Odtwarzacz strumieniowy tchnący życie w mojego wzmaka

gregowal

Member
Witajcie.

Mam starego Nada 3020 napędzającego kolumny STX Electrino 250. Lubię jak grają. Mam AudioCast M5 i trochę mnie denerwuje obsługa (w szczególności opóźniona reakcja). Używam też Marantza SR6011 ale jako odtwarzacz gra gorzej od M5. I tutaj myślę o czymś zamiast obu. Przeglądam Marantze, Denony i inne i trudno coś wybrać.
Może coś doradzicie. Budżet ok. 2 tys. Może być używany choć wolę nowe.
Muzyka rożna - metal, rock, filmowa, z gier komputerowych, czasami spokojna na Katie Melua.

Dzięki z góry.

G
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Denon DNP 800 byłby niezły moim zdaniem propozycja lepsza dla Ciebie niż Marantz a na dodatek tańsza - w ogóle cała seria 800 jest bardzo udana opiera się na filozofii Vivid i Spacious ( żywość dźwięku i przestrzeń ) będziesz mieć bas mocny ,świetną dynamikę to szczególnie słychać przy muzyce rozrywkowej i fajną przestrzeń .Wizualnie też wygląda elegancko wyświetlacz oled porządna gruba obudowa
 

gregowal

Member
Denon wydaje się ok choć to duży klocek. Nie zależy mi na wyswietlaczu bo sprzęt stoi dość daleko.
Czy ktoś używa Bluesound’a? Sterowanie z iPada jest ok?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam Blu 2i i jak wiadomo w swojej klasie nie ma konkurencji. Steruję z Androida, ale nie słyszałem o problemach z jabłkiem. Kiedyś zastanawiałem się też nad Auraliciem, kiedy nie miał jeszcze appki na Androida. Teraz ponoć ma, ale na razie nie mam zamiaru się nad tym zastanawiać.
Od razu informuję, że gra to u mnie z innym kablem zasilającym Audioquest NRG-Y2 i coax Wire World Starlight 8 (świetną robotę robi) i przepuszczam to przez zewnętrzny HD-DAC1, a dalej do PM-KI Pearl Lite. Słucham raczej mało i nic mi więcej nie potrzeba.
Teraz jest już Blu 3, zastanów się ;)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Podpowiem inne rozwiązanie Bluetooth Mozos MBL-HD + dowolny DAC z wejściem optycznym.
Warunek -musi być Telefon z Apt-x HD.
Jakość dźwięku jest taka jaką daje DAC (u mnie Myryad Z20) i reszta toru, oczywiście również akustyka pomieszczenia.
Mam porównanie do głównego transportu: Zasilacz transformatorowy liniowy -> Intel Nuc USB -> AudioQuest Jitterbug -> WireWorld Chroma 8 -> Myryad Z20.
Nikt z moich znajomych nie wskazał w "ślepym" różnic, cały sprzęt audio +- 20tys.
Zaleta BT to wszytko to co daje nasz telefon i pozostałych domowników.
 

Attachments

  • IntelNUC.jpg
    IntelNUC.jpg
    26,4 KB · Wyś: 25

SDman

Banned
Jedni się zachwycają inni niekoniecznie (mowa tutaj o części dotyczącej DAC`a) -Blu 2i.
Natomiast osobiście zastanawiałem się nad nim dla MQA z Tidala czyli jako transport -super powinien być jedynie szkoda, że nie ma miejsca na włożenie SSD, tylko zewnętrzne.
 
Do góry