Zestaw stereo do ok. 3k

onegrx

New member
Cześć,

Piszę z prośbą o pomoc w wyborze zestawu stereo do około 3000zł. Używać go będę do słuchania muzyki (głównie rock, klasyczna, jazz, elektro, pop), oglądania filmów z telewizora Philips 65PUS8303 oraz grania na Playstation. Salon ma wymiary 4.5m x 3m, ale jest połączony z jednej strony ze sporym przedpokojem zajmującym drugie tyle miejsca (czy dźwięk będzie w takim razie jakoś uciekał?).
W salonie Denona była promocja i polecono mi zestaw CEOL N10 + Polk Audio Signature S20, teraz raczej zamiast CEOLa pokazywali mi RCD-N41 + Polk S20 za 2000zł. W innym sklepie polecano mi zestaw Yamaha R-N303D z kolumnami podłogowymi Indiana Line NOTA 550 za 2700zł

Czy macie jakieś doświadczenie z tymi kolumnami i moglibyście mi doradzić które byłby lepsze? Amplituner wolałbym jednak klasyczny, a nie miniwieże od Denona, ale czy w tym budżecie znajdę coś lepszego niż 303 i czy ewentualnie warto przekroczyć budżet dla Yamahy N602. I czy łączyć te amplitunery z Polkami czy Nota 550. Widziałem też polecane kolumny Quantum Magnum 723 ale ciężko jest mi się do tego wszystkiego odnieść, ponieważ aktualnie słucham muzyki ze starej miniwieży za 300zł, z telewizora albo przez słuchawki Sennheiser HD4.40BT

Znajomy polecał mi również Adam Audio T7V ale wtedy nie nie podłączę ich pod amlituner tylko będę musiał mieć cały czas włączony komputer z podłączonym interfejsem dźwiękowym.

Pozdrawiam serdecznie,
Bartek
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Adam audio ktore wsponniales to super rozwiazanie. Jednak słyszałem ze piatki sa lepiej zestrojone. Podlaczasz pod to dac magic 100 i jest extra. A jak basu bedzie brakowało to dokupujesz dedykowany sub tej firmy lub svsa ktory na swojej stronie opisuje jak zestroic suba z różnymi glosnikami.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny Magnat Quantum 723 miałem okazję okazję słuchać w Niemczech ,ale żeby zrobiły na mnie wrażenie tego bym nie powiedział zdecydowanie lepiej przy bezpośredniej konfrontacji wypadły Heco Celan
Elac owszem słuchałem serii Debut B5 /B6 grało to ze wzmacniaczami Pioneer A20/A30 ,naprawdę dobry dźwięk jak za takie pieniądze - po pierwsze czysty a po drugie nasycony .W roli wzmacniaczy budżetowym moim zdaniem są jeszcze trzy propozycje godne uwagi
Rotel A10 - dźwięk niesamowicie nasycony i gęsty ,wręcz wzorowa muzykalność pozwalająca na długie odsłuchy,świetna dynamika w skali mikro do tego jak w przypadku Rotela duża wydajność prądowa
NAD 316BEE dobry budżetowy wzmacniacz o dużej skali dźwięku ,świetne wysokie tony ,do tego świetna sekcja phono pozwalająca w przyszłości na rozszerzenie zestawu o gramofon
Denon PMA 800NE - dźwięk dokładny ,bardzo dobra dynamika i tempo nagrań ,bas delikatnie utwardzony o wyraźnych krawędziach ,stosunkowo neutralny środek .Na pokładzie sekcja cyfrowa DAC która może się przydać oraz dobry przedwzmacniacz gramofonowy
 

barburian

New member
Bez reklam
Z wzmacniaczy oprócz tych co poleca kolega przemko77, posłuchaj też
kolumn ELAC Debut B5.2 / B6.2 z ONKYO A-9150 , lub innych kolumn które Ci przypadną do ucha i gustu. Pamiętaj też o kablach.
 
Do góry