Znawcy pomocy Yamaha rx 797 czy Marantz 4021

LadyO

New member
Witam,
szukam wzmaka lub amplitunera do słuchania klasyki, soulu, smooth jazzu, U2, police itp. Odsłuchiwałam Yamahe rx797 i bw 684. Wrażenie : dominacja średnich i niskich tonów z raczej kanciastym basem ,mało finezji i melodyjności. Potem słuchałam marantza 4021 z tymi samymi BW684. Trochę inaczej. Sprzedawca wciska mi te BW .
Pomóżcie mi. Jaki zestaw jeszcze wypróbować. Slyszałam dużo dobrego o Chorusach 714? Co myslicie Pokój 28 m2.Pozdrawiam
 

andzeloti

New member
Witam
Posiadam tą Yamahe Rx-797 + CDX- 497 ale z kolumnami Tannoy Fusion 4 ,jak dla mnie do takiej muzyki jak słuchasz jest naprawde niezle, generalnie jest tak że czym mniej składów muzycznych tym lepiej , z ciężkim rockiem jest juz róznie , przed zakupem słuchałem Denona PMA 700 , Nada C 320 BEE, niestety nie słuchałem Marantza i Cambridge Audio . Mi osobiśćie najbardziej przypadła Yamaha. Z tego co wiem Yamaha + B&W to niezbyt dobre połączenie ,jak możesz to posłuchaj tej yamahy ale z innymi kolumnami i wtedy stwierdzisz czy ci yamaszka podchodzi czy szukac czegoś innego.
Pozdrawiam
 

mirecore

New member
Nie jestem znawcą w tym temacie więc poprosiłem kumpla co ma MARANTZA z certyfikatem THX, żeby mi dobrał jakiś zestaw do JAZZU, KLASYKI ale i ciężkich brzmień DigitalHardCore i oto w załączniku to na co kasę zbieram.
 

Attachments

  • yamaha_zestaw.pdf
    15,3 KB · Wyś: 264

LadyO

New member
Dziękuję bardzo za Wasze podpowiedzi.Muszę znależć je żeby odsłuchać.Dam znać co wybrałam.
Pozdrawiam Was
:)
 
Do góry