Reaktywacja sprzętu vintage- małe głośniki do stereo...

P1otr

New member
Witam. Mam stary, ale w perfekcyjnym stanie amplitunerek NAD T-752 (plus DVD player- też NAD) i chciałbym z niego uczynić " domowe centrum słuchania winyli" :smile: Tak mnie naleciało jakoś, bo mam dostęp do kilkuset płytek i chętnie bym sobie wieczorami słuchał. Co do gramofonu- mam wybrany, także problem z głowy. Mam zagwozdkę jedynie co do parki głośników, które chciałbym by zagrały z tym NADem. Będą grały jedynie w stereo, z gramofonem lub z odtwarzaczem NAD i z płytami CD. No, a teraz do sedna sprawy... Posiadam Audio Pro Avantek One- takie małe, ale świetne satelitki, które kiedyś grały w KD. Stan idealny. Czy sądzicie że jakieś maluchy podstawkowe do 1000 np STX zagrają mi lepiej, czy też nic do tysiąca mi tych moich maluchów raczej nie przebije i nie pakować się w koszty? Nie mam możliwości jeżdżenia, odsłuchów, a i tez mi się nie za bardzo chce, bo jak pisałem- sprzęt dodatkowy, w ramach reaktywacji. Dzięki z góry za wszelakie sugestie.
 

P1otr

New member
Do 1000 zł - to bym odpuścił wymianę.
Dzięki. Pewnie tak zrobię. Posłucham jeszcze z ciekawości jak gra ten słynny Denon Ceol n10 i może tego NADa zostawię w innym pokoju do słuchania tylko płytek CD, a do wszystkiego- zakupię tego małego Denonka plus gramofon Rega. Jeśli zagra o klasę lepiej od mojego NADa z maluszkami Audio Pro Avantek One, to go wezmę. Owszem, wiem że ma wodotryski w postaci funkcji sieciowych, multoroom, ale to dla mnie na chwilę obecną sprawa drugorzędna. Jestem człowiekiem chyba za starym na słuchanie muzyki ze Spotify, czytania książek w komputerze czy tablecie. Uwielbiam wziąć do łapek prawdziwą książkę, czy winyla. Nawet płytę CD. ;)
A małe głośniki potrafią zagrać ładnie, pomimo mikrych gabarytów. Mam w domu studyjne monitory bliskiego pola- aktywne JBL i pomimo niezbyt wielkich gabarytów- dźwięk mają naprawdę czyściutki i potężny. Tym bardziej ciekawi mnie co ma do zaoferowania CEOL. Dzięki raz jeszcze. Wszystkie sugestie- nadal mile widziane.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jestem człowiekiem chyba za starym na słuchanie muzyki ze Spotify, czytania książek w komputerze czy tablecie. Uwielbiam wziąć do łapek prawdziwą książkę, czy winyla. Nawet płytę CD. ;)

Właśnie główną siłą tego Denona są funkcje sieciowe ,co widać nawet po jego budowie ,gdyż stopień mocy pracuje w klasie D .Warto zauważyć jeszcze jedną rzecz - jeżeli wkrótce w domu pojawi się gramofon Rego to szykuje się nowy wydatek w postaci zakupu preama ,gdyż ani Nad ani Denon nie posiadają wbudowanego przedwzmacniacza
 

P1otr

New member
Właśnie główną siłą tego Denona są funkcje sieciowe ,co widać nawet po jego budowie ,gdyż stopień mocy pracuje w klasie D .Warto zauważyć jeszcze jedną rzecz - jeżeli wkrótce w domu pojawi się gramofon Rego to szykuje się nowy wydatek w postaci zakupu preama ,gdyż ani Nad ani Denon nie posiadają wbudowanego przedwzmacniacza

Rega występuje też z preampem, ale jest nieco droższy.

Dzięki. OK, jestem po odsłuchach w MM. Siedziałem przy nim dobre pół godzinki, słuchając tego i owego, bawiąc się opcjami. Funkcje sieciowe- super, hiper etc, ale jeśli chodzi o jakość... z głośniczków, które są w zestawie wydobywa się dźwięk niezły, nawet dobry jak na moje ucho, ale... sporo gorszy niż z mojego starego Nada i maluchów Audio Pro. W związku że funkcje sieciowe aż tak mnie nie kręcą, a multiroom też nie za bardzo- Denonka sobie odpuszczam. Idę w stronę pozostawienia starego ampli i małych Audio Pro.
 
Do góry