Onkyo 8390 vs Yamaha N803D

zen.zen1

New member
Co polecicie bo już mam zamęt w głowie, mam kolumny Dali Zensor 7 obecnie i denon pma 720.
Chciałbym polepszyć dźwiękowo i mocą i niewiem czy wybrać:
Onkyo 8390
Yamaha N803D

Pytanie czy te amplitunera będą mocniejsze dynamiką i lepsze dźwiękiem niż denon pma 720 lub 800
 

xede

New member
siemka, posiadam 8390
osobiscie jestem zadowolony, funkcje sieciowe ma jak dla mnie super, jakosc dzwieku zadowalajaca, na forum o tematyce audio narzekaja na niego, nie ma niestety duzo recenzji pomimo ze sprzet jest juz troche na rynku, ciezko mi tez porownac do innych sprzetow gdyz wczesniej mialem tylko wzmacniacz stereo ktory pamietal lata 90
kolumny to dali ikon mk2, gra fajnie, zrodlo to albo spotify/bluetooth albo komp przez prodigy black cube, nic bardziej wyszukanego
 

zen.zen1

New member
Dzięki za informacje, ciągle zastanawiam się nad Onkyo lub Yamahą bo jakoś innego sprzętu nie mogę znaleźć w podobnej konfiguracji i cenie.
 

SebossPL

New member
Witam Ja obecnie posiadam Onkyo-TX 8390 + Polk Audio Signature S55e kable Melodika MDSC1520. Sprzęt wymiata gra ciepło dynamicznie z dużym basem średnica gładka wysokie nie kują jest przestrzeń scena wyczuwalna jak dla mnie rewelacja. Przede wszystkim słuchanie nie męczy i chce się podkręcić głośność Słucham bez żadnej korekcji i kalibracji Z minusów wokale mogły by być ciut masywniejsze A nawiązując do Yamahy to inne granie jasne analityczne gorszy bas ale trzeba posłuchać samemu jaki ci dźwięk odpowiada
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Amplituner

Co polecicie bo już mam zamęt w głowie, mam kolumny Dali Zensor 7 obecnie i denon pma 720.
Chciałbym polepszyć dźwiękowo i mocą i niewiem czy wybrać:
Onkyo 8390
Yamaha N803D

Pytanie czy te amplitunera będą mocniejsze dynamiką i lepsze dźwiękiem niż denon pma 720 lub 800

Jak interesuje Cię Amplituner to posłuchaj jeszcze Marantz-a NR1200 , myślę że dynamiką Cię zaskoczy
 

mors111

Active member
Bez reklam
być może dynamikę ma sporą ( nie słuchałem ) ale moc z ww najmniejszą ( zasilacz 210W , Onkyo -340W , Yamaha 250W , co może oznaczać że Onkyo mocą wygra , co do odsłuchu nie wiem nie słuchałem )
 

barburian

New member
Bez reklam
Amplituner

być może dynamikę ma sporą ( nie słuchałem ) ale moc z ww najmniejszą ( zasilacz 210W , Onkyo -340W , Yamaha 250W , co może oznaczać że Onkyo mocą wygra , co do odsłuchu nie wiem nie słuchałem )

Też tak myślałem do momentu aż nie posłuchałem, sama moc to nie wszystko .
Zresztą każdy ma inne ucho, trzeba po prostu posłuchać xx liości sprzętu i wyrobić sobie opinię na własne ucho.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Być może jest jak piszesz. Marantz zawsze robił dobre sprzęty . Ciekawe jak ta dynamika wygląda przy większych skalach głośności.
 
Do góry