Jbl L880 czy może Kef iq9 do kina i tv?

hotix

New member
Witam doradzcie mi ktory z tych zestawów stereo bardziej nadaje się do kina domowego kef czy może JBL? z góry dziekuje za pomoc.
 

Skibus

New member
Zależy czym to chcesz napędzać i jakie źródło.

Ogólnie JBL do KD ale tylko jak nie słuchasz muzyki, ale to nie tak wprost bo są sprzęty które wyjatkowo "się nie lubią"
 

Skibus

New member
Nie pasuje. Kefy potrzebują w miarę jasnego wzmacniacza inaczej grają zamuloną średnicą ( zarówno seria iQ jak i Q )
 

Skibus

New member
Kefy potrafią zajazgotac przy takim układzie. To nie są łatwe kolumny do napędzenia by porządnie zagrały. Posłuchaj takiego zestawienia i się zniechęcisz
 

AvataR

Banned
To w takim razie co polecalbys do Kefow ?? Ja aktualnie mam ONKYO 605 i mimo ze to klocek nie najwyzszych lotow dobrze gra gora ;) Zastanawialem sie nad najnowszym Pionierem LX60 albo wyzszym modelem ONKYO np 805 ?? Jak to gra ?? 50% kino 50% muza:grin:
 

jarmalik

Member
Bez reklam
AvataR napisał:
To w takim razie co polecalbys do Kefow ?? Ja aktualnie mam ONKYO 605 i mimo ze to klocek nie najwyzszych lotow dobrze gra gora ;) Zastanawialem sie nad najnowszym Pionierem LX60 albo wyzszym modelem ONKYO np 805 ?? Jak to gra ?? 50% kino 50% muza:grin:

U mnie iQ9 napędza DENON AVR 4306. Efekt wyśmienity zarówno w kinie jak i w stereo.
 

AvataR

Banned
To by oznaczalo ze DENON ma bardzo detaliczne brzmienie. Czy ktos jeszcze ma moze DENONa moze jakis inny model i potwierdza ze z Kefami gra wysmienicie :) ??
 

AvataR

Banned
Skibus napisał:
Posłuchaj też wyższych modeli CA
Czulem ze zaproponujesz CA :) Wiem ze to najlepszy ampli do KEFA :) Tylko jest jedno wielkie ale. CA sa tragicznie wyposazone, praktycznie golasy dlatego odpadaja w przedbiegach. Raczej musze wybrac z ONKYO, PIONIER, YAMAHA i DENON bo HK to do Kefow jak piszesz kompletnie nie pasi.

Co do pytania glownego w watku JBL vs KEF. Mialem mozliwosc odsluchania obu i obrazowo to ziilustruje tak .... siadasz wygodnie w fotelu odpalasz Kefy i przy dobrym sprzecie odplywasz , robisz to samo z JBL i zamiast odplywania spadasz z fotela :D
A konkretnie - jezeli potrzebujesz walniecia bierz JBL, jezeli wszystkiego innego KEFy (co nie oznacza ze one tez nie potrafia niezle zejsc dolem szczegolnie iQ9 )
 

hotix

New member
Mam blackninja małe pytanko jak z tymi JBL L880 bedzie radził sobie Onkyo 805? i czy głośniki sorround powinny być również Jbla czy mogą być innej firmy? Odnośnie L890 domyślam się że bas w L880 jest znacznie szybszy i precyzyjnieszy niz w 890 z racji średnicy przetworników ale czy w kinie go wystarczy?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
TX-SR805 i L880 zagrają dobrze, do kina jednak musisz dokupić suba, najlepiej L8400, da to konkretne poziomy SPL w pomieszczeniu przy efektach.

Tyły najlepiej z tej samej serii, L820 lub tańsze L810.
 

hotix

New member
dzieki blackninja za dobre słowo, w takim razie zostaje przy jblach studio pozder.

Skibus napisał:
Nie pasuje. Kefy potrzebują w miarę jasnego wzmacniacza inaczej grają zamuloną średnicą ( zarówno seria iQ jak i Q )
kolego może z ampli kina domowego mało mam wspólnego ale jeżeli chodzi o kefy to nic poza vokalami one nie oferują słaba kontrola basu a o wysokich tonach nie warto wspominać są tak ostre że nawet konkretne wygrzanie kolumn nic nie daje ponieważ jest to związane z użytym materiałem czyli aluminium(kopułka) z metalu zawsze dzwięk jest bardziej metaliczny, i nic tego nie zmieni :) jedwab jak sama nazwa wskazuje= dzwięk bliższy ideałowi średnica i góra (miodzio, może nie zawsze ale..), Osobiscie dla mnie scan-speak 160mm(bas rewelacja) nie ma sobie równych a wysokie tony np. jakiś morel lub dls i wtedy można rozmawiać o muzyce .bez urazy.;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
nie wiem na jakim sprzęcie słuchałeś Kefów ale z tego co piszesz to domyślam się że na jakimś syfie (zapewne wypaśny amplituner do kina :cool:)
tylko czegoś tu nie rozumiem, jeśli czepiasz się "ostrych" (mam tu przeciwne zdanie) wysokich tonów w Kefach to ciekawe co powiesz o JBL Studio ?
kontrola basu - bardzo, bardzo dobra, za to rozciągnięcie basu ciut słabsze (iQ7) ale w połączeniu z dynamicznie brzmiącym i mocnym wzmacniaczem basu wcale nie brakuje, no chyba że ktoś lubi podbity
 

hotix

New member
Jble podobają mi się ale tylko do kina natomiast każdy trzeszczy o kefach może iq9 nie są złe ale zawsze to będzie dzwięk nieco metaliczny, kolego takie jest moje zdanie i mój gust zaraz ktoś napisze że się czepiam, mi osobiście podoba się tylko środek w kefach bo są one stworzone z myślą o muzyce. Jeszcze dużo im brakuje do dobrego grania oczywiście wzmacniacz to podstawa i dużo od niego zależy:)
 
Do góry