Jamo s 708 czy s 606

olaola2

New member
Witam. Chce zakupic któreś z tych kolumn jako stereo kiedyś je rozbuduje do 5,1. Moje pytanie to czy jakościowo 606 sa lepsze? od 708 odrzuca mnie tandetny plastik z przodu a tych 606 nie widziałem nigdy czy sa one wykonane w całości z drewna i czy front to lakier fortepianowy czy tez jakiś plastik? Nastepnie czy te 606 wystarczyłyby do pokoju 25m na poddaszu? czy one potrafią narobic hałasu ? słucham muzyki dance techno czasami pop i lubie niskie tonu czy te 606 dadza rade potrzepac szafkami? pisze wiece o tych 606 ponieważ bardziej mnie przekonują. No i jak u nich y jakođci dzwieku?

Dzieki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jamo 606
http://www.son-video.com/Rayons/HomeCinema/EnceintesAV/Jamo/S606HCS3_CH_L.jpg
S606HCS3_CH_L.jpg

też ma plastik. I dlatego do tej pory najbardziej podobał sie w tej klasie. Ale oczywiście to rzecz gustu.
Do tej pory najczęściej wybierane były na taką powierzchnię.
Nie słyszałem narzekania. ALe czuję że dla przesuwania szafek bardziej potrzebny będzie Ci dodatkowy subwoofer Jamo 7
E7SUB-Dark-Apple-800.jpg

http://www.jamo.com.pl/images/800/E7SUB-Dark-Apple-800.jpg
Teraz Ci wystarczy.
 

olaola2

New member
kurcze wszędzie sa te plastiki? nie nasz czegoś co gra równie obrze i równie dobrze wygląda z tego przedziału cenowego? Chce zakupic kolumny które ładnie grają maja troche mocy ale musza tez odpowiednio wygladac.

moze jednak lepiej byłoby wziąść te 708 skoro i tak wszystkie maja troche plastiku?
 
Ostatnia edycja:

olaola2

New member
Sory ze nie odpisywałem ale mnie nie było. Mają zagrać z Yamahą AX700, mysle ze nie potrzebuje nic wiecej niz któreś z tych które wymieniłem dodatkowo te z seri e są paskudnie brzydkie. nie proponujcie mi nic innego poniewaz jestem uparty (no chyba ze sa równie ładne i dobrze grają) bo te e moze i graja ale sa brzydkie). Chciałbym poprostu wiedzieć co lepiej nada sie do pokoju 25m2 do takiej muzyki jak wyżej napisałem. Co z tych 2 byście wybrali?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Jamo serii 606 o wiele lepiej prezentuja sie w rzeczywistosci niz na zdjeciach. Sam mysle aby sie przesiasc na nie z Kody.pozdrowka w Nowym Roku
 

olaola2

New member
No to chyba jedna wezme te Jamo 606. Skoro nie są plastikowe i nie ma nażekania. JAk one sie prezentują w kolorze czarnym? Ten drak apple to jak mniej wiecej wygląda? i czy ma znaczenie jesli bass reflex jest ztyłu albo z przodu?
 

Siwy007

New member
Bass-reflex z tyłu ma tylko tą wadę, że trzeba kolumne ustawić około 40cm od tylnej ściany. W brzmieniu raczej różnicy nie będzie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie przesadzajmy :)

Kolumny z tylnym bassreflexem musza stać od tylnej ściany w odległości 15cm-75cm (Paradigm seria v5).
Złe ustawienie będzie się objawiało podkolorowaniem basu, nierównym wzmocnieniem niskich częstotliwości lub buczeniem.
 

olaola2

New member
a w subwooferach to nie przeszkadza jak są bas reflexy w dolnej sciance i dmuchają w podłoge? w nich to nie zniekształca dzwięku przecież sa 5 cm od podłogi?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tak są zaprojektowane. Ponadto w subwooferze mamy do czynienia z pasmem do ok. 200 Hz, więc łatwiej taki bass-reflex kontrolować.

ArtS :)
 

luuzak

New member
Trochę odkopie ten temat. Zastanawiam się nad zakupem Jamo S606 ale kuszą mnie Jamo S708 min. większą mocą i średnicą głośników.. Mam aktualnie Tonsil Mistral i zamierzam je wymienić właśnie na któreś z tych Jamo z serii S . Mają mi służyć do KD i do muzyki. Niemam subwoofera więc zależy mi żeby bas schodził nisko ale nie dudniał. Lubie dość głośno posłuchać muzyki. Chciałbym byście mi doradzili które kolumny wybrać ? Jamo s606 są dużo ładniejsze od s708 ale czy lepiej grają ??
 

luuzak

New member
No tak, zapomniałem napisać, pomieszczenie 20m2. Kolumny miały by grać z amplitunerem Yamaha rx-v663 i służyć w 50% w muzyce i 50% w KD . Pozatym zamierzam jeszcze za jakiś czas jak kupie kolumny, podłączyć końcówkę mocy na fronty i połączyć ją poziomo w bi-ampingu.
 
Do góry