się iPod do moich zabawek )

Poczytaj trochę na audiostereo, tam jest wiele wątków odnośnie tych kabli. A kable są kiepskie. Wystarczy porównać np z IC Wireworld Luna5 ( ok 100 zł )
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Porownac jak?Czytajac jakies recenzje sponsorowane?
A z ipodem to juz raz wygralem.v80 to dzgnales mnie w serce (ostatnie ferie spieprzone - wyciek ze wspomagania) , tak serio to kable la klotza nie sa kiepskie, zakupilem kiedys do suba i lepsiejszy od monstera ktorego mialem .
Masz ipoda ? daj jakies lossless i porownaj ze swoim cd .Tak zarobilem zgrzewke browara.
 

bogge

New member
Skibus napisał:
Poczytaj trochę na audiostereo, tam jest wiele wątków odnośnie tych kabli. A kable są kiepskie. Wystarczy porównać np z IC Wireworld Luna5 ( ok 100 zł )

Kolega Skibus wierzy bezgranicznie wypowiedziom na audiostereo? Ja kiedyś też wierzyłem, dopóki nie wziąłem udziału w ślepym teście - szacowni "znawcy i audiofile" polegli z kretesem, nie potrafiąc odróżnić interkonekta za 20 złotych, od tego za kilka tysięcy. Ot, cała prawda na temat kabli, zresztą taka sama, jak z kondycjonerami za kilkanaście tysięcy złotych. Ech, temat rzeka, albo co najmniej wartki strumień.

Pozdrawiam
 

Skibus

New member
bogge napisał:
Kolega Skibus wierzy bezgranicznie wypowiedziom na audiostereo? Ja kiedyś też wierzyłem, dopóki nie wziąłem udziału w ślepym teście - szacowni "znawcy i audiofile" polegli z kretesem, nie potrafiąc odróżnić interkonekta za 20 złotych, od tego za kilka tysięcy. Ot, cała prawda na temat kabli, zresztą taka sama, jak z kondycjonerami za kilkanaście tysięcy złotych. Ech, temat rzeka, albo co najmniej wartki strumień.

Pozdrawiam

Róznice w IC słyszałem w kilku systemach, tak samo wpływ kabli głośnikowych czy kondycjonera. Mam się sugerować że nie słyszałem skoro słyszałem ?

Nie mam ipoda. Badziew. Nie słyszałem jeszcze odtarzacza mp3, który by w pełni zaspokajał moje wymagania, a troche już ich przerzuciłem.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
porządny iAudio + Kossy PortaPro i da się posłuchać na spacerze z psem

:)

Skibus napisał:
To kable służące do czegoś zupełnie innego ( kabel mikrofonowy przerobiony na głosnikowy czy IC to nie najlepszy pomysł ), adoptowane do potrzeb audio. Są kiepskie, za to tanie. Za tymi kablami stoją handlarze, któży niesamowicie rozdmuchali, że niby takie super itd. (...)
Dajecie się nabierać i to mocno
Tu jest przykład takiej aukcji przerobionego mikrofonowego:
http://allegro.pl/item310582947_klotz_iy106_interkonekt_50cm.html
od tego raczej należy trzymać się z daleka

ale ten instrumentalny GY107 może być ciekawy jako interkonekt, kupię sobie jednego na "spróbowanie"...

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Tiaaa, autosugestia to potęga!
Mimo to stosunkowo często interkonekt daje słyszalną różnicę - zależy to od systemu, różnicy miedzy kablami, a przede wszystkim od tego kto słucha... :cool:

edit: zamieniłem słowo "dość" na "stosunkowo" - aby złagodzić conieco (chodziło mi o trochę rzadziej niz "dość często", hehe)
 
Ostatnia edycja:

Skibus

New member
bogge napisał:
W ślepym teście?

Standardowy argument niedowarka. Poczytaj o metodologii ślepych testów i dlaczego one nie mają sensu ( choć pewnie i tak olejesz argumenty na ten temat ). Nie będę cytował wypowiedzi fachowców na ten temat.

Zmiana jest wyraźna i nie trzeba ślepych testów do tego. Znajomi dobrze znający mój system, nie wiedząc co się zmieniło, też stwierdzali, że jest jakoś inaczej.

Zamiast dyskutować kupcie sobie porządny sprzęt, ustawcie go prawidłowo, ustawcie pokój pod akustykę, osłuchajcie sie ze sprzetem porządnie, a potem próbujcie. Jesli tylko macie słuch w porządku na 100% usłyszycie różnicę.
 
Do góry