Mini wieża do nietypowego pomieszczenia

jarpo

Member
Poszukuję mini wieży do pomieszczenia o nietypowym kształcie. Mówię o pomieszczenie na strychu ze skosami. Szerokość 2,9m długość ponad 8m, ale w środku jest komin i w zasadzie możemy mówić o dwóch połączonych pomieszczeniach. Wiem, że w takim układzie nie uda się uzyskać dobrego brzmienia, ale do rzeczy. Wieża powinna mieć: odtwarzacz CD, radio analogowe i cyfrowe, możliwość odtwarzania dźwięku po USB z zewnętrznego źródła (MP3, FLAC, WAV) mile widziane radio internetowe i raczej koniecznie Spotify, Bluetooth to chyba tyle. Nie oczekuję, że będzie to sprzęt audiofilski, ale zależy mi na dobrym dźwięku. Cenowo nie mam pojęcia ile to może kosztować, ale oczywiście nie chciałbym przepłacać.
 

jarpo

Member
Dzięki za odpowiedź. Bardzo mnie zainteresowała ta wieża Panasonica. Ma prawie wszystko, co potrzebuję. Brakuje mi WI FI i Spotify, ale jak czytam opis to można podłączyć tu do gniazda AUX IN Chromecast audio. Mam gdzieś nieużywanego Xiaomi Mi Box 4K. Myślę, ze powinno zadziałać. Zależy mi przyszłościowo na Spotify lub innych serwisach streamingowych.
Zastanawiałem się też nad Yamacha MCR- B270D lub Bs70D. Panasonic cenowo wygląda lepiej. Jeśli chodzi o dźwięk to, co byłoby ciekawszym rozwiązaniem?
 

mors111

Active member
Bez reklam
O ile papier nie kłamie , to moc Panasonica 2x60w jest sporo wyższa od Yamahy a rozmiar kolumn też ma znaczenie i w przypadku Panasonica są one sporo większe. Udaj się do euro i posłuchaj
 

jarpo

Member
Muszę posłuchać. Jak myślisz z tego MiBoxa uda mi się uzyskać serwisy streamingowe? Spotify?
 

felx131

New member
Cześć. Ja polecam Ci Marantza mcr611/mcr612. U mnie gra to z monitoraudio bronze2. Sprzęt kupiony w UK. Myślę że ma wszystko czego potrzebujesz. Teraz z racji pojawienia się 612, 611można znaleźć w dobrej cenie. A co do dźwięku...musisz posłuchać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie Maraś 611, ale to inna cena. Jesli masz budzet 1200 zł to ten Panas jest najlepszym rozwiązaniem. Bardzo dobrze brzmiący zestaw. Trójdrożne kolumny chyba jako jedyne w takich sklepach. W tej cenie nic lepszego. Panas, potem długo nic.
Jesli możesz nieco zwiekszyć budzet to jak tak jak pisze kolega flex. Moj też przyjechał z UK, tam duzo lepsze ceny. Za 611 dałem 1300 zł 2-3 lata temu. Do tego niedrogie kolumny. U mnie gra to w "biurze" 9 m2 :D
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Najtańszy to Citation ONE za 849zł w cenniku. Resztę musisz popatrzeć pod kątem potrzebnych funkcji. Grają świetnie. CD i radia analogowego jednak nie obsłużą. Pozostają spotify, tidal i reszta aplikacji jakie niesie nam swiat android i ios.
 

jarpo

Member
[FONT=&quot]Witam wszystkich serdecznie. Na wstępie chciałbym podziękować za polecenie mi Panasonica SC-PMX92. Wieża jest u mnie od dwóch dni i powiem szczerze, że jest lepiej niż się spodziewałem. Wymienię jeszcze kable głośnikowe, ale i na tych jest rewelacyjnie. Nie udało mi się jeszcze uruchomić radia (muszę pociągnąć kabel od anteny), ale słuchałem płyt. Jest ok. Jest bardzo ok. Słuchałem muzyki po AUX-ie z pendrive. Wszystkie pliki w formacie FLAC. Muzycznie bardzo dobrze. Ale jest jedno ale. Wyświetlacz kompletnie do tego nie nadaje się. Wyszukiwanie interesujących nas plików to mordęga. Ten wyświetlacz sprawdza się tylko przy płytach i radiu. Zdecydowanie potrzebny jest zewnętrzny odtwarzacz z konkretnym wyświetlaczem. Podpiąłem (też po AUX) smartfona. Jak puściłem za pomocą Pi Music Player zespół King Crimson to mnie dosłownie powaliło. Teraz już jestem pewny, że dokonałem dobrego zakupu. Tylko ten wyświetlacz! Dochodzi strumieniowanie. Wiem, że można podłączyć jakiegoś Chromecasta, ale to musiałoby być coś z własnym ekranem. Za pomocą smartfona wszystko można, ale po pierwsze kilka razy podczas słuchania zadzwonił telefon – no wiadomo porażka, po drugie chciałbym jakieś urządzenie pod które mógłbym podpiąć duży dysk i czy smartfon zapewni mi najlepszy dźwięk? [/FONT]

Czy ktoś testował może jakiś odtwarzacz na wzór smartfona, który smartfonem nie jest i daje najwyższej jakości dźwięk? Warunek oprócz pendrive musi dobrze radzić sobie ze stramingiem, no i mieć funkcjonalny ekranik. Czyli dalej przychodzi mi do głowy smartfon, ale coś mi cały czas mówi, że to nie jest najlepsze rozwiązanie.
 

jarpo

Member
Po kilku miesiącach użytkowania wieży Panasonic SC-PMX92 pragnę napisać opinię podsumowującą. Ja już wcześniej pisałem jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i wszystkim, którzy szukają czegoś, co za umiarkowaną cenę potrafi zagrać szczerze polecam. Miałem pewne wątpliwości odnoście strumieniowania, ale całkowicie niepotrzebnie. Wykorzystuję do tego Xiaomi Mi Box TV 4K i w połączeniu ze smartfonem jest ok. Wszystko działa poprawnie, a z jakości brzmienia zestawu jestem więcej niż zadowolony. Oczywiście kable do wymiany. Ja zastosowałem kable „Melodika MDC2250 Purple Rain Przewód głośnikowy OFC klasy 4N 2x2,5mm2 z żyłą BassCore” – jestem zadowolony. Wszystko ok., ale żeby nie przechwalić jest jeden mankament – wyświetlacz. Już się przyzwyczaiłem, ale na początku korzystanie z pendrive było koszmarem. Wyświetlacz nie z tej epoki i jeśli jeszcze mamy nie najlepszy wzrok to makabra. Szczególnie, gdy tytuł płyty lub utworu jest bardzo długi. Poradziłem sobie z tym. Po pierwsze przyzwyczaiłem się a po drugie skracam nazwy płyt czy wykonawców lub utworów. W ten sposób wszystko jest czytelne i nie mylą mi się poszczególne pliki. To taki mały mankament z którym można sobie poradzić a cała reszta (jak za taka kasę i ten rodzaj sprzętu) miodzie. Wszystko zależy od wielkości, kształtu i zagracenia pomieszczenia. W pewnych warunkach NIE MA SENSU KUPOWAĆ DROŻSZEGO (niby lepszego) sprzętu, bo i tak to niewiele da po prostu nie zagra lepiej. O tym audiofile doskonale wiedzą. POLECAM i DZIĘKUJĘ ZA POLECENIE tego zestawu.
 
Do góry