Stereo do 8k

Skrzekus

New member
Szanowni forumowicze,

Jako ze to moj pierwszy post chcialbym sie najpierw skromnie przywitac ale i jednoczesnie podziekowac – dzieki lekturze tego forum dokonalem juz trafnego wyboru....TV :)
Obecnie mysle nad zakupem dobrego stereo a ponieważ to „temat rzeka” chciałbym poprosic Was o pomoc w wyborze wlasciwego zestawu do:
- pokoj ok. 18m2
- muzyka: glownie pop, rock, mniej elektronicznej ale chciałbym także posłuchac E.Morricone, A. Bocelli itp.
- chciałbym aby dźwięk nie był meczacy, z odpowiednia iloscia basu (ale bez przesady), ladnym srodkiem i nie meczacymi ucho sopranami, przestrzenny, naturalny na tyle na ile może być za...
- budżet: max. 8k
- glosniki musza stac blisko sciany :(


Jestem po 1-szym odsluchu: CA640C/ CA640A oraz NAD 542/ NAD 352 na Paradigm M. 9 v.5 (propozycja sprzedawcy) oraz JMLab Chorus 716v.
Zdecydowanie lepiej grał dla mnie ( i małzonki) NAD z JMLab i teraz pytania:

1) Czy ta konfiguracja NAD-a jest wystarczajaca czy może zdecydowanie warto zamienic NAD352 na 372 ? (tylko w tym wypadku zostanie malo na glosniki ...). Prosba o Wasze opinie jak i propozycje glośnikow jakie jeszcze warto przetestowac z NAD352 lub 372

2) Jakie inne zestawy w tej cenie warto przesluchac i z czym (myslalem jeszcze o ROTEL-u ? slusznie ?)


Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.
 

Skibus

New member
1. NADa 372 nie warto, gra tak samo ( ma tylko więcej mocy, co przy trudnych do napedzenia kolumnach moze mieć tylko sens )

2. NADa warto posłuchać z kolumnami Acoustic Energy, Audio Academy

3. Wygląda, że CA skreśliłeś, ale to błędne założenie. Połaczenie tego z paradigamami to zupełna pomyłka. Posłuchaj koniecznie z KEFami, Audio Academy, Dali ( CA tylko i wyłącznie v2. v1 gra duzo gorzej )

4. W tej cenie nie mysl o Rotelu, za to pomyśl o zestawie Creeka + kolumny Epos ( na Audio Show był własnie taki zestaw za ok 8 tyś i zagrał bardzo dobrze ( warto przesłuchac cos takiego w domu ))
 

Mabri

New member
Skrzekus - sprawa jest prosta. Zamiast słuchać wielu poad udaj się do najbliższego salonu odsłuchowego hi-fi, zamów sobie pokój odsłuchowy na parę godzin, zabierz sowją ulubioną muzykę i wyjdziesz szczęśliwy.
To jedyna droga.
Co z tego, że ci napiszę iż sprzęt x gra świetnie z przetwornikami y a ty stwierdzisz, że ci to nie pasuje. Co ci powiem - będziesz miał rację.
Mój pierwszy sprzęt wybrałem w firmie HiFi Luzak w Tychach. Zadzwoniłem do nich o poradę co kupić. Miły pan ku mojemu zdziwieniu nic mi nie polecił a poradził mi jedynie, żeby zarezerwować pokój odsłuchowy, zabrać swój wzmacniacz (szukałem cd i głośników) oraz ulubioną i zróżnicowaną muzykę.
Przyjechałem - było tylko pytanie o przeznaczoną kwotę. Panowie usadzili mnie w wygodnym fotelu i na mój sygnał zmieniali cd i pary głośników. Po paru godzinach odsłuchu miałem już wybrany sprzęt i wspaniałe chwile wspomnień i przemyśleń.
Bez żadnego specjalnego nacisku i kilku porad dotyczących okablowania byłem zadowolony na ładnych kilkanaście lat!
Przeżyj to sam!
 
Ostatnia edycja:

Skrzekus

New member
Mabri – zgadzam się z Tobą w 100% : SLUCHAC, SLUCHAC I JESZCZE RAZ SLUCHAC !!!... jednak z morza sprzętu jaki mamy na rynku i bałaganu jaki zapanowal w mojej glowie po zapoznaniu się z recenzjami, opiniami (niekiedy sprzecznymi), rankingami itd. itp. zapragnąłem wyłowić te „kropelki” które posłużą do dalszych obowiązkowych testow.

Skibus – jeżeli chodzi o pkt.:
1) To dla mnie dobra wiadomość – pozostaje szersze pole manewru jeśli chodzi o glosniki, a tanszy zestaw NAD potraktuje jako bazowy do porównania z innymi ;-)

2) Czy miałeś na mysli model AE Evo. Three ? Nie wiem czy dobrze kojarze (bo pora już poźna) czy one przypadkiem nie maja bass reflex na przod i tyl ? U mnie niestety glosniki musza stac blisko sciany 
Na przepisowa odległość od niej niestety nie mogę sobie pozwolic 

3) CA faktycznie miałem zamiar odpuścić, jak dla mnie gral za wysoko – z tego tez powodu nie prosilem o podlaczenie z KEF a DALI nie miali ;-) Ale aby być obiektywnym musze powiedziec za CA byl podobno swiezo rozpakowany….. chyba zasluguje zatem na 2-ą szanse…może z IKON 6 ?

4) Creek… no tak… przez chwile rozwazalem ten zestaw… z EPOS ELS 303 nawet bym się zmieścił w budżecie...ale chyba miałeś na mysli serie M ? Tutaj niestety wysiadam finansowo –obecnie wyznaczony budzet to i tak dla mnie istne szaleństwo, chociaż nie powiem pokusa jest…


Cortez71 – wiem, ze chciałeś dobrze ale „to” mogloby zakończyć się rozwodem ;-)

Panowie,
Dzieki WIELKIE za wszystkie sugestie i proszę o dalsze.
Pozdrawiam.

p.s. Sluchal ktos Triangle Heliada ES ?
 

Skibus

New member
2. Musisz tego posłuchać z ustawieniem blisko ścian. Są kolumny które przy takim ustawieniu BR radzą sobei dobrze już ok 15 cm od ściany.

3. Sugerował bym Audio Academy Mimas II/ Hyperion III, zagraja lepiej od Dali 6, choć te ostatnie przyjemnie graja, to jednak można lepiej za ta cenę.

4. Na Audioshow był pokazywany zestaw który kosztował ok 8 tyś ( całość ), musiał byś zadzwonić do dystrybutora co to był za zestaw, bo nie pamiętam dokładnie.
 

Skrzekus

New member
Hmmm... z tego co znalazlem tutaj (strona 10 i kolejne):
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=36965&p=10#k

bylo kilka zachwytow nad zestawem:
Creek Destiny i Epos M5 i
Creek Destiny i Epos M16

....niestety to juz za drogo.
Jedyne co by sie mieścilo w budzecie to zestaw podstawowy EVO + Mxx ?(i w dodatku w promocyjnej cenie). No coz... nie ma co gdybac trzeba dzialać ;)

Jak juz zdecyduje sie na elektronike i zagra mi ona najlepiej z glosnikami z BR na tyle to postaram sie je wypozyczyc do domu (mam nadzieje ze sie to uda) i zobaczymy...
Dzieki.
 
Ostatnia edycja:

Skibus

New member
Przy wejściu do pokoju była powieszona kartka z ceną całego zestawu. I własnie tańszy kosztował ok 8 tyś. Były oczywiście tez pokazy droższych systemów, lecz właśnie ten najtańszy mnie zainteresował ( miał być w zamyśle dla koleżanki, teraz już nie potrzeba bo ma Naima :) ( mieszkamy razem :)). Zdecydowanie był to najlepszy dźwięk wystawy do 10 tyś za zestaw.

Posłuchaj też koniecznie kombinacji CA 640Av2 ( ty można w ramach oszczędności 540Av2 dużej róznicy w brzmieniu nie ma )+640Cv2 ( tu nie można oszczędzać 640Cv2 to minimum ) + kolumny AudioAcademy ( Hyperion III lub Mimas II ) + okablowanie Wireworld Luna 5 - zestaw wyjątkowo synergiczny.

Jednak koniecznie sam posłuchaj, to Twój gust i Ty będziesz tego słuchał. Nie poddawaj się jednak pierwszemu wrażeniu bo bywa mocno mylące. Sprzęt efekciarski ( robi świetne pierwsze wrażenie ) bywa niesamowicie męczący na dłuższą metę.
 

Skrzekus

New member
Skibus: To sie nazywa połączyc przyjemne z pozytecznym :D :D :D

Dzwonilem dzisiaj do dystrubutora i potwierdzil to co wyzej pisalem. Czlowiek powiedzial takze ze " inne glosniki tez tam staly ale chyba nie graly" ;)
Jednak to nie problem bo kombinacji z EPOS nie moglo byc za wiele (w tej cenie) -wydaje mi sie ze albo M15.2 albo M16 (no chyba ze monitory zagraly tak cudownie...). Obu nie zaszkodzi posluchac a juz je zlokalizowalem w salonie.
Jutro szukam Hyperionow III

Blackninja: Ten zestaw to juz duzo za duzo $$$ jak dla mnie... ale dzieki za propozycje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry