Jaki wzmacniacz kupic....

Mr.X

New member
Witam

Czytam to forum juz od dluzszego czasu ale dopiero teraz zdecydowalem sie,tzn czuje wielka potrzebe zaciagnac fachowej porady.Dlaczego?
Jestem na kupnie sprzeciku tylko nie wiem co kupic,w jakich kategoriach sie rozgladac.
Jeszcze nie tak do konca jestem pewien czy to bedzie wzmak czy jakis ampli.... wiec fakty sa takie.

Moze tak

Sprzetu narazie bede uzywal glownie do sluchania muzyki (ale za rok lub dwa kino domowe takze),typ muzyki; Heavy Metal,Rock
Pokoj o kubaturze 20 m2
Budzet ograniczony mocno:( do 1200 zl

Nie jestem audiofilem ale chcialbym aby sprzecik dobrze radzil sobie z tym rodzajem muzyki.
Jest jeszcze jedna kwestia...mam stare juz kolumny "Tonsil Ting Space" 50 W
W zwiazku z tym mam pytanie, czy czeka mnie takze zmiana kolumn pod nowy sprzecik czy tez te kolumny pociagna...tylko z jakim skutkiem

Prosze o porady

Pozdrawiam
 

tomo66

New member
przy twoim budżecie to tylko stereo bo wzmacniacz zagra dużo lepiej od amplitunera w tej samej cenie do tych kolumn kup sobie denon 599 on ma coś koło 50 wat a ile te kolumnu mają impedancji 4 6 czy 8ohm


kolumny terz byś mugł zmienić jak nie teraz to za jakiś czas albo nawet teraz bo jak kupisz denona to się jeszcze wyrobisz lub za jakiś czas kupić porządne kolumny za 1000 lub 2 http://allegro.pl/item261639983_kolumna_tonsil_fenix_ii_front_4_kolory_zobacz_.html
 

Mr.X

New member
Kolumny 8ohm

Moj budzet troche sie podniosl:) i tak sie zastanawiam nad CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640A v2..za 1500 moglbym wyrwac.
Tylko nie wiem jak ten wzmak radzi sobie z tym rodzajem muzyki....
Wymiane kolumn planuje wymienic po nowym roku,wiec bedzie to kolejny problem,ktore beda brzmialy najlepiej do tej muzyki.
 

tomo66

New member
haha właśnie tesz chce kupić ten wzmacniacz mam go na oku i jeszcze chce sobie jakieś kolumny kupić zastanawiam się nad nim ale nie jestem pewien ciekawi mnie jak w tym wzmaku jest z basem
 

don111

Banned
CA640 basu nie brakuje, ma go w sam raz, no chyba że lubisz przebasowione brzmienie :)
CA bardziej nadaje się do spokojniejszych brzmień, w dynamiczniejszych utworach rockowych itp może zabraknąć "powera", może też być ciut za ostro (jasne brzmienie) w takiej muzyce...
ale dużo zależy też od kolumn z jakimi to ma grać, do niektórych nawet wskazany jest wzmacniacz o takim brzmieniu...
z nowych w podobnej cenie można rozejrzeć się za NAD 352 i HK970, w tego typu muzyce powinny się lepiej sprawdzić - ale najlepiej samemu posłuchać i wtedy wybrać...
 

warum

New member
Zastanów się nad CA 540A v.2, porównywałem go na odsłuchu w sklepie z CA 640A V.2 i róznicy nie słyszałem - mimo wszytko jest trochę tańszy, bo ma mniejszą moc niz 640-tka. Zawsze parę groszy zostanie, które można zainwestowac np. w dobre kable.
 
Do góry