Zestaw 2.0/1 do 2,5k

brio11

New member
Hej,
Po kilku latach użytkowania soundbara LG NB3530a przyszedł czas na zmianę na coś nowszego, coś co będzie brzmiało dużo lepiej. Przez chwile zastanawiałem się nad zakupem sooundbara lecz po poczytaniu komentarzy na forum stwierdziłem, że lepszym wyborem będzie zestaw stereo, ale do brzegu.
Zaczne moze standardowo do czego tak na prawdę będzie potrzebny. W zdecydowanej przewadze będą to seriale/filmy Netflix, później spotify/radio i czasem film z kompa. Co do spotify, mam go ustawionego na Alexie Echo Dot2, skąd przesyłam dźwięk do soundbara przez BT.
Sprzęt będzie podłączony do TV Panasonic TX-48AS640 złączem optycznym, w przyszłości planuje zakup konsoli PS4/PS5.

Sprzęt będzie stał w salonie o powierzchni ~22m2.
Załączam wypociny :)

https://iv.pl/images/f875c6d215c54159d80f0c72d207ad0d.png

Generalnie w kwestii doboru sprzętu audio jestem zielony i jak każdy zadający tu pytanie liczę na małą pomoc :)
Nie jestem do końca zdecydowany czy iść w stronę zestawu 2.0 czy może 2.1, nie wiem co bardziej się pasuje.


Jeśli chodzi o amplituner to, nie licząc parametrów, na których jeszcze się nie znam, zależy mi na BT i ewentualnej możliwości małej rozbudowy np. o suba jeśli obecnie zdecyduje się na zestaw 2.0.
Preferowałbym sprzęt nowy, chociaż ciekawej opcji używki na gwarancji nie odmówię. Kwota, max. 2500zł

Z tańszych opcji brałem pod uwagę Edifier 2.0 R2730 DB
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Miałem możliwość odsłuchu tego Marantza w dwóch konfiguracjach
Marantz M-CR 611 + kolumny B&W 686 S2
Marantz M -CR 611 + kolumny Canton GLE 476

Wygląd to rzecz ważna ,ale dla wielu osób ważniejszy jest dźwięk .Zanim przejdę do opisu mała konkluzja - przez lata obecności na rynku audio Marantz posiadł pewną cechę- jest nią szlachetność .Obojętnie czy będzie to flagowa seria Premium czy prezentowany M-CR611 doświadczymy tego bardziej lub mniej i tak też jest w tym przypadku .Dźwięk jaki do nas dociera ma własnie ową szlachetność ,dodatkowo w parze dostaniemy muzykalność .Marantz M-CR611 subtelnie narzuca nam swój charakter - barwy ciepłe (pastelowe) w nagraniach nie ma jakiejś porywającej dynamiki ,jakiegoś szalonego tempa - Marantz tworzy klimat ,chociaż trudno mówić aby dźwięk był przygaszony czy ospały .Góra jest zestrojona bardzo bezpiecznie ,nie jest super przejrzysta czy super dokładna ,ale moim zdaniem świetnie wpisuje się w całościowy charakter brzmienia ,podobnie jak bas jest zwinny o zaokrąglonych krawędziach .Scena budowana ma prawidłowe proporcje ,chociaż trudno oczekiwać holograficznych efektów ,brzmienie jest dość swobodne i żywe .Bez problemu Marantz wysterował kolumny podłogowe Canton GLE 476 zachowując ich lekko dudniący charakter ,to podłączenie potwierdziło moje wcześniejsze obserwacje ,że to urządzenie pomimo swoich niewielkich rozmiarów dysponuje dobrym potencjałem w zakresie basu i dynamiki ,dobrze jest również oddany rytm .Marantz M-CR611 jest pełnowartościowym systemem o ciekawym wzornictwie ,bogatym wyposażeniu i dobrym dojrzałym dźwięku,dla osób szukających małego systemu do niewielkiego pomieszczenia może być świetnym wyborem (przedruk z mojego bloga )
 

Henry

Active member
Bez reklam
MCR 611 to dość udany model, u mnie gra on w "2 strefach" w pierwszej właśnie s podstawkowymi Bostonami, a w drugiej z Kefami (instalacyjnymi).
Nie są to co prawda typowe 2 strefy, ale można w każdej osobno regulować głośność bądź wyłączać, źródło jednak zostaje to samo.

Co do samego sprzętu, to jest bardzo udany model, po wifi obsługuje radio internetowe i streamowanie z telefonu, z aplikacji dostępny jest tam jeszcze spotify, a dopiero w nowszym modelu MCR612 wprowadzili Tidala, ale tam chyba jest on dostępny przez Heos'a, a ten system jest wg. mnie dużo gorszy.

Podobnie jak Przemko podłączałem do niego duże podłogówki Boston A360 i Kef'y R700 i spokojnie sobie z nimi radził, nie było słychać, aby brakowało mu mocy.

Natomiast co do Bostonów A26, to wydaje mi się, że w ich cenie trudno znaleźć równie dobrze grające i wykonane kolumny, zresztą jako ciekawostkę można dodać, że zostały one (cała seria) zestrojone pod Marantza przez nieżyjącego już Kena Ishiwatę.

Taki sam zestaw złożył zresztą też krzysztofradio, odsłuchiwał wiele kolumn i naprawdę ciężko było mu zdecydować się na coś lepszego, a zauważalną różnicę słychać było dopiero przy kolumnach kilka razy droższych.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
zresztą jako ciekawostkę można dodać, że zostały one (cała seria) zestrojone pod Marantza przez nieżyjącego już Kena Ishiwatę.

Henry dopiero po Twoim wpisie dowiedziałem się o śmierci Kena ,powiem szczerze,że nawet bym nie przypuszczał .Wielka strata bo to legenda audio ,zresztą Ken nie tylko "grzebał " przy kolumnach Bostona ,podobnie było przy serii Mercury Tannoy - te kolumny okazały się wielkim hitem i do dzisiaj są produkowane kolejne wersje pomimo że od debiutu tej serii minęło ponad 20 lat .Ken też stworzył jedyny wzmacniacz w ofercie Sonus Faber - oczywiście nie mówiąc już co zrobił dla Marantza
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niestety, po niespełna pół roku od przejścia na emeryturę, duża strata, bo mógł jeszcze wiele zdziałać ze swoją wiedzą i doświadczeniem i już nie dla Marantza.

Ostatnio promował także Q Aqustics, podobało mi się jego "kontrowersyjne" podejście zestawiania topowej elektroniki z budżetowymi kolumnami.
 
Do góry