Czym napędzić Monitor Audio RS8

miro.t

New member
Witam.
Jakiś czas temu miałem marzenie żeby zbudować sobie kino domowe, ale mojej lepszej połowie sie odwidziało, nie chce miec "gratów" w pokoju, wiec postanowiłem zrobić przyzwoite stereo.
Na oku mam kolumny Monitor Audio RS8 i szukam wzmacniacza lub amplitunera stereo (wolałbym ampli) do napedzenia tych kolumn.
Jesli mozna proszę o jakies propozycje. Nie musza to być nowe rzeczy, bo przecież są też starsze modele, którym młodsi nastepcy nie dorastaja do pięt.
Do wydania mam ok 2500zł.
Za wszelkie info dziękuję i pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To powinienes sie rozglądać za TX-R705. Ostatnio kolega z forum kupił go i RS6, wyrażał się w samych superlatywach.
 

miro.t

New member
Witam
Tak podejrzewałem, że chodzi o Andrzejka :)
Z tym, że napisałem, że szukam amplitunera stereo. Wszyscy tak narzekają na stereo w amplitunerach AV, że zastanawiam sie nad kupnem amplitunera stereo lub samego wzmacniacza.

Andrzeju słuchałeś może tych RS6 z jakimś amplitunerem AV Cambridge Audio, bo takie cos też mi chodzi po głowie.

Dzieki za info, pozdrawiam.
 

AndrzejIgor

New member
Z CA nie miałem okazji niestety.
Na 705 się zdecydowałem między innymi ze względu na pre-out. Na razie to poczekam nieco aż mi się moja monitorki wygrzeją i będę wtedy rozważał coś co by wykorzystało te pre-outy.
A te stereo w 705 same w sobie wcale nie jest takie złe. W porównaniu ze wzmakiem stereo może nieco gorsze, ale naprawdę nie ma dramatu.
 

miro.t

New member
Toś mi klina zabił blacku z tym CA 640R.
Chęci są ogromne żeby go nabyć do kompletu :), tylko te finanse, trzeba bedzie trochu pasa zacisnąć :)
Z drugiej strony, czy wskakując na taka pólkę cenową to czy CA640R ma jakichś konkurentów z którymi ewentualnie mozna go porównać??
 

StryjO

New member
A może NAD?

Witajcie

Też rozglądam się za MA RS8 ale narazie z CA 540R v.3. Słuchałem ale niestety sala odsłuchowa miała mniej niż 20m2 więc bas nie był*najlepszy. RS6 z 540R w tym samym pomieszczeniu grały natomiast wspaniale. Ponieważ ja mam ok. 40m2 więc liczę, że RS8 pokażą pazur ;-) (oczywiście najpierw je u siebie odsłucham ale to dopiero we wrześniu)
Początkowo rozpatrywałem do nich odtwarzacz DVD99 ale wypowiedzi ludzi z CA jasno wskazują, że to jest bardziej wideo niż audio więc pozostałem przy 540D (odpuszczając niestety SA-CD :-( Do czasu :) Kiedy wczytałem się w strony NADa. Jako odtwarzacz wybrałem T535 (ok. 2500 PLN vs 1400 PLN za 540D) Sprzedawca zachwalał, że ten NAD będzie lepszy niż 540D w audio, równocześnie obstając, że CA540R powinien zostać. Co do zmiany na 640 to byłaby konieczna przy serii MA Gold, ale to już*znowu przedział cenowy (ok. 4500 PLN) NADa 755 (ok. 5500PLN) więc dla mnie trochę za dużo i sprzedawca sugerował*jednak CA.

To narazie tyle :)

PS
Oczekując od systemu precyzyjnego ale nisko schodzącego basu zacząłem się również zastanawiać nad GS60 ale to już ok. 11000PLN :) Niemniej jako alternatywę rozważam GS10 + subwoofer - np. Velodyne SPL-1000R. Wprawdzie GS10 jeszcze nie słyszałem ale RS1 miał niesamowity bas jak na swoją wielkość więc dobrze wyregulowany, pożądny sub powinien uzupełnić te monitory - jednak odsłuch dopiero przede mną.
 

macek

New member
Bez reklam
heheh wlasnie dzisiaj pytalem blacka o monitory miedzyinnymi gs60 i RS8 do kina gdyz posiadam onkyo 905 i jak sam powiedzial do kina szkoda tych glosnikow takze do kina wezme RS8 +tyly RS1 ale za jakis czas nabede jakis dobry wzmak stereo i wtedy moze kupie gs60[bylem na odsluchu tych glosnikow fakt z wzmakiem KRELLA ale efekt byl porazajacy chcialem sluchac sluchac i.....poprostu bylem w szoku szczeka mi sie nie zamykala.
pozd.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Byłem blisko :) w zgadywance na czym Ci się spodobało.

CA540Rv3 to raczej do serii Bronze, CA640R pozwoli RS8 lepiej pokazać pazurki w końcu 1,4KW.
 

nwo54

New member
odswieze troche temat....

w takim razie co bedzie najlepsze dla RS6 w stereo??? Postawic na Cambridge Audio czy dolozyc troche i szukac czegos innego???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź dowolne rankingi CA - do takich potrzeb jest znakomity.
Zapraszam na odsłuch . Siedzisz i słuchasz . Siedzisz i słuchasz .Siedzisz i słuchasz .....:D
 

nwo54

New member
ok a jezeli zalezy mi tylko na stereo to Azur 640A V2 czy Azur 740A??? Roznica w cenie to okolo 1000zl... Warto????
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
CA 740 to supełnie inna konstrukcja i gra o niebo lepiej od 540 i 640, to inna klasa
tylko pytanie czy będzie pasował brzmieniowo do kolumn...
 

don111

Banned
no raczej to jest pytanie do Twojego ucha :D
z mojej strony to była tylko wskazówka, że to świetny wzmak i jest warty zainteresowania...
 
Do góry