Dołożenie wzmacniacza do amplitunera

Lobit

Member
Witam.
Zacznę od tego ze zawsze lubiłem słuchać muzykę w stereo, nie miałem tam jakiś wypasionych sprzętów, tylko to na co mnie było stać, miałem starego denona z kolumnami jamo i gralo to rewelacyjnie, ale i tak zmieniłem na missiony i innego denona i po mimo ze nie łupało jak jamo to dźwięk bardzo mi się spodobał, z wiekiem chyba dostrzega się innych walorów w muzyce.
Ale przyszedł taki czas ze, po ślubie zmieniłem stereo na kino ponieważ, razem z żona lubimy oglądać filmy wiec będzie z korzyścią dla nas obojga.
Ostatnim czasy posiadałem Denona avr 4308 oraz Klipsch synergy F20 B20 C10 SW450
Dla mnie zestaw jest naprawdę dobry, w kinie niczego nie brakuje, ale muzyki słuchać to się na tym nie dało jak na każdym amplitunerze jakim posiadałem a miałem ich z 5.
Postanowiłem Denona sprzedać i kupiłem Onkyo TX NR 838 i tak kino według mnie na plus, ale stereo nadal ma beznadziejny dziwek i najrozsądniej było by dokupić wzmacniacz stereo z pre amp np. od kompletu najtańszy onkyo a9130 i podłączyć się pod Main In, ale nie mogę sobie pozwolić od tak wywalić 1500zl na zakup takiego wzmacniacza i opcja odłóż tez nie wchodzi w grę bo buduje dom, dziecko w drodze wiec wydatków masa (za kawalera pewnie bym odłożył ale teraz przez najbliższe kilka lat musze się zadowolić tym co mam...
Wiec wpadłem na taki pomysł żeby zamienić onkyo na np denona Avr np 2809 + denona pma 1500 ae.
Ponieważ poprzedni denon spisywał się wzorowo to myśle ze w tej konfiguracji kino nie powinno się pogorszyć, a mam nadzieje ze stereo się poprawi. Tylko zastanawiam się czy to ma sens, jak to będzie razem się zrywało jakie będą plusy i minusy tej zamiany i czy osiągnę zmierzony cel czy poprostu jest to bezsensowna zamiana, strata czasu i zachodu?
Cenowo to wyjdzie mniej więcej samo +/-
Z funkcji onkyo typu wifi bluetooth czy inne szmery bajery nie korzystam, filmy oglądam 99% Dd5.1 i dts 5.1, 1% stereo; wiec atmos na chwile obecna również mi nie potrzebny.
Nie jestem jakiś wymagający ale na amplitunerze mi muzyka nie odpowiada, stereo to jednak stereo.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Skoro Onkyo dobrze się spisuje w kinie ,to nie bardzo widzę sensu go sprzedawać i kupować amplituner Denon
Onkyo A9130 jest przeciętnym wzmacniaczem ,są lepsze propozycje w tej klasie cenowej
 

edi7777

Member
Co jest u źródłem w Twoim systemie? Uważam że największa różnice na plus w stereo poczujesz przy zmianie kolumn.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Lobit

Member
Moim źródłem jest radio, tv, Xbox oraz PC i słucham praktycznie wszystkiego.
Miałem już z 5 amplitunerów i 4 rodzaje kolumn i prawda jest taka ze w kinie stereo się nie da słuchać by najmniej mi nie odpowiada, przyjdzie do mnie ojciec kuzyn szwagier i im odpowiada ale mi nie, grać to gra ale nie tak jak powinno nie tak jak bym chciał.
Prawdo podobnie bede chciał zakupić denona 1500ae
Czytałem ze są lepsze: nad rotel arcam itp w zasadzie wszyskto co brzydkie, bo tam kase zainwestowali w jakość a nie w wygląd ale większość z nich jak nie wszystkie w moim budżecie nie maja pre amp direct na przełącznik a ustawiać za każdym razem regulacji ręcznie nie chce.
Kolumn tez nie wykluczam zmienić, jednak 5.0 potrzebuje z frontami do stereo.
Pozdrawiam
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jest tak jak mówisz,te wszystkie amplitunery do kina wymiękają w bezpośrednim starciu ze wzmacniaczem w stereo.Ale jak ktoś jest mało wymagający to starczy mu amplituner do wszystkiego.
 

Ano-2013

New member
też mam podobne rozkminy, mam klipsch z marantzem. Frony przez pm8003.
Kino kozak, nie narzekam. Stereo cały czas mnie denerwuje, zbyt dużo wysokich tonów. Teraz kombinuje aby, może końcówka mocy marantza z jakimś przedwzmacniaczem innej marki. Tylko czy przedwzmaczniacz będzie miał wpływ na zmianę barwy dzwięku? Bardziej źródło czy możę rca van den hul :)
 

Lobit

Member
Odżałowałem i zakupiłem wzmacniacz denona 1500ae i sprawa ma się tak ze mam go podłączonego do onkyo 838 jako końcówka (na froncie) i puszczając muzykę przez onkyo, gra ladniej niż przez przedwzmacniacz denona. Wysokie tony są bardziej delikatne, a niskie tony bardziej płynne ze tak to nazwie.
Jedyny ale duży minus onkyo jest taki ze np słucham muzyki i mam w ustawieniach fronty jako large i na full band i jest ok, ale jak oglądam film to nie zmieniają się fronty automatycznie na smal i odcięcie 80hz, ogólnie lipa za każdym razem musze ręcznie przestawiać.
Mój poprzedni Amplituner denon 4308 robił to automatycznie to była piękna sprawa.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co Ty tam nakombinowałes? :)
Przecież celem wzmaka jest muzyka stereo. Podepnij fronty pod Denona i słuchaj muzyki na wyłączonym ampli. Raz piszesz, że Denon jako końcówka, wczesniej jako przedwzmak albo z słuchasz muzyki z Onkyo i Denonem równoczesnie?

Kino: Denon plus Onkyo
Muza: Denon bez Onkyo
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
No jak ma źródła dźwięku podpięte pod onkyo to niestety tak to wygląda że denon robi za końcówkę po bypass. 😐
Niech źródło podepnie pod denona i po sprawie, choć jak czytam to wątpię że w direct granie podpasuje, Sprzedaj ten wzmacniacz bo widzę że do ulepszaćzy przyzwyczajony jesteś. Pzdr
 

Lobit

Member
To po pierwsze słucham w direct bo bez niego za dużo niskich tonów.
Po drugie denon służy jako końcówka dla onkyo bo tak musi to być spięte inaczej się nie da (bo w kinie fronty grają po przez denona)
Fronty są podpięte do wzmacniacza stereo.
Źródło dźwięku mam podpięte i pod onkyo i pod denona dla porównania dźwięku.
W stereo gra denon a w kinie gra denon+onkyo, denon i onkyo może również grać w stereo i wówczas denon służy jak końcówka a onkyo jako przedwzmacniacz który na mój gust brzmi lepiej jak przedwzmacniacz denona.
Nie jest nic poknocone może tak chaotycznie opisane.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No i spoko, co do zwrotnicy i odcięć to jedyna opcja to taka że w onkyo musisz włączyć tryb pure stereo wtedy kolumny będą grać pełnym pasmem nawet mimo tego że ustawisz je na 80hz po prostu w tym wariancie kalibracja jak i zwrotnica jest wyłączona.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To po pierwsze słucham w direct bo bez niego za dużo niskich tonów.
Po drugie denon służy jako końcówka dla onkyo bo tak musi to być spięte inaczej się nie da (bo w kinie fronty grają po przez denona)
Fronty są podpięte do wzmacniacza stereo.
Źródło dźwięku mam podpięte i pod onkyo i pod denona dla porównania dźwięku.
W stereo gra denon a w kinie gra denon+onkyo, denon i onkyo może również grać w stereo i wówczas denon służy jak końcówka a onkyo jako przedwzmacniacz który na mój gust brzmi lepiej jak przedwzmacniacz denona.
Nie jest nic poknocone może tak chaotycznie opisane.
Ja to wszystko wiem i tak zrozumiałem, ale nie pasuje Ci granie stereo przez wzmacniacz denona więc go sprzedaj po co się męczyć. Ja zawsze miałem wzmaka do ampli i stereo tylko z pominięciem amplitunera. Choć teraz mam końcówkę mocy a amplituner nie wiem kiedy odpalalem :) Pzdr
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Przecież on go dopiero co kupił i pasuje mu granie ale uznał że w połączeniu z onkyo jest jeszcze lepsze, jeśli mu tak odpowiada niech tak słucha to jego decyzja.
 

Lobit

Member
Nie pasowało mi słuchanie muzyki z amplitunera kina domowego czy to onkyo denon czy yamaha które miałem, w kinie wypadały dobrze tylko stereo mnie irytowało, wiec dlatego dokupiłem wzmacniacz i teraz jest naprawdę dobrze.
Amplituner zaczyna lepiej grać dopiero ze wzrostem głośności, wzmacniacz od samego początku gra już lepiej.

A dlaczego używam onkyo jako przed wzmacniacz otóż dlatego ze słuchając bezpośrednio przez wzmacniacz stereo mam takie wrażenie ze wysokie tony górują i tak jak by trzeszczą, nie są dla mnie zbyt przyjemne w słuchaniu, całkiem możliwe ze to wina źródła dźwięku i dopóki nie nabędę odtwarzacza CD bede używał razem z amplitunerem.
Htpc mam spięte po przez HDMI do amplitunera oraz po analogu do wzmacniacza i odtwarzając te same utwory w formacie Flac na denonie brzmią inaczej niż na denonie+onkyo, różnica jest głównie w wysokich tonach.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nic nie mamy poradzić on napisał "chwaląc" się***że kupił i jest zadowolony wyraził swoją***opinię, wyżalił się jedynie na to że onkyo i jego możliwości konfiguracji.
 
Do góry