Co zagra lepiej cicho - większe czy mniejsze kolumny?

markk

New member
Jak w temacie - zakładając, że większe kolumny grają bardzo fajnie w danym pomieszczeniu przy powiedzmy 30% i większej nastawie głośności, czy będą tak samo dobrze się sprawować przy cichym, wieczornym słuchaniu, czy z czymś takim poradzą sobie jednak lepiej mniejsze kolumny (np. ten sam model, czyli podobne brzmienie, ale mniejsze głośniki)?

-markk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bezapelacyjnie duże kolumny. Jak przychodzą z filharmonii na zakupy - to proszą o ściszenie innych sprzętów i słuchają jak najciszej.
 

Skibus

New member
Jak dla mnie dość średnio. Brakuje trochę detaliczności ( oczywiście porównuję do tych samych kolumn grających głosniej. Porównanie do innych nie miało by większego sensu )
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja zdaję sobie doskonale sprawę z wymagań, jakie stawiasz sprzętowi na codzień. Nie każdy jednak musi wiedzieć o tym, że Dali Concept mogłyby Ci służyć co najwyżej w roli podstawek pod kwiaty.

Ponieważ pytanie dotyczyło Dali Concept, które posiadam, więc wyraziłem swoją subiektywną cenę. Z pewnością są głośniki sprawujące się lepiej przy małych głośnościach, ale podejrzewam, że w swojej klasie Dali Concept nie ma się czego wstydzić.

Jeśli weźmiemy pod uwagę głośniki, które są po prostu lepsze od Conceptów, to wiadomo, że i przy niższych poziomach głośności wykażą się ciekawszym brzmieniem. Ot oczywista oczywistość. ;)

Moje wymagania są ograniczone przez portfel. Niestety... :(

ArtS :)
 

Skibus

New member
W klasie Conceptów lepiej cicho zagrają Audio Academy Mimas II ( przy wysokich poziomach głośności Dali zagrają lepiej ). Nie zapędzam się do porównań z duzo wyższą klasą bo to istotnie sensu nie ma.
 
Do góry