Jaki subwoofer ?

carsonix

Member
Siema...

Panowie (i panie) nie jestem audiofilem, nie słyszę różnicy między mp3 320kb a FLAC itd. po prostu zwyczajnie lubię czasami posłuchać muzyki. Mam dwa mieszkania, w jednym zestaw stereo Marantz 7004 sparowany z CD6006 w komplecie z kolumnami MISSION M35i. Moje drewniane ucho jest zaspokojone. Muzyka gra tak jak lubie, bass odpowiedni, piękna średnica no po prostu mi pasuje. Przy graniu mocniej, w drugim pomieszczeniu za ścianą w kuchni szklanki podskakują i dzwonią w szafce. Więc jest moc jeśli potrzeba.
Piszę o tym, żeby pokazać jaki dźwięk mi odpowiada i może ktoś zna taki komplet i wie jak to gra.

A teraz problem ...
W drugim mieszkaniu mam inny komplet, który powiedzmy zastałem w nim i ... no nie gra tak jakbym chciał. Jest to Denon AV-1706 z głośnikami Wharfedale Vardus VR-250. Mam stereo + dwie satelitki + centralny. Ale tu temat dotyczy stereo.
Zdaję sobie sprawe, że ten Denon to amplituner a nie wzmak stereo, ale nie potrafię z tego zestawu wycisnąć jakiegokolwiek basu. Gdy słucham muzyki tylko z głośnikami stereo, po prostu słyszę wszystko a bass to gdzieś tam daleko. Glośniki stoją na szpilkach, ale nie ma mowy o żadnych wibracjach powietrza że tak to niefachowo opiszę, jak mam przy moich Mission M35i.

I teraz moje pytanie, czy mogę jakoś ten zestaw uratować, dokupując subwoofer? Jeśli tak, to prosiłbym o jakies sugestie sprzętów do 1000zł. Wiem że REL czy Klipsch to 1500-3500zl i wiecej, ale nie chcę inwestować az takich pieniędzy, zwłaszcza że jest to drugie miejsce w którym przebywam. Czy jest jakaś szansa, żebym mogł cieszyć się bassem, jeśli te głośniki albo amplituner nie daja rady? Pierwsze co przyszło mi na myśl, to subwoofer.

Wiem że najlepiej by było kupic wzmak stereo i cieszyć się muzyką, ale amplituner powinien mi wystarczyć do takiego niedzielnego słuchania.

A pytam o to wszystko, bo doczytałem, że niektóre subwoofery lepiej sie spisują w kinie domowym, a do słuchania muzyki w ogole, wręcz męczą, a właśnie mi na muzyce zależy najbardziej.
Co do muzyki, słucham raczej elektronicznej, techno, trance, minimal, drum&bass etc.

Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Jak to ma być głównie do stereo, to lepiej wydać na nowe kolumny.
Niemniej, ten subwoofer co podałem, nie jest zły, aż dziwne że jest tak tani.
Mam takie dwa w małym pokoju z kolumnami wharfedale Diamond 10.6
Całkiem przyjemnie to gra.
 
Do góry