Pierwszy zestaw stereo do 4tys. zł. Pokój 16m2

SebekX

New member
Witam, chciałem zakupić pierwszy zestaw stereo do 4 tysięcy zł. Przede wszystkim głośniki będą wykorzystywane do słuchania muzyki, a czasem do oglądania filmów. W małym stopniu głośniki będą wykorzystywane do gier. Co do muzyki istotne żeby głośniki grały ładnie instrumentalny chillout, rock, jak również przy utworach typowo klubowych.

Głośniki będą zamontowane w pokoju około 16,5m2. Jest to mieszkanie w bloku. Telewizor mam zamontowany na środku ściany. Dotychczasowo korzystam z głośników Genius SW 5.1 Home Theater.

Wpierw miałem zamiar kupić kino domowe, jednak ze względu na to że z głośników najczęściej będę słuchał muzyki i po poradach od forumowiczów zdecydowałem się na zestaw stereo, który zdecydowanie lepiej będzie grał :)

Z góry dziękuje za cenne informację oraz porady :)
 

SebekX

New member
Mogą być małe na stojakach lub wolnostojące czyli rozumiem podłogowe. Tylko, że pewnie do mojej powierzchni pokoju podłogowe muszą być odpowiednio dobrane. Szczerze mówiąc nie ma dla mnie różnicy czy kupię wzmacniacz czy amplituner. Czytałem, że wzmacniacz jest lepszy do stereo czyli słuchania tylko muzyki, a amplituner tylko wtedy jeśli faktycznie bym korzystał z większej ilości rzeczy, które oferuję.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz na amplitunery stereo, będzie lepiej niż na wielokanałowym w tym samym budżecie, a filmy też ogarnie.
 

SebekX

New member
Wychodzi po wstępnej analizie, że wybrać mógłby coś z tych modeli głośników: Pylon Pearl Monitor, Sapphire 23, Pearl 25 lub 20, Magnat Quantum 753, KEF Q350, ELAC B6.2 lub HECO AURORA 300.

Dobierając pod nie amplituner Yamaha RN602 lub RN402, Onkyo TX-8270, TX-8250 lub TX-8220.

Chyba, że zdecydowanie lepiej wybrać wzmacniacz, aczkolwiek pomyślałem, że może kiedyś dodatkowe funkcje i możliwości amplitunera mogą mi się przydać.

Jakie połączenie z powyższymi modelami uznaliście byście za najsensowniejsze/najlepsze? :)

Oczywiście jeśli jakiś model zasługuję na zainteresowanie to z chęcią dowiem się jakie to głośniki :D
 
Ostatnia edycja:

SebekX

New member
Co powiecie o głośnikach Monitor Audio Bronze 100?

Połączenie ich np. z amplitunerem Yamaha R-N602 lub z wzmacniaczem Marantz PM6006 albo NAD338?
 

marstef

Member
Bez reklam
Wychodzi po wstępnej analizie, że wybrać mógłby coś z tych modeli głośników: Pylon Pearl Monitor, Sapphire 23, Pearl 25 lub 20, Magnat Quantum 753, KEF Q350, ELAC B6.2 lub HECO AURORA 300.

Dobierając pod nie amplituner Yamaha RN602 lub RN402, Onkyo TX-8270, TX-8250 lub TX-8220.

Chyba, że zdecydowanie lepiej wybrać wzmacniacz, aczkolwiek pomyślałem, że może kiedyś dodatkowe funkcje i możliwości amplitunera mogą mi się przydać.

Jakie połączenie z powyższymi modelami uznaliście byście za najsensowniejsze/najlepsze? :)

Oczywiście jeśli jakiś model zasługuję na zainteresowanie to z chęcią dowiem się jakie to głośniki :D


HECO Aurora 300 zdecydowanie za małe na taki metraż.
 
Do góry