Odtwarzacz CD do Amplitunera AV?

Emo73

New member
Witam. Chciałbym prosic szanownych forumowiczów o radę i opinie dotyczące podłączenia odtwarzacza cd do amplitunera AV. A dokładniej:
1 Głośniki to JBL cine pack
2. Amplitunet to (jeszcze nie zdecydowałem) HK AVR245 lub jego następca AVR 247
3. Odtwarzacz Denon DVD-1930
Prosiłbym o radę i sugestie czy do tego zestawu jest sens kupowac oddzielny odtwarzacz cd (mój typ to HK HD950 lub 970) czy do słuchania muzyki wystarczy to dvd denona.Oraz jak będzie wyglądała współpraca tego cd z amplitunerem wielokanałowym
Pozdrawiam i czekam na opinie
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Odtwarzacze DVD nie są z natury rzeczy predestynowane do odsłuchu muzyki, więc rozważenie zakupu osobnego odtwarzacza CD ma jak najbardziej sens. Współpraca takiego odtwarzacza z amplitunerem kina domowego nie stanowi żadnego problemu. Pojawia się jednak pytanie, czy amplituner wykorzysta zalety odtwarzacza CD przy słuchaniu muzyki? Na Twoim miejscu poprzestałbym jednak na zakupie odtwarzacza DVD. Po jakimś czasie wyrobisz sobie opinię, czy warto dokupić osobny odtwarzacz CD. Najlepiej byłoby oczywiście gdzieś dokonać porównania przed zakupem. Twój typ, czyli Denon 1930 jest z pewnością bardzo dobrym, jeśli nie najlepszym odtwarzaczem DVD w swojej klasie. Jednak oipinie na temat jego brzmienia w stereo są dość umiarkowane.

ArtS :)
 

Skibus

New member
Zupełni emija się z celm zakup CD do tego amplitunera. To jak pakowanie super silnika do malucha. Niby się da, niby zadziała ale czy warto ?

Taniej jest dokupić zewnętrznego DACa ( od ok 600 zł ) i da to znacznie lepszy efekt.

Na Twoim miejscy tego też bym nie robił. Do muzyki tylko stereo ( ale to moja prywatna opinia )
 

Silvver

New member
Przepraszam, że trochę odświeżam temat ale mam podobne pytanie więc ... :)

Posiadam amplituner Onkyo 705 wraz z kupionym wczesniej DVD Panasonic S52. Chciałem zapytać czy jest sens kupować odtwarzacz CD dla muzyki czy słuchać dalej na tym DVD ? Dodam może od razu że jestem raczej "zwykłym" słuchaczem. CD oczywiście byłby używany. Myślałem o czymś do 400zł. Nie znam się na tym ale celowałbym w coś w stylu Pioneer PD-S507.

To też takie pakowanie silnika jak w poście wyżej ? :)
 

marivs

New member
Usłyszy różnicę w dźwięku - już nie przesadzajcie, że ten Panasonic będzie grał podobnie jak np. CD Onkyo DX7111. Różnica z pewnością będzie na korzyść tego drugiego, równiej zagra w całym paśmie bez podbijania niskich jak to w zwyczaju mają odtwarzacze DVD. Jednak mimo wszystko nie będzie to porażająca różnica w jakości dźwięku.
 
Do góry