kolumny do Yamahy RX-797 + CDX497

andzeloti

New member
Witam
Jakie polecacie kolumieneki do takiego zestawu Yamahy RX-797 + CDX497 , koniecznie podstawkowe budżet ok 1400zł. Pomieszczenie w jakim ma to grać ma ok. 16 metrów, muzyka jakiej słucham: rock, pop,heavy metal, disco, klasyczna naprawde rózna , do niedawna zestaw grał z tannoyami F4 ale ze wzgledu na gabaryty ( za małe pomiszczenie) sprzedałem je i postanowiłem kupić jakies podstawkowe. Mile widziane propozycje od użytkowników ww zestawu i nie tylko.
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Monitor Audio RS1.

IMG_4873.jpg
 

andzeloti

New member
Skibus
ponieważ nie mam mozliwosci odsłuchania tych kolumienek ( kupowanie w ciemno zasze wiąże sie z kupieniem kota w worku) co według Ciebie jest jeszcze godne zwrócenia uwagi , a jak wypadają w porównaniu do MA koluny Dali Ikon 1.
 

andzeloti

New member
ok skoro tak mówisz ,a jak sie ma starsza wersja kolumienak Monitor Audio Bronze BR2 tak zachwalanych i nagradzanych do tej nowej Mnitor Audio Silver RS1 proponowanej przez kolege blackninja.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Bronze grają bardzo poprawie i przyjemnie. Silvery to jednak ładniejsze wykonanie, bo już naturalna okleina i jednak jeszcze lepszy dzwięk.
 

Skibus

New member
Jedynie używane AA Hyperiony III jeżeli zalezy Ci na dobrej jakości dźwięku. Z nowych nie mam pojęcia co Ci polecić, nie w tej cenie. 40m2 to dużo do nagłośnienia. Podaj jescze jaki masz układ pokoju ( jeśli nie jednobryłowy to może da się coś poradzić z mniejszych kolumn, ale wtedy nie nagłosnisz całego pomieszczenia ).
 

Kakus

New member
Układ dwóbryłowy, nagłośnienie będzie stało w mniejszej części, jakieś 3x5. Fajnie by było nagłośnić czasami całość (imprezy itd.), ale głównie zależy mi na dobrym nagłośnieniu mniejszej części.
 
Ostatnia edycja:
Do góry