Harman GLA55 naprawa, jaki klucz?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, ma ktoś pojęcie skąd dorwać klucz do głośników Harmana GLA55?
Link: HARMAN-KARDON, KOMPONENTY ELEKTRONICZNE I ZESTAWY STEREO HI-FI ORAZ KINA DOMOWEGO, PROCESORY, ODTWARZACZE, MULTIMEDIA, AKCESORIA

Jeden głośnik spadł z biurka i o dziwo, nic nie pękło, ale na drugi dzień zauważyłem, że nie działa.
Drugi działa. Ten który upadł jest podłączony jednym kablem do głównego który ma sterowanie.

Sprawdzałem kable, wtyczki, wszystko wygląda ok.
W środku (patrząc przez "szkło") też nie widzę rozłączonych elementów.

Chce je rozkręcić, ale bez klucza się nie obędzie. Jak ktoś wie co to za wynalazek, to dajcie znać.
W ostateczności sam dorobię do tego klucz, ale coś czuję, że jest takie narzędzie na rynku.

Swoją drogą, lipa po całości. To moje ulubione głośniki i za cholerę nie wyobrażam sobie z nich rezygnować, a brać drugie za 2-3k nie wchodzi raczej w grę.

Macie pomysły co tam mogło paść? Budowę głośników znam, ale pierwszy raz mam styczność z takim przypadkiem, tu nie było przepalenia, a zwyczajna gleba na podłogę.

Jakiś zaufany serwis od takich zabawek? Nie chciałbym, żeby trafiły do jakiegoś rzeźnika.

20191108-131607-resized.jpg
[/url][/IMG]
 

brabo

Member
W jula jest taki zestaw w złotej walizeczce , masz tam wszystkie nietypowe bity . Tanie i do domowego użytku w sam raz .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem, wiem, dzięki Panowie ; )
Już kupiłem w którymś budowlanym podobny zestaw, bodajże w OBI.
Co najważniejsze, udało się naprawić!
Wypadła wtyczka która mieści się w podstawie, wystarczyło ją wsunąć ponownie i działa, cud miód malina, bo nie wyobrażam sobie nic innego na biurku ; )
Co się okazało, wystarczyło odkręcić dolną podstawę.
Kolumny, ampli i cały majdan będę zmianiał pewnie wiele razy, a ten Harman zostanie ze mną już dożywotnio. Nie ma bata ; )

harman.jpg
[/url][/IMG]
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ze 3000 w kieszeni :)

O podrzucę Ci pomysł Harman Citation BAR+SURR+SUB i za jakiś czas + TOWER.
Sprawdz to milowy produkt jak GLA55.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piszą, że cięte szkło w wielofasetowej obudowie, ale to jest plexiglass, ale jakiegoś najwyższego sortu, wygląda jak cięty diament z warstwami w środku, jak chociażby ciągnący się rurą bassreflex. Trzeba zobaczyć na żywo i zaglądać z każdej strony, robi robotę, ale najważniejsze, że gra koncertowo.
Dodam jako ciekawostkę, że wyszło tylko 3000 sztuk.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Piszą, że cięte szkło w wielofasetowej obudowie, ale to jest plexiglass, ale jakiegoś najwyższego sortu, wygląda jak cięty diament z warstwami w środku, jak chociażby ciągnący się rurą bassreflex. Trzeba zobaczyć na żywo i zaglądać z każdej strony, robi robotę, ale najważniejsze, że gra koncertowo.
Dodam jako ciekawostkę, że wyszło tylko 3000 sztuk.
Trzeba też nadmienić, że z tytułu krótkiej serii, były chęętnie podrabiane.
 
Do góry