Zestaw stereo z wifi, BT, obsługą Spotify. Budżet 1500 zł. Max do 2000 zł

rafmik

Member
Hej
Chciałbym kupić zestaw stereo do odsłuchu muzyki. Głównie "jako lecące coś w tle". Słucham głównie muzyki klasycznej, jazz, blues, czasami elektronicznej.

Budżet jaki chciałbym wydać na zestaw to 1500 zł. Jeśli uzasadnionym przypadku mogę go zwiększyć do 2000 zł.

Co wybrać?
Interesuje mnie sprzęt z obsługą Wifi, Bluetooth, wsparciem dla Spotify (bezpośredniego, nie przez BT ze smartfona).

Wstępnie wybrałem:
- Onkyo CS-N575D (tutaj plus za wbudowanego Chromecasta)
- Yamaha Pianocraft MCR-N470D

Co byście mogli polecić?
 

rafmik

Member
Pokój 16m2, zestaw stał by przy krótszej ścianie.
Brak sprzętu ;-) W tle zwykle leci muzyka z głośnika Google Home Mini lub z Soundbsra od TV (głośnik Google puszcza dźwięk po BT na soundbar Blitzwolf BW-SDB1).
 

DrWredman

Active member
albercie, świetne rozwiązanie, głównie chodzi o możliwość zaprogramowania ulubionych stacji radiowych, playlist lub wykonawców np. na Spotify.
Bierzemy pilota wciskamy jeden przycisk i gra nasza ulubiona muzyka. Grzebanie w smartfonie aby cokolwiek uruchomić jest czasami irytujące, zwłaszcza gdy telefon zostawiliśmy w innym pomieszczeniu lub jest podłączony do ładowarki, niekonieczenie w pobliżu naszego głośnika.
Oczywiście mamy możliwość odpalenia czegokolwiek innego za pomocą aplikacji.

Ja używam podobny głośnik w kuchni (już kiedyś o nim pisałem) Bose SoundTouch 20.
https://www.bose.pl/pl_pl/products/...system.html#v=soundtouch_20_ii_white_eu_gb_ie

Są też dostępne inne wersje mniejsza 10 i większa 30. Głośniki można łączyć w pary, np. dwa głośniki SoundTouch 10 można połączyć w parę stereo. Wersja 20 jest już głośnikiem stereofonicznym.
Dodatkowym plusem jest 6 programowalnych przycisków na obudowie.
Podchodzę do głośnika wciskam 1,3... lub 6 i leci muzyka. Oczywiście to samo mogę zrobić z pilota, ale że głośnik stoi w kuchni pod ręka, pilot nie jest potrzebny.
Wersja 20 spokojnie nagłośni pokój 30 m2 (taki mam salon). Kuchnia ma ok 14 m2 i zapas mocy głośnika jest jeszcze bardzo duży.

Jakość dźwięku bardzo dobra, jest też regulacjs basu poprzez aplikację. Po roku już się przyzwyczaiłem do rodzaju i jakości dźwięku z tego urządzenia, ale pamiętam, że pierwsze odpalenie wywołało spory banan na twarzy. :)

To moje pierwsze urządzenie Bose, zawsze myślałem, że szkoda dopłacać do tej marki, bo konkurencja robi tańsze urządzenia. Jednak zwracam honor, warto dopłacić.

Jeśli chodzi o codzienne użytkowanie, nie oszukujmy się, zdarzało się, że musiałem zrobić reset. Obecnie chyba wszystkie urządzenia, które są podłączone do sieci raz na jakiś czas zrobią zwiechę. W moim przypadku było to może kilka razy w roku. Choć przeważnie w takim przypadku głośnik zgłosił aktualizację softu głośnika lub aplikacji.

Swój głośnik zakupiłem z drugiej ręki, ale mogłem go wcześniej przetestować.

Kolego rafmik 16 m2 to nie jest dużo. Polecam zatem coś mniejszego niż amplituner + głośniki. ;)

 

rafmik

Member
Jest jeszcze inna opcja. Świetnie sie to spisuje w tym co potrzebujesz i lepiej zagra od tych mikrusów.

https://www.citation.com.pl/harman-kardon-citation-300
https://www.citation.com.pl/harman-kardon-citation-500

spotify możesz nawet głosem obsługiwać :)

Ja używam podobny głośnik w kuchni (już kiedyś o nim pisałem) Bose SoundTouch 20.
https://www.bose.pl/pl_pl/products/...system.html#v=soundtouch_20_ii_white_eu_gb_ie


O kurczę :D Jak dobrze że napisałem ten temat, bo widzę, że takie rozwiązania są mało promowane. W sensie jak np pierwszy raz się z tym zetknąlem.


Sam w domu mam Google Home Mini, wiadomo, że do słuchania muzyki to się średnio nadaje - sam zrobiłem obejście, że Spotify/Radio odpalam w apce google home i dźwięk z Google Home Mini leci po BT na soundbara.


Ten Bose SoundTouch 20 nie ma wsparcia dla Google Asystenta?


Pod względem muzycznym co będzie lepsze? Bose SoundTouch 20 czy CITATION 300? Oba mieszczą się spokojnie w budżecie (Bose jest za 1189, a Citation za 1429 zł).


Tak jeszcze dopytam - czy Citation 300 może odtwarzać po DLNA muzykę z komputera? Bo widzę że BOSE może.
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Mam osobiście Bose SoundTouch 30 cała seria jest super polecam na pewno
Coś wybierzesz dla siebie osobiście bardzo się cieszę ze za moment dostaniemy
Wsparcie dla AP2 😀👍
Co do wsparcia Google to będzie można podłączyć go do ST i korzystać
Mam Alexe i mi to działa niemniej trzeba by może to Google sprawdzić 😉
 

DrWredman

Active member
rafmik, w chwili słabości zakupiłem ostatnio Google Home Mini,

niestety BOSE nie chce go słuchać. Można by kombinować wpinając chromecasta w line-in. Wtedy powinno zadziałać.
 

rafmik

Member
I korzystając z dzisiejszej promocji na Amazonie zamówiłem produkt który przed promocją miałem zdecydowanie po za budżetem:
Denon CEOL N-10 - w Polesce chodzi po ok 2299 zł, na Amazonie dzisiaj promocja 338,75 euro (już z Polskim wyższym Vatem) czyli wyszło mnie to po zakupie euro dokładnie 1465,09 zł :)

Co myślicie o tym sprzęcie? Za niecałe 1500 zł chyba zacnie?




Chyba trafiłem, bo cena już podniesiona do 449 euro + różnica w PL VAT (razem 464 euro).
Ciekawe czy mi wyślą po te 338,75e (z karty już pobrali pieniądze).
 
Ostatnia edycja:

polski00012

New member
A ja zapytam co polecicie do salonu ( 30m2 Obecnie mam głośniki Tonsila i jakiś amplituner SONY który daje radę ale może jakiś dobry suondbar lub inny zestaw ?
 
Do góry