Harman & Jbl

Marcell_80

New member
witam!
trafil mi sie taki zestaw za dosc atrakcyjna cene,poprosze o opinie.czy to wszystko razem ladnie zgra.(nie dla audiofila) ;)

HK 3380
HK HD 950
JBL E80

Pozdrawiam!
 

Skibus

New member
A dlaczego ma nie zagrać? Zagra, choć jakościowo cienko jak zawsze HK z JBLem.

I co to za co najmniej dziwne stwierdzenie, że nie jesteś audiofilem ? Jak byś był to byś takich pytań nie zadawał.

Sugeruję poczytać co nie co o audiofilach i nie sugerować się powszechnymi mitami.
 

imalas

New member
Entuzjaści i miłośnicy muzyki będą zadowoleni!, a audiofile....nie wiem, na tym forum nie spotkałem !:D
Najważniejsze jest Twoje zdanie, posłuchaj swoje ulubione płytki na tych sprzętach i daj nam znać!... jak było!
 
Ostatnia edycja:

Marcell_80

New member
Skibus napisał:
A dlaczego ma nie zagrać? Zagra, choć jakościowo cienko jak zawsze HK z JBLem.

I co to za co najmniej dziwne stwierdzenie, że nie jesteś audiofilem ? Jak byś był to byś takich pytań nie zadawał.

Sugeruję poczytać co nie co o audiofilach i nie sugerować się powszechnymi mitami.

1. a to dziwne...bo spotkalem sie z opiniami HK idealnie pasuje do JBL!

2. na mysli mialem zwykla,prosta odpowiedz od was a nie specjalistyczne tlumaczenie typu "to lepiej zagra z tym a tamto z tamtym a najlepiej zagra ...itp itd"

3.nie sygeruje sie powszechnymi mitami...potraktuj to jako zart.
 

don111

Banned
Marcell_80 napisał:
1. a to dziwne...bo spotkalem sie z opiniami HK idealnie pasuje do JBL!
tak, głównie sprzedawców bo to sprzęt od jednego dystrybutora i więcej można na tym zarobić :mrgreen:
a Harman to dobry sprzęt i pasuje do wielu kolumn, więc JBLe z nim grają często lepiej niż z innymi klockami
JBL to dobra marka i przyciąga, ale jeśli myślisz że te serie podstawowe (E czy Studio) to rewelacja to jesteś w błędzie, wystarczy ich posłuchać i czar pryska
 

experty

New member
don111 napisał:
JBL to dobra marka i przyciąga, ale jeśli myślisz że te serie podstawowe (E czy Studio) to rewelacja to jesteś w błędzie, wystarczy ich posłuchać i czar pryska
Hmm, w innym wątku przymierzałem się do JBL Northridge Cinepack właśnie serii E, ale z ampli Onkyo 605. Jak zwykle im więcej postów na forum czytam tym mniej wiem ;). Teraz mam wątpliwości czy dokładać kolejne pieniądze do ES czy zadowoli mnie dźwięk z E. Był odsłuch w MM właśnie seri E, ale niestety nie miałem porównania z ES (stały obok). Może następnym razem poproszę o odsłuch ES. Różnica w cenie to ok. 2650 zł. (na allegro) wieć to bardzo trudna decyzja zwłaszcza, że nie spię na pieniądzach ;).

Pozdrawiam! :)

p.s.

Rozwala mnie już to kino domowe :D. Mój pierwotny budżet zakładał 10 tyś. zł łącznie z TVlcd. Teraz jest to 16 tyś bo ciągle coś zmieniam i dokładam ;)
 

don111

Banned
Marcell_80 napisał:
to jakie kolumy bys polecil do tego sprzetu w opdobnej cenie?
tzn do ilu, do 2 tys ?
zależy jakie masz preferencje, czego słuchasz i jak duży masz pokój...

Experty - weź sobie do kompletu jeszcze odsłuchaj JBL Studio skoro tak bardzo chcesz tą firme :mrgreen:
 

experty

New member
don111 napisał:
Experty - weź sobie do kompletu jeszcze odsłuchaj JBL Studio skoro tak bardzo chcesz tą firme :mrgreen:
W sumie czemu nie ... kosztują "tylko" 9 tyś. ;). Serio też ich odsłucham. Ciekawe czy duże różnice zauważe (niby chodziłem 4 lata do szkoły muzycznej ;) ). Czasami jest tak, że tańszy zestaw zagra dla kogoś lepiej niż ten z wyższej pułki, bo akurat lubi takie brzmienie itd ;), POCZEKAMY ZOBACZYMY!!!
 

Skibus

New member
Harman muli a JBLe pogłębiają ten efekt. Skutek jest taki, że wysokie tony grają bardzo źle, a cześci nie usłyszysz, średnica w miarę ok ( choć jest podbita, ale to się może podobać ), a niskie, hmm, no cóż wysokie niskie dużo i podbite, średnie niskie są, ale bez kontroli, a niskich-niskich nie ma.

A tak bardziej dla laika:

Techno, pop - ok ( tam i tak nic nie gra czysto ), ciężki rock - może być ale czasem brak "kopa" ( małe kłopoty z dynamiką ), jazz, klasyka - nigdy w życiu ( kompletny koszmar instrumenty nie brzmią jak powinny. Pianino - tragedia ).

Filmy - po za muzycznymi - ok.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Rozmawialiśmy wczoraj o cenach na gg, dostałes dużo lepsze, widocznie nie jestes zainteresowany :).

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:
Do góry