Stereo słuchawki VS głośniki

DarkMag

New member
Kupiłem KD, także pod muzykę.
686 + Heco Aurora 700 5.1.
Całość brzmi... stłumiona, brak energii.
W KD mi pasuje ale w muzyce ma wielkie braki.
Mam w PC AIM'a 808 i AKG K702 (bass mode), gra to o niebo lepiej niż KD.
Źródło Tidal.
Chcę coś porównywalnego w pokoju.
Kolumny czy elektronika?
Akustyka raczej kiepska.
 

DarkMag

New member
Soundbary to nie dla mnie.
Byłem nastawiony na RZ840, ale w kinie braków nie odczuwam. Onkyo 696 ma Pre out. I zastanawiam się czy 696 + jakiś wzmacniacz nie wypadnie lepiej niż 840. Bardzo rzadko słucham muzyki ale jednak przeszkadza mi to.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kupiłem KD, także pod muzykę.
686 + Heco Aurora 700 5.1.
Całość brzmi... stłumiona, brak energii.
W KD mi pasuje ale w muzyce ma wielkie braki.
Mam w PC AIM'a 808 i AKG K702 (bass mode), gra to o niebo lepiej niż KD.
Źródło Tidal.
Chcę coś porównywalnego w pokoju.
Kolumny czy elektronika?
Akustyka raczej kiepska.

Soundbary to nie dla mnie.
Byłem nastawiony na RZ840, ale w kinie braków nie odczuwam. Onkyo 696 ma Pre out. I zastanawiam się czy 696 + jakiś wzmacniacz nie wypadnie lepiej niż 840. Bardzo rzadko słucham muzyki ale jednak przeszkadza mi to.

Widzę, że każdy pierwsze co robi, to dorzucenie wzmacniacza.

Sam piszesz, że z akustyką nie wesoło, więc na początek spróbuj na tym polu coś zmienić.
Wiele salek na AS świetnie pokazywało, że nawet sprzęt za grube tysiące czy dziesiątki tysięcy totalnie się wykładał przez kiepską akustykę.
Podobnie może być w Twoim przypadku, wydasz kasę, zmienisz bądź dołożysz kolejny klocek, a efekt końcowy będzie mizerny.

Kolejna sprawa, jak z okablowaniem? Wierz mi bądź nie, ale to też będzie miało wpływ zwłaszcza w stereo i nawet przy amplitunerze...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tak naprawdę umieszczenie dużych kolumn w narożnikach jest fatalne ,a szczególnie kiedy kanały bas-reflex znajdują się na tylnej ściance .Dochodzi wtedy do całkowitego zaburzenia dźwięku zwłaszcza w zakresie niskich tonów bowiem ściany wywołują efekt tubowy.Towarzyszy temu tzw przeciąganie dźwięku - gitara basowa gubi ciągłość .Cały przekaz dźwiękowy traci czytelność ,gdyż po prostu podbite niskie tony zaczynają maskować średnie częstotliwości

Pamiętam kiedyś Paul Klipsh próbował poradzić sobie z tym zjawiskiem konstruując kolumny Klipsh Horn ,tam początek tuby basowej niskich tonów jest skierowany do tyłu skrzynki i na boki .Jeżeli taką kolumnę umieści się w narożnikach ,wtedy ściany przedłużą tę tubę i zapewnią optymalne obciążenie głośnika niskotonowego

Myślę ,że powinieneś wybrać inne miejsce na kolumny ,lub pomyśleć o innym rozwiązaniu
 

DarkMag

New member
No i problem się znalazł. Muszę kupić inne mieszkanie ; )
Dzisiaj z ciekawości zabiorę zabawki do innego pokoju gdzie będą miały dużo miejsca.
 

barburian

New member
Bez reklam
Mieszkanie

No i problem się znalazł. Muszę kupić inne mieszkanie ; )
Dzisiaj z ciekawości zabiorę zabawki do innego pokoju gdzie będą miały dużo miejsca.

Hahhaa no tak koniecznie musisz kupić nowe mieszkanie:), ale jeśli masz możliwość przenieść sprzęt do innego pomieszczenia gdzie kolumny będą miały trochę więcej "oddechu" może to poprawić trochę akustykę w odbiorze, a jeśli Twój amplituner ma pre-out to i tak myślę że czeka Cię zakup wzmacniacza
pod stereo .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Soundbary to nie dla mnie.
Byłem nastawiony na RZ840, ale w kinie braków nie odczuwam. Onkyo 696 ma Pre out. I zastanawiam się czy 696 + jakiś wzmacniacz nie wypadnie lepiej niż 840. Bardzo rzadko słucham muzyki ale jednak przeszkadza mi to.
Ja tylko o jednym modelu, bo się wyróżnia :)
 

DarkMag

New member
Właśnie nie mam Pre out. Pre ma model z tego roku (696) ja mam (686).
I myślałem czy lepiej kupić 696 i wzmacniacz czy 840 i może na 840 stereo będzie już wystarczające.
 
Do góry